کد خبر : 11113
۱۰:۱۱ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۳/۰۶/۱۳
به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان

همایش مسوولان هیئات مذهبی و مداحان در خمینی شهر برگزار شد

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی قلمکده  اولین همایش مسئولان و مداحان هیئات مذهبی خمینی شهر به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان برگزار شد. در این همایش که در سالن بصیرت شهرداری خمینی شهر با حضور مسئولین هیئت های مذهبی ، مداحان ، رئیس شورای شهر ، شهردار ، فرمانده نیروی انتظامی و مسئول ...

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی قلمکده  اولین همایش مسئولان و مداحان هیئات مذهبی خمینی شهر به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان برگزار شد.

در این همایش که در سالن بصیرت شهرداری خمینی شهر با حضور مسئولین هیئت های مذهبی ، مداحان ، رئیس شورای شهر ، شهردار ، فرمانده نیروی انتظامی و مسئول اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد، شورای هیئات مذهبی خمینی شهر چند سوال و پیشنهاد را خطاب به  شهردارخمینی شهر بیان کردند تا حاج حیدری به آنها پاسخ دهد.

شورای هیئات مذهبی از شهردار خواست تا در سطح شهر بیلبوردهایی جهت نصب تبلیغات و اطلاع رسانی برنامه هیئات مذهبی به این شورا واگزار شود. همچنین منشور تبلیغات هیئات مذهبی با هدف نظم بخشی به نوع اطلاع رسانی این محافل مذهبی با مشارکت شهرداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات تهیه و درصدی از بودجه فرهنگی شهرداری و شورای اسلامی شهر در خصوص پشتیبان مالی از شورای هیئات مذهبی برای تشکیل چنین جلسات و همایش هایی اختصاص یابد.

در ادامه شهردار خمینی شهر طی سخنانی گفت: افتخار می کنم حسینی و خادم مردم شهری هستیم که حسینیه ایران است اما نباید طوری عمل کنیم که مردم از دین زده شوند. با این شیوه که عمل می کنیم شهر ما ۹ ماه سال را سیاهپوش است.

حاج حیدری افزود: لامپ هایی که شهرداری در سطح شهر نصب کرده به خاطر زیبایی و روشنایی شهر است و نشانه شادی نیست. در زمان های عزاداری می توان در کنار این لامپ ها بیرق و کتیبه های عزاداری نصب کرد. و نه اینکه این لامپها را خاموش کنیم.

وی از تهیه منشور هیئات مذهبی جهت برقراری هر چه بیشتر تعامل بین شهرداری و هیئات استقبال کرد و گفت: مردم به هیئات مذهبی به عنوان دولت نگاه نمی کنند، هیئات مردمی است. البته شهرداری هم آمادگی دارد به قدر توان خود مبلغ ناچیزی به هیئات مذهبی کمک کند. همچنین آمادگی دارد تا دو جایگاه بیلبورد و بنر در سطح میادین شهر در اختیار اداره تبلیغات قرار دهد تا بتوانند برنامه های هیئات خود را اعلام نماید.

از دیگر برنامه های این همایش آگاه سازی و ارتقا سواد رسانه ای و بررسی تفرکرات و حرکات دشمن بود که سروان مهرانی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی خمینی شهر موضوعاتی را مطرح کرد و بیان داشت : باید بدانیم این دشمن از چه ابرازی استفاده می کند. قبلا با جنگ سخت روبرو بودیم که در ۸ سال دفاع مقدس پیروز شدیم. بعد از آن دشمن با جنگ نرم حاضر شده بالاخص اکنون که با جنگ رسانه به میدان آمده است. گمان نکنیم هیات ما در گوشه ای از شهر است و کسی خبردار نیست.

در حاشیه این همایش رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خمینی شهر در مصاحبه با خبرنگار قلمکده گفت : طی مصوبه ای که در جلسه شورای هیئات شهرستان داشتیم قرار بر این شد که سه جلسه با مسئولین هیئت ها و مداحان و مسئولین شهرستان داشته باشیم تا برنامه های هیئات در سطح شهرستان قانون مند و منظم شود و نیز آگاهی هایی به آنها داده شود و سطح رسانه ای مسئولین و مداحان هیئات را ارتقا دهیم و تحولی چشم گیر در محافل مذهبی شهرستان صورت بگیرد.

حجت الاسلام مرتضوی افزود : با هیئاتی هم که هنوز جهت دریافت مجوز فعالیت  خود اقدامی نکرده و کار می کنند مکاتباتی داشته ایم و جهت اخذ مجوز فراخوان شده اند و پس از این مراحل و اقدامان لازم ، اگر هیئت و محفل مذهبی بدون مجوز فعالیت کند طبق قانون و توسط دستگاه های قضایی با آنها برخورد خواهد شد.

 

تصاویر:

 

اضافه کردن دیدگاه جدید