کد خبر : 27312
۸:۴۵ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۶/۸
همزمان با هفته دولت؛

تاکسی های فرسوده، از رده خارج و ناوگان تاکسیرانی خمینی شهر نوسازی شد

مدیر عامل سازمان تاکسی رانی خمینی شهر گفت: تعدادی از تاکسی های فرسوده خمینی شهر با حمایت دولت از رده خارج و در قالب طرح نوسازی، تاکسی جدید به رانندگان واگذار که وارد چرخه حمل و نقل شهرستان شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، در آخرین روز از هفته دولت در ناوگان سازمان تاکسیرانی خمینی شهر از تاکسی های نوسازی شده با حضور فرماندار، امام جمعه، شهردار، اعضای شورای شهر و رانندگان بعدازظهر امروز رونمایی و این تاکسی های جدید وارد خطوط حمل و نقلی شهرستان شد.

در این مراسم آیت الله رحیمی امام جمعه خمینی شهر و رضوانی فرماندار شهرستان نمادین یک تاکسی را روشن و حرکت دادند و در پایان همه این ۵۰تاکسی درخیابان های شهر حرکت نمادین داشتند.

خمینی شهر تاکسی (15)

فرماندار شهرستان خمینی شهر در این مراسم گفت: یکی از اقداماتی که دولت تدبیر و امید در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی که مدنظر رهبر معظم انقلاب است اصلاح و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی می باشد و در حال حاضر با مبلغ ۳۰میلیون تومان می توان تاکسی فرسوده را به تاکسی جدید در طرح نوسازی تبدیل کرد.

وی با بیان اینکه مشکلات رانندگان تاکسی ها بررسی شده افزود: با توجه به نرخ و هزینه های تاکسیرانان باید به فشارمشکلات اقتصادی که برای اقشار مختلف مردم وجود دارد توجه داشته تا تدابیری مناسب در جهت رفاه حال مردم و رانندگان تاکسی ها لحاظ شود و برای افزایش نرخ های کرایه همه جوانب سنجیده و بررسی شود.

احمد رضوانی اظهار کرد: در این مدت اخیر شاهد حرکات و اقدامات خوبی در شهر توسط مجموعه شهرداری، شورای اسلامی شهر و سازمان های زیر مجموعه شان هستیم و امید آن می رود که این قبیل فعالیت های عمرانی ادامه دار باشند و مردم خمینی شر از خدمات این مجموع بزرگ نهایت استفاد را داشته باشند.

خمینی شهر تاکسی (11)

مدیرعامل سازمان تاکسی رانی خمینی شهر در این مراسم گفت: هر تاکسی نوسازی شده به ارزش ۳۰میلیون تومان از طرف کارخانه خودروساز (ایران خودرو) به رانندگان تاکسی های فرسوده و از رده خارج تعلق گرفته که مبلغ ۲۰میلیون تومان آن در قالب وام های ۲۳درصد بانک های عامل به رانندگان واگذار شده و از اسقاط تاکسی های فرسوده ناوگان هرکدام به ارزش ۵میلیون تومان حاصل شد و مابقی هزینه خرید تاکسی جدید به ارزش ۵میلیون تومان نیز از رانندگان اخذ که در حال حاضر تاکسی نوسازی شده و مجهز به رانندگان تحویل داده شد.

وی افزود: با حمایت دولت تدبیر و امید، تسهیلات بانکی تعلق گرفته به تاکسی های این طرح به ۱۶درصد کاهش پیدا کرد و رانندگان ملزم هستند با پرداخت اقساط به مبلغ ۵۷۰هزار تومان این تسهیلات را بازگردانند.

روح الله راشدفر با اشاره به اینکه در خمینی شهر و به خصوص در شهرهای کوچک این میزان مبلغ اقساط وام فشار مضاعفی بر رانندگان و خانواده تاکسیرانان به وجود می آورد از مسئولین شهرستان درخواست کرد: حمایت بیشتری از رانندگان تاکسی شود و با اندیشیدن تدابیری مواردی که به جهت رشد و رغبت بخشی مردم در استفاده از تاکسی و حمل و نقل عمومی کمک می کند پیش بینی و وضع گردد.

وی تصریح کرد: خمینی شهر از لحاظ تعداد ثبت نام و درخواست جهت نوسازی تاکسی های فرسوده رتبه دوم استان اصفهان را داشته و از بین ۲۰۰تاکسی ثبت نامی ۵۰تاکسی نوسازی و به چرخه ناوگان حمل و نقل شهری اضافه شده است.

راشدفر با بیان اینکه نرخ کرایه تاکسی ها در خمینی شهر پایین است و با تورم موجود در جامعه همخوانی ندارد، اظهار کرد: در خمینی شهر هر راننده تاکسی روزانه در حدود میانگین ۵۰هزار تومان درآمد دارد که با توجه به مخارج تاکسی و استهلاک خودرو درآمد چشمگیری برای خانواده ها نداشته و در امرار معاش و هزینه زندگی با مشکل مواجه هستند.

وی یادآور شد: در مجموع ۶۰۰دستگاه تاکسی در خمینی شهر در حال فعالیت و تردد بوده که از این تعداد ۳۵۰دستگاه فرسوده هستند.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی خمینی شهر در پایان با بیان اینکه در طرح نوسازی ناوگان ۲۵۰دستگاه نوسازی می‌شوند، گفت: تعداد ۱۰۰ دستگاه به علت عدم توانایی مالی و اقتصادی قادر به حضور در طرح و ثبت نام نبودند که تلاش شد برای نوسازی این تعداد نیز راهکارهای ویژه و تخفیف لازم در نظر گرفته شود.

گزارش تصویری رونمایی از تاکسی ها

اضافه کردن دیدگاه جدید