کد خبر : 24943
۶:۴۲ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۲/۱۰

دولت باید تکانی به خود بدهد/ اقتصاد مملکت بیمار است

امام جمعه خمینی شهر با طرح سوالی که در وزارت طویل و عریض کار چه خبر است گفت: دولت باید تکانی به خود دهد، اقتصاد کشور و بانک های مملکت بیمار هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، آیت الله شیخ عباس رحیمی در خطبه های این هفته در مصلی نماز جمعه خمینی شهر با اشاره روز جهانی کاروکارگر تصریح کرد: این روز تشریفاتی نیست که فقط به یک نام و همایش ختم شود و برای شناخت و ارزش کار و همچنین کارگران روز مهمی است و باید مشکلات این قشر پرتلاش جامعه مطرح و بررسی شود.

وی با بیان روایاتی از ائمه معصومین در خصوص تلاش و کارکردن در جهت کسب روزی حلال اظهارکرد: علت بسیاری از معضلات فعلی جوانان و وفساد در جامعه به دلیل اهمیت ندادن به کسب رزق و روزی حلال است.

امام جمعه خمینی شهر با تاکید بر اینکه هم باید خوب کار کرد و هم کار خوب و باکیفیت داشت، ادامه داد: به دولت بارها گفته شد ک نگذارید هر روز با بسته شدن بسیاری از کارخانه ها کارگران زیادی بیکار شوند و علت آن قاچاق کالا به کشور است، اما متاسفانه مسئولین هدایت های رهبر انقلاب را گوش نمی دهند.

وی افزود: چرا مسئولین برای بست شدن کارخان ها فکری نمی کنند و برنامه ای ندارند؟ چرا از این پول های سرگردان در جامعه به خوبی استفاده نمی شود؟ چرا پول های سپرده شده در بانک ها به عرصه تولید تزریق نمی شوند؟

خطیب جمعه خمینی شهر خاطرنشان کرد: در دولت های قبل با اوراق قرضه در ساخت و تولید کارخانجات، بزرگراه ها، سدها و… مردم را شریک می کردند و سپرد ها و سرمایه گذاری ها این گونه بود که سود حلال داشت و به تولید و پیشرفت کشور کمک می کرد.

وی بیان کرد: برخی از مدیران و اشخاص مبالغی را نیز از بانک به اسم اشتغالزایی و کمک به تولید داخلی دریافت کرده و لی در خارج از کشور سرمایه گذاری می کنند و یا صرف امور دیگری مثل خرید و فروش املاک و ماشین در کشور می کنند.

آیت الله رحیمی با بیان اینکه وزارت طویل و عریض کار چه کار می کن به مسئولین کشور هشدار داد: دولت باید تکانی به خود بدهد چرا که اقتصاد مملکت فلج شده است و بانک ها بیمار هستند و نیاز به عزم جدی دولت مردان در اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل است تا جلوی خیانت دوزی ها را بگیرند.

وی به هفته گرامیداشت مقام معلم و نام گذاری سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری به نام روز معلم گفت: شهید مطهری خوب یادگرفتو آنچه که یاد گرفته بود را برای خدا عمل کرد و برای خدا به دیگران یاد داد.

امام جمعه افزود : امام خمینی (ره) همه مردم را به مطالعه کتب و آثار شهید استاد مطهری سفارش کرد و معلمینی باید افتخار کنند که این روز را به برای این قشر جامعه نام گذاری کردند.

وی با تقدیر از زحمات و تلاشه های فرهنگیان جامعه از معلمین درخواست کرد: در موضوع مبارزه تهاجم فرهنگی به جوانان کمک شود و همه مسئول هستیم که فرزندان جامعه را از خطرات موجود در جامعه و مشکلات ماهواره، اینترنت، شبکه های اجتماعی و غیره آگاه کنیم.

اضافه کردن دیدگاه جدید