کد خبر : 24789
۱۰:۱۰ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۲/۴

نمایشگاه محرمانه ؛ حجاب و عفاف در ادیان مختلف دنیا +تصاویر

نمایشگاه محرمانه با موضوع عفاف و حجاب به همت دفتر فرهنگ و هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر ایجاد و آماده بازدید دانشجویان و دانش آموزان جهت ترویج این مسئله روز جامعه است.

به گزاش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، نمایشگاه محرمانه با موضوع عفاف و حجاب به همت دفتر فرهنگ و هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر از ۳۰فروردین ماه سال جاری آغاز به کار کرده است.

محمد زمانی در گفتگو با خبرنگار افتخاری گفت: نمایشگاه محرمانه با موضوع عفاف و حجاب ، به پیشنهاد دفتر فرهنگی اسلامی شکل گرفته و کار نمایشگاهی پیرامون چنین موضوعی کمتر برپا شده، همچنین تعداد زیادی از دانشجویان این دانشگاه دختر هستند و حتی برخی از پسران دانشجو نیز در رابطه با عفاف و حجاب اطلاعات درستی ندارند که باعث میشود تا آن را زیر سوال ببرند.

وی درخصوص انتخاب نام محرمان برای نمایشگاه دانشجویی اظهار کرد: در حوزه حجاب مَحرَم و نامَحرم داریم ، تعدادی برای چیز هایی مَحرم و تعدادی نامحرم هستند؛ یک سری مسائلی را همه کسی نمی داند و نباید بداند؛ و عنوان محرمانه از معنای آن کلمه گرفته شده است.

کارشناس امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی درباره چینش غرفه ها توضیح داد: چون در همه ی مکاتب بحث حجاب و پوشش بوده و تنها در اسلام نیست و در ادیان مختلف به مبحث حجاب دقیق و محکم پرداخته شده، این مسئله را با عناوین مختلف و مطالب برجسته ای که از دانشمندان معاصر در ادیان مختلف موجود می باشد بیان کرده ایم.

وی افزود: در ابتدا ایران باستان، زرتشتیان، سپس یهودی، مسیحی، اسلام که بعد از آن به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس متصل می شویم و شهدا چه نگاه و اندیشه ای در مورد حجاب داشته اند. غرفه بعدی تهاجمی که حجاب و پوشش در عصر حاضر دارد را نشان میدهد و دشمن برای حجاب هم برنامه دارد. غرفه بعدی را غرفه آب نامگذاری کرده ایم که در آن زیبایی و جلوه های حجاب را روان کرده ایم. غرفه بعدی اهمیت پوشش مناسب را در دانشگاه های معتبر جهان که غیر اسلامی اند را نشان میدهد. غرفه بعدی غرفه گشواره نامگذاری شده است و ویژگی های حجاب را در نگاه های متفاوتی نشان می دهد و در پایان اتاق مستند که گلچینی از برنامه از لاک جیغ تا خدا پخش می شود.

مسئول اجرایی نمایشگاه دانشجویی محرمانه در رابطه با قالب اجرایی تصریح کرد: تمام کلاس های معارف عمومی که دراین ترم در دانشگاه شکل گرفته است توسط استاد و دانشجویان به طور برنامه ریزی شده از نمایشگاه دیدن می کنند به این شکل که هفته اول اجرای نمایشگاه دانشجویان دختر و هفته دوم دانشجویان پسر و در هفته سوم و چهارم دبیرستان های دخترانه از نمایشگاه بازدید می کنند و زمان بازدید از ساعت ۸ صبح تا ۳ بعد از ظهر می باشد.

اضافه کردن دیدگاه جدید