کد خبر : 24693
۲:۰۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۱/۲۷

آمریکا در حال بازنگری عملیات صلحبانی در شبه جزیره سینا است

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد، به دلایلی از جمله تهدید گروه تروریستی داعش، در حال بازنگری در عملیات صلح‌بانی در منطقه ناآرام سینا است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده به نقل از  تسنیم ، یک مقام نظامی آمریکا، روز سه‌شنبه اعلام کرد، واشنگتن رسما به مصر و اسرائیل ابلاغ کرده است که وزارت دفاع این کشور در پی کاهش شمار سربازان آمریکایی است که در چارچوب عملیات صلحبانی در شبه‌جزیره سینا مستقر هستند.

حدود ۷۰۰ سرباز آمریکایی در عملیات صلحبانی به موجب پیمان «کمپ دیوید» بین مصر و اسرائیل در سال ۱۹۷۹، در قالب یک نیروی چند ملیتی در شبه‌جزیره سینا مستقر شده‌اند.

طی ماه‌های اخیر در پی حملات عناصر گروه تروریستی داعش، این نیروهای ناظر در سینا به حال آماده‌باش درآمده‌اند.

سپتامبر گذشته در پی انفجار تروریستی به نیروهای حافظ صلح در سینا، ۴ نظامی آمریکایی مجروح شد.

کاپیتان نیروی دریایی «جف دیویس» سخنگوی پنتاگون، روز سه‌شنبه طی گفت‌وگویی مطبوعاتی گفت: «پنتاگون همچنان به عملیات صلح‌بانی پایبند است ولی مایل است هواپیماهای بدون سرنشین یا دیگر دستگاه‌های پیشرفته را در برخی ماموریت‌های خطرناک به‌کار گیرد.»

وی گفت: «من فکر نمی‌کنم که کسی از عقب‌نشینی کامل سخن بگوید ولی به عقیده من، ما تنها قصد داریم شمار افرادی را که در آنجا داریم، مورد بازنگری قرار دهیم و ببینیم آیا کارها و وظایفی است که بتوان به طور اتوماتیک یا از طریق نظارت از راه دور انجام داد یا نه.»

کاپیتان دیویس افزود: مسئولان آمریکایی همچنین در نظر دارند شماری از سربازان آمریکایی و نیروهای چند ملیتی را در جنوب سینا و دور از پایگاه «الجوره» (نزدیک نوار غزه)، مستقر کنند.

طبق اعلام این سخنگوی نظامی آمریکا، «اشتون کارتر» وزیر دفاع و شماری از مسئولان این کشور «مذاکرات رسمی» با اسرائیل و مصر را در این زمینه آغاز کرده‌اند.

اضافه کردن دیدگاه جدید