کد خبر : 25094
۱۱:۱۵ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۲/۲۱

فرزندان در مدارس نیاز به محیط آرامبخش دارند/ معلمی از جنس عشق است

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه معلمی از جنس عشق است، یادآور شد: فرزندان این سرزمین نیاز به محیط شاد و آرامبخش در مدارس دارند و امانتی در دست معلمین می باشند که باید با امید به آینده تربیت شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، مراسم تجلیل از مقام معلم برای دومین سال با حضور بیش از ۵ هزار نفر از فرهنگیان شهرستان خمینی شهر و خانواده آنان در منطقه طبیعی گردشگری چشمه لادر برگزار شد.

محمود بدیحی در مراسم جشن فرهنگیان این شهرستان خمینی شهر که در جهت تجلیل و تکریم مقام معلم برگزار شده بود، گفت: اگر امروز آموزش و پرورش در مسیر درست گام بردارد، می تواند نسلی را برای امروز و آینده کشور پرورش دهد تا جامعه به مکانی امن و قابل اطمینان برای زندگی همه مردم تبدیل شود.

وی با بیان اینکه دانش آموزان و نسل امروز کشور تحت تاثیر عشق و محبت معلمان خود قرار دارند، افزود: یک معلم محبوب می تواند بهترین سرمشق دانش آموزان باشد و آنها تلاش می کنند از رفتار، آداب و نوع معاشرت معلم خود الگو برداری و پیروی کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر ادامه داد: نباید فضای شغلی فرهنگیان و جایگاه اجتماعی آنها به سمت و سوئی برود که فرهنگیان درگیر تامین مسائلی همچون حقوق و معیشت خانواده خویش باشند.

وی با تاکید بر اینکه در مرحله گزینش معلمان کشور لازم است افراد علاقمند به این شغل انتخاب شوند، عنوان کرد: باید فضای جامعه به گونه ای فراهم شود که نخبگان جامعه از میان گزینه های مختلف مشتاق عرصه تعلیم، تربیت و شغل معلمی باشند.

بدیحی متذکر شد: جامعه امروز نیازمند مشارکت اجتماعی مشترک فرهنگیان با خانواده ها در مسائلی همچون حفاظت محیط زیست، اموراجتماعی و کمک به همنوعان، رشد مسائل دینی و اعتقادی، آشنائی جامعه به حقوق شهروندی و قانون مداری است.

در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اشعاری در وصف معلم ادامه داد: افتخار شهرستان خمینی شهر به عالمان و سرداران شهید و مردم متدینی است که آوازه آنان در طول تاریخ کشور ثبت شده است.

وی افزود: آموزش و پرورش شهرستان در شاخص ها و ارزیابی هایی که انجام می شود در ردیف مناطق پرجمعیت و موفق در عرصه های مختلف است.

محمد حسن قائدیها با اشاره به مشکلات شغل معلمی و معیشتی آنان گفت: خداوند مزد هر کسی را به اندازه توان و نیت هر شخص می دهد و افتخار می کنیم به معلمینی که از زندگی و وجود خود گذشت می کنند تا در خدمت آینده سازان کشور باشند.

وی با بیان اینکه معلمی از جنس عشق است، یادآور شد: فرزندان این سرزمین نیاز به محیط شاد و آرامبخش در مدارس دارند و امانتی در دست معلمین می باشند که باید با امید به آینده تربیت شوند.

در ادامه علی اصغر حاج حیدری در جمع فرهنگیان شهرستان خمینی شهر گفت: راهنمایی معلمین در مدارس به خانواده ها و والدین، کمک زیادی به حل مشکلات شهرستان می کند و خمینی شهر، شهر ستارگان، نخبگان و خیرین است.

وی بیان اینکه شهرداری خمینی شهر تلاش می‌کند در برنامه های عمومی و مردمی با تجلیل از نخبگان و فرهیختگان،  آنها را بهتر معرفی کند، تصریح کرد: معلمین باعث پرورش نخبگان و فرهیختگان جامعه هستند.

شهردار خمینی شهر اظهار کرد: بیش از ۷۰۰ نخبه در خمینی شهر شناسائی شده اند و از فرهنگیان شهرستان درخواست می شود که کمک مسوولین شهرستان باشند.

به گزارش قلمکده ، در پایان این جشن ۱۳نفر از معلمین نمونه استانی و ۶۴نفر از معلمین نمونه شهرستانی با اهدا لوح و هدایایی تجلیل به عمل آمد و به ۲۰۰نفر از فرهنگیانی که در مراسمحضور داشتند به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

اضافه کردن دیدگاه جدید