کد خبر : 25449
۵:۲۷ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
شنیده شده؛

استشهادیه اعتراض مردم و وارثین مردگان قبرستان محله دربسید به مسئولین!؟

شنیده شده مردم محله دربسید منطقه فروشان خمینی شهر با پر کردن استشهادیه ، اعتراض خود را نسبت به اقدام مسئولین شهرستان اعلام کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، شنیده شده مردم محله دربسید منطقه فروشان خمینی شهر با پر کردن استشهادیه ، اعتراض خود را نسبت به اقدام مسئولین شهرستان اعلام کرده اند.

طبق اخبار مردمی که برای قلمکده ارسال شد و تماس های مردم در این خصوص و همچنین تصاویر زیر که از طریق مردم در شبکه های اجتماعی محلی منتشر شده است، حکایت از آن دارد که آرامستانی قدیمی که گویا زمان دفن مردگان این آرامستان به ۳۰سال گذشته میرسد و در همجواری مدرسه ای تخلیه شده و تغییر کاربری پیدا کرده واقع شده که قبرستانی با وسعت بزرگتر در حاشیه آن واقع شده و بین این دو آرامستان کوچه ای وجود دارد که محل عبور ساکنین منازل آن منطقه است. با توجه به وسعت قبرستان بزرگتر که چندین هزار متر وسعت دارد و امامزاده سیدابراهیم و گلزار شهدا نیز در این مکان واقع شده، و روزهای پنج شنبه مردمی که جهت زیارت قبور مراجعه می کنند با کمبود پارکینگ روبرو هستند.

به گفته مردم با توجه به اینکه این مکان به نوعی مخروبه شکل بوده و به علت رعایت نکردن همسایگان این مکان کثیف و به نوعی ساکنین زباله ای خود را در این مکان رها میکردند و باتوجه به داشتن دیوار در اطراف قبرستان و دیده نشدن محل جمع معتادین نیز بوده است.

البته جهت جلوگیری از این اقدامات می توان درب قبرستان را بست تا مانع ورود معتادین و یا ریخت زباله شد و یا مانند بسیاری از قبرستان های دیوارها جمع آوری و به یک زمین تبدیل و با کاشت درخت در اطراف قبور و کاشت چمن در این منطقه مشکلات مطرح شده از سوی مردم را برطرف کرد و به نوعی محل تفریحی م در کنار آن برای ساکنین به وجود آورد. اما متاسفانه این محل پس از جمع آوری دیوارها خاک ریزی شده و با رفتن سنگهای قبر به زیر خاک، به پارکینگی برای مردمی که بسیاری از آن ها ساکن نیستند و در خیابان های اطراف مغاز دار هستند تبدیل شود.

وارثین این مردگان پس اتفاقات رخ داده و جویا شدن از این قضیه و اعلام کردند که ازسوی مسئولین و شهرداری منطقه اطلاعی داده نشده و باعث وجود اختلافات در این چند هفته شده است.

وارثین جهت برخورد قانونی با افرادی که این اقدام را انجام داده اند با پرکردن استشهاد و اعلام اعتراض نسبت به این موضوع، مدارکی را به فرمانداری و دفتر امام جمعه و دیگر مسئولین ارسال کردند و منتظر جواب عادلانه هستند و به گفته آنها برخی از روحانیون در خصوص چنین اقداماتی نیاز مراجع شرع را واجب دانسته اند.

مجموعه قلمکده کلیه اخبار قسمت شنیده ها را از مطالب کسب شد در بین مردم، درگوشی برخی ها، تصاویر و مطالب دریافتی و مواردی ک در شبکه های اجتماعی رصد می شود مطرح می کند و هیچ گونه مسئولیتی در نشر آنان ندارد.

اضافه کردن دیدگاه جدید