کد خبر : 27108
۳:۴۲ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۶/۳
در هفته دولت

افتتاح مرکز جامع خدمات سلامت در جوی آباد خمینی شهر +تصاویر

همزمان با هفته دولت مرکز جامع خدمات سلامت شهدای منطقه جوی آباد در خمینی شهر افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، همزمان با هفته دولت و برنامه های مختلف ادارات در این هفته، مرکز جامع خدمات سلامت شهدای منطقه جوی آباد خمینی شهر با حضور مسئولین استان و شهرستان و خیرین افتتاح و به بهره برداری رسید. این مرکز در زمینی ۲هزار مترمربعی با زیربنای ۵۵۰مترمربع در ۲طبقه با هزینه ای بالغ بر بیش از ۶میلیارد ریال با کمک خیرین سلامت شهرستان و از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی استان و در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت برای ارائه خدمات رایگان بهداشتی و درمانی به مردم محروم منطقه جوی آباد قدیم خمینی شهر راه اندازی شد.

معاون توسعه و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان در این مراسم راه اندازی مراکز جامع سلامت را یکی از افتخارات اجرای طرح تحول سلامت کشور برشمرد و گفت: زیرساخت های اجرای طرح تشکیل پرونده الکترونیک سلامت شهروندان استان مهیا شده و این طرح از اول مهر سال جاری عملیاتی و همه مردم استان صاحب این پرونده می شوند.

وی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت باعث شد تا بخشی از حقوق عقب مانده مردم کشور محقق شود افزود: قبل از اجرا شدن طرح تحول نظام سلامت، وضعیت پایگاه های بهداشتی در شهرها و روستاهای استان اصفهان در بدترین شکل قرار داشت و درحال حاضر اهمیت مراکز جامع سلامت در محله ها کمتر از مراکز بزرگ درمانی استان نیست که باید تلاش کرد تا از بودجه موجود طرح تحول سلامت استان برای ارائه خدمات بهتر به مردم در مراکز جامع سلامت استفاده شود.

علیرضا یوسفی با اشاره به اینکه مراکز جامع سلامت بعنوان مراکز پایش و غربالگری سلامت مردم به شمار می روند اظهار کرد: در سه سال گذشته دولت یازدهم بخوبی به موضوع سلامت مردم توجه کرده و در این زمینه تحول عظیمی در کشور بوجود آمد که در حال حاضر نوسازی، بازسازی و احداث مراکز جدید جامع سلامت در همه شهرهای استان اصفهان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه هرینه سنگینی برای تجهیز و تامین زیرساخت های تشکیل پرونده الکترونیکی در شهرستان های استان اصفهان پرداخت شده، خبر داد: در آینده ای نزدیک بیش از ۲۲۰۰ دستگاه رایانه برای مراکز جامع سلامت و بهداشتی سطح استان اصفهان خریداری می شود.

یوسفی با اظهار بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی متولی ساخت بیمارستان منظریه نبوده، و اگر نه خیلی زودتر تحویل داده ‌شده بود، تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی صلاحیت ساخت بیمارستان و طرح های درمانی را ندارد و در استان اصفهان به غیر از یک بیمارستان در کلیشاد مابقی بیمارستان های ساخته شده توسط وزارت راه و شهرسازی معایب زیادی دارد و با این معایب تحویل دانشگاه علوم پزشکی استان داده شده است.

وی با ابراز تعجب از طرحی که مشاور ساخت، بر روند احداث بیمارستان نظارت داشته در مرحله افتتاح شاهد نواقص و معایب متعددی هستیم اضافه کرد: از نواقص و معایب بیمارستان منظریه خمینی شهر کاملاً مشهود و غیرقابل انکار است که در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی لیست بلندی از معایب را شناسایی‌ کرده و بعد از تحویل گرفتن این بیمارستان این نواقص به ‌مرور خود را نشان می دهند.

معاون توسعه و منابع دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه چند مدیریتی شدن ساخت مراکز درمانی و بیمارستان ها باعث خسارت به مردم و بودجه کشور می شود، متذکر شد: خمینی شهر به دلیل حجم تراکم جمعیتی نیاز به راه اندازی و بهره برداری بیمارستان منظریه دارد.

در ادامه آیین افتتاح این مرکز فرماندار شهرستان خمینی شهر با اشاره به اینکه عملیات احداث این مرکز در دهه فجر سال ۹۳ کلنگ زنی شد، تصریح کرد: مرکز جامع سلامت جوی آباد در حدود ۴۵۰میلیون تومان از اعتبار این مرکز از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی و ۱۵۰ میلیون تومان نیز توسط خیرین تأمین شده است.

وی با بیان اینکه در ۲سال گذشته اعتبارات حمایتی و دولتی تملک دارائی فرمانداری خمینی شهر به شبکه بهداشت و درمان شهرستان رشد چشمگیری داشته، خاطرنشان کرد: بیمارستان خیرساز ساعی خمینی شهر بعنوان یکی از مهمترین طرح های درمانی استان اصفهان بوده که تاکنون حدود ۱۷میلیارد تومان توسط خیرین و مردم خمینی شهر برای تکمیل این بیمارستان هزینه شده است.

احمد رضوانی با تاکید بر اینکه مردم خمینی شهر چشم انتظار تکمیل و راه اندازی بیمارستان منظریه هستند، اضافه کرد: این بیمارستان بیش از ۹۵ درصد پیشرفت داشته و درخواست مسئولین و مردم خمینی شهر از مدیران استان با توجه به نیاز مردم شهرستان، تجهیز و راه اندازی هرچه سریعتر این طرح است.

اضافه کردن دیدگاه جدید