کد خبر : 21229
۱۰:۳۹ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۳

پیکر شهید عبدالمهدی کاظمی در خمینی شهر تشییع و در اصفهان دفن شد

پیکر مطهر مدافع حرم حضرت زینب (س) شهید عبدالمهدی (فرهاد) کاظمی در خمینی شهر تشییع و در گلستان شهدای شهر اصفهان دفن شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، بعداز ظهر امروز مراسم تشییع ششمین شهید مدافع حرم حضرت زینب کبری(س) ستوان یکم پاسدار عبدالمهدی کاظمی پس از اقامه نماز در منطقه جوی آباد (بختیاری نشین) توسط آیت الله شیخ عباس رحیمی امام جمعه خمینی شهر بر روی شانه های مردم شهید پرور و ولایتمدار شهرستان تشییع شد.

بنا بر وصیت شهید جهت دفن در قطعه مدافعان حرم گلستان شهدای اصفهان پس از تشییع در خمینی شهر به اصفهان منتقل و با استقبال پرشور مردم اصفهان و خمینی شهر و بختیاری های استان های اطراف با اجرای مراسمات آیینی و نظامی به خاک سپرده شد.

همچنین شب گذشته مردم جوی آباد طی مراسمی در امامزاد نجم الدین خمینی شهر با شهید عبدالمهدی کاظمی وداع کردند.

به گزارش قلمکده ، عبدالمهدی کاظمی در نبرد با تکفیری ها و داعشی ها در جبهه های مقاومت سوریه و در دفاع از حرم حضرت زینب کبری (س) بر اثر اصابت ترکش به صورت و بدن به شهادت رسید.

ستوان یکم شهید عبدالمهدی کاظمی مغانک فرزند عباس در سال۶۳ متولد شد و با مدرک تحصیلی کارشناسی رشته حقوق در سال ۸۵ وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد که پس از گذراندن دوره های مختلف نظامی و مسئولیت های مختلف از جمله فرمانده گروهان پیاده گردان ۱۵۴ چهارده معصوم لشکر ۸نجف اشرف، فرمانده گروهان گردان امام حسین سپاه ناحیه خمینی شهر، پزشکیار، مسئول تربیت بدنی، مسئول جنگ نوین در گردان های سپاه، در چندروزگذشته در کشور سوریه به شهادت رسید.

شهید کاظمی در رشته ورزشی تکواندو فعالیت داشته و از اعضا اعزامی گردان امام حسین(ع) خمینی شهر بوده بود.

عبدالمهدی در سال ۸۴ ازدواج و در منطقه جوی آباد خمینی شهر در خانه ای استیجاری زندگی میکرد که از این شهید دو فرزند دختر ۷ و ۲ ساله با نام های فاطمه و ریحانه به یادگار مانده است.

لازم به ذکر است، مردم شهرستان خمینی شهر در جبهه های مقاومت اسلامی شهیدان محسن حیدری، روح الله مهرابی، سید سجاد حسینی، سید یحیی براتی، عبدالرضا مجیری را تقدیم اهل بیت عصمت و طهارت کردند.

اضافه کردن دیدگاه جدید