کد خبر : 28686
۵:۴۳ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
دبیر حقوق بشر قوه قضائیه در خمینی شهر؛

بصیرت کلیدواژه ای است که از فتنه ظاهر شد/ همه باید بدانند توانمندی اتمی ایران آسیب پذیر نیست/ برجام بیانگر نگرانی دشمنان اسلام از سربلندی ایران است/ انتخابات یعنی حقی که ولی فقیه به ملت داده

محمدجواد لاریجانی برجام را بیانگر نگرانی دشمنان اسلام از سربلندی و پیروزی جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت: همه باید بدانند توانمندی اتمی ایران آسیب پذیر نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، همزمان با یوم الله ۹دی محمدجواد لاریجانی در همایش میثاق امت با ولایت در مهدیه خمینی شهر  گفت: شهرستان خمینی شهر، شهری که تعداد شهدای آن از چندین استان کشور بیشتر است و مردم این خطه ی انقلابی پای مکتب قرآن، اهلبیت و ولایت ایستاده اند.

وی با بیان اینکه حادثه مهمی که در تاریخ کشور و انقلاب رخ داد، درس ها و عبرت هایی داشت، اظهار کرد: آن فتنه ای که در سال ۸۸  با تمهیدات، پشتیبانی و حمایت های فراوان و صرف پول های کلان دشمنان نظام آمریکا، رژیم صهیونیستی، اروپا و بنی امیه زمان برای این بود تا نظامی را که دنبال اقامه دین براساس مکتب اهلبیت است ساقط کنند و اصل قضیه این بود، که خوشبختانه دشمنان شکست خوردند.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه اضافه کرد: مهم است بدانیم چرا این انقلاب پیدا شد و چرا بعضی از کسانی که محب انقلاب و نظام بودند مشتبح شدند و در این آزمایش راه توفیق چه بود و علت پیروزی ملت ایران نیز چه چیزی بود.

وی تصریح کرد: بصیرت کلیدواژه ای است که از این فتنه ظاهر شد و همانگونه که حضرت امام(ره) نظام اسلامی، ولایت فقیه، تئوری مقاومت در مقابل استکبار و مفاهیمی مشابه را بوجود آوردند و امروز باعث توفیق ملت است، رهبر معظم انقلاب نیز در طی دوران ولایت پرافتخارشان بخشی از مفاهیم مهم را احیا کردند که یکی از آنها بحث بصیرت است و این کلمه قرآنی و کلیدی است که در مکتب اهلبیت بصیرت دارای ویژگی خاصی می باشد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه اسلام براساس بصیرت استوار شده، خاطرنشان کرد: بصیرت در اسلام دارای چارچوب می باشد و در مکتب اهلبیت بر ا ساس تفقه در دین عبور می کند و تفقه در دین مبتنی بر کتاب و عترت است.

وی اشاره کرد: فتنه در هر دورانی به شکل های مختلف بوجود می آید و باید مسلح باشیم به چارچوبی از بصیرت که مارا در مقابل فتن نگه دارد و اولین جزء بصیرت اینست که بدانیم در کجا و چه موقعیتی قرار داریم و این موضوع بسیار اهمیت دارد.

لاریجانی از جمله اقدامات دشمنان در زمان فعلی را القای تصویری به مسوولین کشور و القای تصویری دیگر به مردم برشمرد و ادامه داد: اگر مسوولین کشور احساس کنند که ته دره هستند یا برخی دیگر از مسوولین مطرح می کنند ما نمی توانیم با آمریکایی ها مقاومت کنیم و آنها می توانند تاسیسات نظامی مارا منهدم می کنند یا مغلوب شدن در برابر تحریم ها، از تصاویر القایی دشمن به مسوولان نظام است که کاری حساب شده می باشد.

وی با بیان اینکه از ارکان اولیه بصیرت شناخت توانمندی های خود بدون کم و زیادی است، اظهار کرد: اگر توانمندی ها را بیشتر از حد خودمان بدانیم با اشتباه روبرو می شویم و اگر کمتر بدانیم به ذلت می افتیم.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه هشدار داد: القای تصویر دشمن در بین اقشار مختلف جامعه بسیار زیاد است که رسانه هایی جهت تبلیغات بسیاری برای القاهای بین مردم و مسوولان دارند.

وی با اشاره به اینکه رسانه هایی هستند و با دریافت مبالغی شروع به القای تفکرات و دروغ پراکنی می کنند، اضافه کرد: در زمان فتنه نیز شبکه هایی را ایجاد کرده بودند و در آن دوران اشخاصی را در لباس تاکسیران در شهرها پخش کرده تا بین مسافران شایعاتی را پخش کنند تا در ذهن مردم تصویری القا کنند که نمی شود اسلام و مکتب اهلبیت را احیا کرد.

