کد خبر : 27764
۷:۰۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۷/۱۵

دهمین دوره کنگره ملی شعر الغدیر در خمینی شهر به کار خود پایان داد

دهمین کنگره ملی شعر الغدیر با دریافت ۳۰۰ اشعر در قالب های کلاسیک، سپید، نیمایی با معرفی برگزیدگان در خمینی شهر به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، دهمین کنگره ملی شعر الغدیر  در خمینی شهر به کار خود پایان داد.

رییس دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر گفت: دهمین کنگره ملی شعر الغدیر از سال ۱۳۷۶ تاکنون اجرا شده و حدود ۱۰سال سابقه فعالیت مستمر داشته که به همت دانشگاه برگزار شده است.

وی با بیان اینکه غدیر یک اتفاق بزرگ است که هرکس به آن نگاه کند، نمی‌تواند آن را با امروز گره نزند، بیان کرد: «حق و باطل موضوعی است که دیروز خود را در غدیر نشان داد و امروز با الهام از آن واقعه حقیقت در جهان آشکار می‌شود و اشاعه آثار هنرمندان تأثیرات بسزایی در آگاهی بخشی و روشنگری دارد.»

حجت الاسلام سیدمحمد موسوی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این کنگره تبلیغ و ترویج این واقعه به یکی از زیباترین و رساترین شیوه‌های تبلیغی و هنری است، تصریح کرد: موضوع غدیر یکی از موضوعات بسیار با اهمیت و زیربنایی در راستای درک حقیقت و تشخیص حق از باطل در اتفاقات پس از رحلت نبی مکرم اسلام است. پیامبر اکرم (ص) در تجمع بزرگ روز عید سعید غدیر خم توصیه فرمودند پیام این اجتماع بزرگ به آیندگان برسد.

وی خبر داد: ۳۰۰ اثر به دبیرخانه کنگره ملی شعر الغدیر در قالب های کلاسیک، سپید، نمایی ارسال شد که با داوری نفرات برگزیده انتخاب شدند و این کنگره با استقبال اساتید و دانشجویان همراه بود.

موسوی اظهار کرد: در دو سال گذشته همکاری هایی با اداره ارشاد شهرستان خمینی شهر به وجود آمده که در روز اختتامیه کنگره، همایشی نیز با حضور شاعران مهمان برای عموم شهروندان و اهالی فرهنگ و ادب این خطه برگزاره شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال های گذشته شخصیت های ادبی چون محمدعلی بهمنی، سهیل محمودی، شکارسری، عبدالجبار کاکایی، بختیاری، آقاسی، حمید سبزواری، سیدحمیدرضا برقعی، سعید بیابانکی، ناصر فیض، رضا رفیع، حامد عسکری، مهدی استاداحمد، خسرو احتشامی و…. در جشنواره الغدیر حضور داشته اند.

لازم به ذکر است برگزیدگان این دوره از کنگره ملی شعر الغدیر در بخش کلاسیک محمدرضا سلیمی، محمد حسین ملکیان، خدابخش صفادل و در بخش سپید ناصر فرزین و در بخش ویژه علیرضا رجبعلی زاده کاشانی انتخاب شدند.

اضافه کردن دیدگاه جدید