کد خبر : 28740
۶:۵۵ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
رسایی در خمینی شهر گفت:

اگر حیله فتنه گران عملی شد به خاطر وجود اشعث بود/ فتنه ها همیشه از درون رخ می دهند

حجت الاسلام رسایی گفت: اگر ایده قرآن های بر سر نیزه دشمن در جنگ با حضرت علی(ع) در صفین به نتیجه رسید به دلیل وجود شخصی به نام اشعث در داخل لشکر علی(ع) بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، حجت الاسلام حمید رسایی در مراسم گرامیداشت حماسه ۹دی در مسجدالزهرا منظریه خمینی شهر گفت: یوم الله یعنی روزی که یاد خدا در آن زنده و قدرت الهی به نمایش گذاشته می شود.

وی با بیان اینکه یک جریان و تفکر سیاسی برای این روز (۹دی) چنین نامگذاری انجام نداد، افزود: این نامگذاری توسط یک چهره منصف، مقتدر، متدین و نایب امام زمان(عج) نامگذاری شده و برگزاری بزرگداشت چنین ایامی از تعظیم شعائر الهی  و تقویت انقلاب اسلامی است.

نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب بیش از هر شخص و گروهی تمایل دارند که ۹دی بزرگ داشته شود و پس از گذشت ۷سال از آن دوران از فتنه۸۸ یاد می کنند و فتنه را خط قرمز نظام می دانند و از مواضع خود دست بر نداشته اند.

وی با تاکید بر اینکه اگر ولی فقیه چنین موضعی میگیرند، هر شخصی ایشان را قبول دارد باید به نظرات ایشان اعتماد کند، اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب بر اساس منافع حزبی تصمیم نمی گیرند بلکه عزت و آسایش مردم و عزت اسلام برای ایشان اهمیت دارد.

مدیر مسئول نشریه ۹دی اظهار کرد: وقتی فضا غبارآلود شده و قدرت تشخیص هر شخصی دچار اشکال می شود که حق و باطل با هم آمیخته شده و فتنه بوجود می آید.

وی با بیان اینکه اگر کشور بیگانه حمله کند به آن فتنه نمی گویند، تصریح کرد: فتنه ها همیشه از درون رخ می دهند و عوامل بیرونی و دشمنی آمریکا، فتنه به حساب نمی آیند.

حجت الاسلام رسایی با اشاره به اینکه اگر شخصی در مقامی که از انقلاب است به گونه ای رفتار کند به نفع دشمن باشد فتنه بوجود می آید، خاطرنشان کرد: اگر قدرت تشخیص حق و باطل را نداشته باشیم دچار دوگانگی شده و باعث می شود بین عمل و سابقه آن شخص در جایگاهش تعارض دیده شده و اگر تمایلات شخصی به آن فرد داشته باشیم به بهانه مسوولیتی که از نظام اسلامی گرفته، عملش که به نفع دشمن خارجی می باشد را توجیه کنیم.

وی تاکید کرد: اگر شاخص ها را بدانیم در برابر این تناقض ها می توانیم حق را انتخاب کنیم و اگر شخصی با سابقه انقلابی و جایگاه مسوولیتی نظام اسلامی که در مسیر دشمن قدم میدارد را با بصیرت کنار بگذاریم.

رسایی ادامه داد: سه رکن در فتنه وجود دارد، فتنه از درون بوده که یک بازو از خارج دارد و کسانی که مخالف آرمان های اسلامی در خارج از کشور وجود دارند در یک ضلع قرار دارند.

وی با یادآوری اینکه اگر در صفین فتنه اتفاق می افتد، یک ضلع آن قرآن هایی است که عمروعاص بر سر نیزه کرد، تصریح کرد: در سال ۸۸ یک ضلع فتنه سفارت خانه هایی که برنامه ریزی کرده بودند و رسانه هایی که شایعات و اخباری را منتشر و تبلیغ می کردند.

وی عنوان کرد: هر زمانی که دشمنان اسلام، انقلاب و آرمان های امام و شهدا از اتفاقی داخلی حمایت کنند باید بدانیم که یک ضلع فتنه تشکیل شده است.