لاریجانی ابراز کرد: تمام قدرت های غربی و نوکران منطقه ای آنها و بنی امیه زمان در سوریه پیروز نشدند و کشور جمهوری اسلامی ایران در منطقه حرف اول را میزند.

وی با بیان اینکه در امور علمی، صنعت اتمی که با بعضی از عدم رعایت نظرات رهنمودهای رهبر معظم انقلاب آسیب دید، گفت: همه باید بدانند توانمندی اتمی ایران آسیب پذیر نیست.

لاریجانی عنوان کرد: دشمنان در آینده نه چندان دور متوجه خواهند شد که چه جریان عظیم اتمی وجود دارد و در منطقه غرب آسیا تنها کشوری که هزاران خانه چراغش با راکتور اتمی روشن می شود جمهوری اسلامی است و فناوری بومی آن را در دست داریم.

وی برجام را بیانگر نگرانی دشمنان اسلام از سربلندی و پیروزی جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت: به قولی آنها دیدند قد ملت بلند شده و خواستند تا پاهایمان را کوتاه کنیم، باید به دشمنان گفت که قد ملت با برجام کوتاه نمی شود و این چیزی است که دشمن از آن هراس دارد.

دبیر حقوق بشر قوه قضائیه خاطرنشان کرد: تمام عزت امروز ملت و امنیت کشور ایران از مکتب اسلام ناب محمدی بوده و از این ریسمان الهی جدا نخواهیم شد و شناخت این توانمندی ها نشانه های بصیرت است.

وی ادامه داد: رکن دیگری از بصیرت شناخت وظیفه و قیام برای انجام وظیفه به اندازه و به موقع است که انسان بصیر با بی بصیرت در انجام عمل به موقع و به اندازه تفاوت پیدا می کند.

همچنین لاریجانی سومین رکن بصیرت را شاخصه های اقامه دین در مکتب اهلبیت، ولایت خواند و افزود: باید نسبت به حکومت حساس باشیم، بزرگترین یادگاری امام راحل احیای اصل ولایت فقیه است.

وی اضافه کرد: باید ولی فقیه را بشناسیم و حق ولی امر بر مردم اینست که از او حمایت کنند و در مقابل تهاجم بر وی ایستادگی کنیم، حق مردم بر ولی امر نیز حفاظت از دین و هدایت به راه صحیح است و این حقوق از اساس حقوق شهروندی است.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به در پیش بودن انتخابات۹۶ بیان کرد: انتخابات یعنی حقی که ولی فقیه به ملت داده تا بازوان ولی امر توسط مردم برگزیده شوند که بدون مردم اقامه دین امکان پذیر نیست.

وی خاطرنشان کرد: کسی که در همه سطوح دولت، مجلس، قوه قضاییه مسئولیت دارد باید احساس کند بازوی ولی فقیه است که مشروعیت عملش از این احساس وظیفه بدست می آید و جناح سیاسی در این تفکر مطرح نیست.

لاریجانی تصریح کرد: کسی نمی تواند به درستی انجام وظیفه کند درحالیکه با ولی فقیه مشکل دارد و باید مسئولیتی که دارد را کنار گذارد و خود را صادقانه عقب بکشد.

وی تاکید کرد: مردم باید بدانند فتنه ای شبیه فتنه۸۸ مانند فتن دیگر که از انحراف در فکر اسلامی و دین شروع می شود و به نفاق سیاسی در عمل تبدیل و به خروج بر علیه امام عادل ختم می شود در راه است که این چرخه اتفاق افتاده است ومنافین نیز بر این شکل بوجود آمدند.

لاریجانی ادامه داد: ۹دی که به صورت مردمی در کشور برگزار و یاد این روز بزرگ گرامی داشته می شود، به دلیل تبیین مسائل و بصیرت در برابر فتن احتمالی است.

وی با بیان اینکه برخی در نزدیکی گرامیداشت ۹دی میگویند حرف های تفرقه انگیز بیان نشود، هشدار داد: این افراد با تفکراتی که مطرح می کنند، قرآن سر نیزه کرده اند و شک بر انگیز است که باید به آنان پاسخ داد، بصیرت در برابر فتنه بحث تفرقه نیست بلکه احیای اصل مکتب اهلبیت و از وظایف ملت نسبت به ولایت است.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با مطرح کردن اینکه فتنه نیروهای انقلاب را در مقابل ولایت، اسلام و اهل بیت قرار داد، تاکید کرد: انتخابات ریاست جمهوری مکانی است تا حق خود را به ولایت فقیه ادا کنیم و باید با این نیت همه وارد انتخابات شویم.

وی اظهار کرد: نباید حرف های شعاری از زبان رهبری زد و به گونه ای دیگر، عمل و فرمایشات ولی فقیه را انجام نداد که به دور از جناح بندی های سیاسی، چنین شخصی را در انتخابات نمی خواهیم.

اضافه کردن دیدگاه جدید