کد خبر : 28266
۸:۲۳ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۸/۲۸

چرا کسی صدای زنگ خطر و تباهی را نمی شنود/ شبکه های اجتماعی تبدیل به خانه های فساد شده است/ وزیر ارشاد مراقب ترویج بی حیایی در جامعه باشد

آیت الله رحیمی با تاکید بر اینکه شبکه های اجتماعی تبدیل به خانه های فساد شده است گفت: چرا کسی صدای زنگ خطر و تباهی را در جامعه نمی شنود، وزیر ارشاد مراقب ترویج بی حیایی در بین جوانان باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، آیت الله شیخ عباس رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی خمینی شهر گفت: گناهانی در شبکه های اجتماعی تبلیغ می شود و این فضا به خانه های فساد تبدیل شده که باعث نزول عذاب های خداوند برای بیدار شدن انسان هاست.

وی با تاکید بر اینکه عامل همه این شبکه های اجتماعی برای بی حیا کردن جوانان جامعه است، افزود: اسلام برای آنکه حیا حفظ شود دستورات گوناگون درباره روابط زناشویی داده است و در خصوص چگونگی ارتباط بین مرد و زن در جامعه جهت حفظ حیای جوانان بسیار سفارش کرده است.

امام جمعه خمینی شهر با بیان اینکه در شبکه های اجتماعی با قالب آموزش های علمی، آگهی های تبلیغاتی و… سوءاستفاده کرده و در بین این مطالب . نشر مطالب و تصاویر گناه شروع  به فحشا کرده اند و جوان با دیدن این مطالب و تصاویر به سمت گناه کشیده شده و تبلیغ و ترویج فحشا می شود.

وی اضافه کرد: دشمنان داخلی و خارجی به دنبال بی حیایی جوانان ایرانی هستند و مطالبی که در کشورهای خارجی برای فرزندان ممنوع است به راحتی در بین شبکه های اجتماعی ایران برای جذب جوانان ایرانی پخش می شود و ظارتی بر آن ها نیست.

آیت الله رحیمی خاطرنشان کرد: در اسلام حتی خواندن کتابی که باعث انحراف فکر انسان و کشیده شدن به گناه می شود، مشکل دارد و باید از خواندن آن کتب پرهیز کرد.

وی اظهار از اینکه وزارت ارشاد در این زمینه کوتاهی می کند تاکید کرد: ابزار قانونی به دست ارشاد است نه روحانیت و نمایندگان مجلس قوانین را تصویب تا دولت اجرا می کند.

خطیب جمعه خمینی شهر تصریح کرد: وزارت ارشاد توجه ویژه به این موضوع داشته و فکری برای شبکه های اجتماعی کند و نیز مسوولین دولت به داد جوانان و اخلاق اجتماعی برسد.

وی با اشاره به اینکه وزیر ارشاد به تازگی مسوولیت را پذیرفته، هشدار داد: وزیر ارشاد مراقب بی حیایی در جامعه باشد که جوانان را به سمت بی حیایی جهت داده اند و حیا ریشه همه مسائل و مشکلات در جامعه است.

رحیمی با اشاره به آیات و روایات اضافه کرد: شوخی های بین زن و مرد باعث بی حیایی و نابودی بنیاد خانواده می شود که در بازار و ادارات این معضل مشاهده می شود، همچنین ارتباط دختر و پسر و برگزاری کلاس های مختلط دانشگاه ها باعث فساد در بین جوانان و آلوده شدن به گناه می شود.

وی گفت: چرا کسی صدای زنگ خطر و تباهی جامعه را نمی شنود، مسوولین در چه فکری هستند.

اضافه کردن دیدگاه جدید