کد خبر : 17606
۱۲:۰۰ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۴/۰۳/۱۱
در خمینی شهر؛

حدود ۶هزار هیئت مذهبی در سطح استان اصفهان فعالیت می کنند

به گزارش خبرنگار افتخاری قلمکده ، روز گذشته همزمان با میلاد حضرت علی اکبر (ع) دبیران شورای هیئات شهرستان های استان اصفهان در امامزاده سید محمد بن زید بن علی بن الحسین خمینی شهر جهت بررسی مسائل مربوط به هیئت های سطح استان گردهم آمدند. مسئول تشکل های دینی اداره کل ...

به گزارش خبرنگار افتخاری قلمکده ، روز گذشته همزمان با میلاد حضرت علی اکبر (ع) دبیران شورای هیئات شهرستان های استان اصفهان در امامزاده سید محمد بن زید بن علی بن الحسین خمینی شهر جهت بررسی مسائل مربوط به هیئت های سطح استان گردهم آمدند.

مسئول تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: بر اساس ماده۱۶ بند۶ اساسنامه سازمان تبلیغات اسلامی، ساماندهی هیئات به عهده این سازمان می باشد که در تمامی شهرستان ها با برگزاری انتخابات، شورای هیئات مذهبی را در آن شهرها تشکیل داده است و دبیران این شوراها به صورت فصلی طی جلساتی سیاست ها و برنامه های هیئات استان را بررسی و مصوبات را به هیئت های فعال در سطح استان ابلاغ می کنند.

حجت الاسلام حسن بابایی ادامه داد: استان اصفهان حدود ۶هزار هیدت نذهبی دارد که در هر شهرستان زیر نظر شورایی ۵تا۷ نفر از منتخبین هیئات همان شهرستان فعالیت می کند.

وی خبر داد: سامانه طوبی ویژه هیئات مذهبی در حال تکمیل و راه اندازی است و از این پس ثبت هیئت از طریق این سامانه انجام می شود و از شرایط دریافت مجوز فعالیت داشتن مدیران و ارکان متخصص برای هیئت، مانند روحانی، مدیر فرهنگی و… دارای تحصیلات لازم می باشد.

بابایی بیان کرد: بودجه هیئات بر اساس طرح های فرهنگی پیشنهادی به سازمان تبلیغات اسلامی پرداخت می شود و هیئات باید به سمت تخصصی شدن و ارتقا سطح عملی و فرهنگی اعضا قدم برداشته و ملاک، کیفیت در امور است.

دبیران شورای هیئات استان در این نشست برنامه های مربوط به نیمه شعبان، ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، ماه مبارک رمضان، اوقات فراغت جوانان در تابستان، آموزش تخصصی رابطین فرهنگی- رابطین قرآنی- روحانیون، چگونگی تشکیل شورای امربه معروف هیئات را بررسی کرده و آیین نامه ها و دستورالعمل ها تصویب شد.

اضافه کردن دیدگاه جدید