کد خبر : 27647
۱۲:۰۱ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۷/۸

ستاد هماهنگی اهدای خون عاشورای حسینی شهرستان خمینی شهر تشکیل شد

ستاد هماهنگی اهدای خون عاشورای حسینی شهرستان خمینی شهر جهت هماهنگی و برنامه ریزی مراکز خونگیری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، جلسه هماهنگی ستاد اهداء خون شهرستان خمینی شهر در آستانه ماه محرم و افزایش اهدای خون در بین مردم این خطه برگزار شد.

رضایی که به عنوان مسئول ستاد هماهنگی اهداء خون خمینی شهر است ضمن تقدیر وتشکر از مسوولین استان و شهرستان در امر احداث و بهره برداری ساختمان انتقال خون همکاری لازم را داشته اند، گفت: با برنامه ریزی که با ادارات و اعضای ستاد انجام شده امسال نیز مانند سال های گذشته خون گیری را در ایام محرم و بخصوص تاسوعا و عاشورا برگزار می شود.

وی اظهار کرد: این ستاد به همت برخی از عاشقان امام حسین و به جهت مقابله مثبت با بدعت های عزاداری در سال ۱۳۶۰ در خمینی شهر آغاز بکار کرد و در این مدت اهدای خون و کمک به هم نوعان در بین اقشار مختلف مردم این شهر فرهنگ سازی شده و با استقبال چشمگیری روبرو بوده است.

همچنین طبیب پور مدیربحش اهداء کنندگان اداره کل خون استان اصفهان نیز ضمن ارائه برنامه های سازمان انتقال خون استان درخصوص روند خون گیری سال جاری و مهلت زمان استفاده از خونهای اهداء شده توضیحاتی را بیان کرد.

لازم به ذکر است برنامه اهدای خون در ایام محرم سال جاری از ۱۶لغایت۲۱ مهرماه بوده و خونگیری از عموم مردم شهرستان انجام می شود که بدین شرح است:

  1. ۹۵/۷/۱۶ خیابان امام شمالی، پایگاه ثابت اهدای خون خمینی شهر
  2. ۹۵/۷/۱۶ مرکز بهداشتی آدریان
  3. ۹۵/۷/۱۹ خیابان امام شمالی، پایگاه ثابت اهدای خون خمینی شهر «ویژه خواهران»
  4. ۹۵/۷/۲۰ خیابان امام شمالی، پایگاه ثابت اهدای خون خمینی شهر
  5. ۹۵/۷/۲۰ خیریه حضرت رسول «روز تاسوعا»
  6. ۹۵/۷/۲۰ مرکز بهداشتی شهر کوشک
  7. ۹۵/۷/۲۱ خیریه حضرت رسول «روز عاشورا»
  8. ۹۵/۷/۲۱ خیابان امام شمالی، پایگاه ثابت اهدای خون خمینی شهر «روز عاشورا»

در سال جاری اهدای خون در مرکز بهداشتی محله اندان، مرکز بهداشتی منطقه جوی آباد، پلی کلینیک تامین اجتماعی برنامه خونگیری از مردم را نداشته و به پایگاه ثابت انتقال خون شهرستان منتقل شده است.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید