کد خبر : 27827
۷:۵۲ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۲۵

رکورد زنی خیرین خمینی شهری/ کمک ۷میلیاردی عزاداران حسینی به ساخت بیمارستان

خیرین خمینی شهری در دهه اول محرم امسال مبلغ ۷میلیارد تومان به خیریه همیاران ساعی خمینی شهر کمک کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، فرماندار و تعدادی از مسوولین و روسای ادارات شهرستان خمینی شهر از روند فعالیت هیئت مدیره خیریه همیاران بیمارستان ساعی بازدید کردند و از نزدیک شاهد جمع آوری کمک های خیرین بودند.

احمد رضوانی در نشست با هیئت مدیره خیریه و پیگیری برخی مسائل، ضمن تشکر از خیران و اعضای خیریه همیاران بیمارسان در حال ساخت ساعی گفت: بیمارستان منظریه که توسط دولت در حال ساخت است در حدود ۲۰سال ساخت آن به طول انجامیده و بیمارستا ساعی که به همت خیرین از سال ۹۲تاکنون در حال ساخت است با پشتکار و کمک خیرین سلامت پیشرفت چشمگیری داشته و بارها این مطلب را در جلسات متعدد متذکر شده ام.

وی با بیان اینکه بدون مشارکت و حضور مردم در عرصه های مختلف مانند عمرانی، خدماتی، اجتماعی، فرهنگی در شهرستان موفق نخواهیم شد، اظهار کرد: مشارکت مردم و کمک خیرین در خصوص مسائل درمانی اولویت دارد و خیرین شهرستان در این عرصه حضور فعال پیدا کردند.

فرماندار شهرستان با اشاره به اینکه در دهه اول محرم امسال ۱۴۲۰نفر از مردم خمینی شهر به خیریه همیاران بیمارستان ساعی کمک کرده اند، تصریح کرد: بیمارستان ساعی در ۸طبقه و نیم با ۳۰هزار متر زیربنا که هر طبقه در حدود ۳هزار متر است به کمک خیرین در حال ساخت است و مباحثی مانند تایید نقشه های فنی و ساختمانی توسط علوم پزشکی، تایید محل استقرار و باند هلی کوپتر امدادی و مواردی از این قبیل در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه بیمارستان ساعی با ۲۰۰تخت بیمارستانی و ۱۰۰تخت دیالیز از سه سال قبل در حال احداث است و تاکنون پیشرفت قابل توجهی داشته، افزود: در گذشته ۱۷میلیارد تومان از کمک خیرین جمع آوری شد که از این مبلغ برای ساخت این مرکز درمانی تا مرحله سفتکاری بالغ بر ۱۲میلیارد تومان هزینه شده است.

رضوانی با اشاره به اینکه مردم خمینی شهر در همه عرصه ها پیشتاز هستند و در دهه اول محرم امسال دو طرح نذر خون و نذر کمک به ساخت بیمارستان ساعی اجرایی کردند، خبر داد: مردم و خیرین خمینی شهری در این دهه ۷میلیارد تومان به ساخت بیمارستان ساعی کمک کردند که این کمک ها توسط خمینی شهری های مقیم خارج از کشور و ساکن در دیگر استان ها نیز بوده است.

وی افزود: جامعه فعلی رو به میانسالی است و نیاز ویژه ای به مراقبت از مردم است که باید نگاه ویژه ای به بهداشت و درمان شود.

فرماندار تاکید کرد: این همت و کمک خیران خمینی شهری در سطح استان و کشور بی نظیر بوده و امید است هرچه زودتر شاهد بهره برداری بیمارستان ساعی باشیم.

وی با بیان اینکه مردم شهرستان در مدرسه سازی، فعالیت های هنری، ورزشی، کمک به معلولین و افراد تحت پوشش بهزیستی، صنعت سنگ و… حرفی برای گفتن دارند، ابراز کرد: مسوولین صدا و سیمای استان اصفهان باید توجه و نگاه ویژه ای به شهرستان خمینی شهر داشته باشند.

رضوانی ادامه داد: مردم این خطه در ابعاد مختلف پیشتاز هستند و این شهرستان ۲۳۰۰شهید را تقدیم نظام کرده که این تعداد با آمار ۸ استان کشور برابری دارد و شهدای شاخصی چون شهید اشرفی و نواب صفوی از افتخارات خمینی شهر است.

دیدگاه ها

سلام
باید درسطح ملی این اتفاق میمون اطلاع رسانی شود

اضافه کردن دیدگاه جدید