کد خبر : 15186
۴:۳۷ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۵
گگنون

آمریکا در پی جایگزینی گاز روسیه است

به گزارش قلمکده به نقل از شهر خبر ، روس گگنون از «شبکه جهانی تسلیحات و قدرت هسته‌ای در فضا» تاکید کرد: «امریکا می‌خواهد اروپا را از روسیه جدا کند. آنها می‌خواهند ارسال گاز طبیعی روسیه به اروپا را متوقف و گاز امریکا را جایگزین آن کنند.» وی افزود با این وجود، ...

به گزارش قلمکده به نقل از شهر خبر ، روس گگنون از «شبکه جهانی تسلیحات و قدرت هسته‌ای در فضا» تاکید کرد: «امریکا می‌خواهد اروپا را از روسیه جدا کند. آنها می‌خواهند ارسال گاز طبیعی روسیه به اروپا را متوقف و گاز امریکا را جایگزین آن کنند.»

وی افزود با این وجود، اروپایی‌ها تمایل ندارند تجارت با روسیه را متوقف کنند و از تحریم‌هایی که امریکا به دلیل بحران اوکراین بر مسکو وضع کرده نیز ناراضی هستند.

گنگون تصریح کرد: «شرکت‌ها و تجار اروپایی از تحریم‌های روسیه صدمه می‌بینند و فشار زیادی به دولت‌های خود وارد می‌کنند تا به این جنگ امریکایی علیه روسیه و اوکراین پایان دهند.»

وی افزود امریکا می‌تواند با تجزیه روسیه به مناطق کوچکتر به منابع طبیعی در داخل و حومه روسیه دست یابد.

گگنون خاطرنشان کرد: «امریکا خواهان تغییر رژیم در روسیه است و به نظر من دلیل اولیه آن این است که: روسیه بیش‌ترین میزان ذخایر گاز طبیعی جهان و مقادیر قابل توجهی نفت در اختیار دارد و ما باید به این نکته رسیده باشیم که شغل شماره یک پنتاگون این است که برای جهانی‌سازی شرکت‌‎ها در خدمت استخراج منابع طبیعی باشد.»

روسیه به اتهام آنچه ارسال تسلیحات و حمایت از نیروهای طرفدار روسیه در شرق اوکراین خوانده می‌شود با یک رشته تحریم‌های امریکا و اتحادیه اروپا مواجه شده است. با این وجود کرملین این اتهامات را «بی‌اساس» خوانده و رد کرده است

اضافه کردن دیدگاه جدید