نماینده اسبق مجلس با بیان اینکه باید شاخص هایی را داشته باشیم که بر اساس آن اندازه گیری کرده و با بصیرت عمل کنیم، افزود: ضلع دوم فتنه که بازوی اصلی است از درون جامعه می باشد و عنصر خارجی از این شخص و گروه حمایت می کند.

وی اضافه کرد: اگر ایده قرآن های بر سر نیزه دشمن در جنگ با حضرت علی(ع) به نتیجه رسید به دلیل وجود شخصی به نام اشعث در داخل لشکر علی(ع) بود.

حجت الاسلام رسایی اشاره کرد: اشعث نقشی را ایفا کرد، سخنرانی کرد و گفت ما پیر شدیم و برای کسب قدرت و جایگاه این سخنان را نمی زنیم وبیانداشت که تا چه زمانی باید با آمریکا در جنگ باشیم و باید وارد مذاکره شویم.

وی با اشاره به اینکه اگر حیله فتنه گران عملی شد به خاطر وجود اشعث بود، اظهار کرد: اگر شخصی که در انقلاب بود و حالا همه رفتار، بینش، نگرش و معاشرت هایش با شخصیت سالهای ۵۷ و انقلاب تغییر کرده باشد، روش ها نیز عوض می شود و حاضر به ساخت خاطره می شود که بگوید امام راحل مخالف شعار مرگ بر آمریکا و به دنبال سازش با آمریکا بود.

رسایی افزود: فرزندان این شخص، خارج نشین و دارای اقامت انگلیسی شدند، زمانی رسید که مطرح کرد که اوباما را مودب و باهوش می بینم و به منتقدان داخلی اش که از نیروهای انقلابی است، آن را بی شخصیت و بی سواد و بی شناسنامه خواند.

وی دومین عنصری که باعث فتنه می شود را جریان خارجی که یک تکیه گاه داخلی پیدا می کند برشمرد و گفت: سازمان های جاسوسی بر تفکر و اخلاق مسوولان فعالیت انجام داده و آنها را آنالیز می کنند، بر روی فرزندان مسوولان تحقیق می کنند که ببینند می توانند از طریق فرزندان بر تفکر آنها اثر بگذارند.

رسایی خاطرنشان کرد: امیرالمومنین به فرزند زبیر فرمود تا تو نبودی پدرت با ما بود، و ابن زبیر زمانی که بزرگ شد مسوول دفتر پدر شد که گزارشات و نظرسنجی ها را او به پدرش می داد و پدر را در انتخابات مدیریت و تفکراتی را به وی القا کرد.

وی اضافه کرد: در جنگ جمل امیرالمومنین، زبیر را صدا زد که ببیند چرا خون می ریزد و زبیر پاسخ داد ما مدافع حقوق ملت هستیم و در انتخابات تقلب شده است.

مدیر مسئول دوهفته نامه ۹دی ادامه داد: امیرالمومنین به زبیر فرمود در کشور، انتخابات در همه زمان ها با یک روش برگزار شده و مردم خود ناظر بر انتخابات بودند، خودت نیز بر همین اساس رییس جمهور انتخاب و روش ها تغییر پیدا نکرده است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۱۵۰۰نفر از مدیران بالای ۲۰میلیون حقوق می گیرند، اظهار کرد: نمی توان از حقوق های نجومی حمایت کرد و به دستگاه قضایی معرفی شان نکرد و پس از آنکه بفهمی و بشنوی عده ای شب ها در گورها می خوابند برای آنان دلسوزی کرد.

حجت الاسلام رسایی با اشاره به اینکه امام راحل فرمود تا کسی نداند فقر چیست نمی تواند به فکر نیازمندان باشد، افزود: زمانی که مانند آیت الله خزعلی، جنتی، گیلانی نتوان بین انقلاب و فرزند یکی را انتخاب کرد و در این دوراهی گیر کرده و دچار تردید شد، راس فتنه و سرمایه ضد انقلاب می شوید.

وی یادآور شد: برای اولین بار رسانه ها و شبکه های بیگانه زمانی، مردم را به نمازجمعه هاشمی رفسنجانی دعوت کردند و عده ای آمدند با کفش و مختلط و هلهله نماز خواندند.

نماینده سابق تهران در مجلس تصریح کرد: با وجود عنصر خارجی و وجود ضلع اصلی فتنه که عنصر داخلی است، سومین ضلع نیز محقق می شود و آن توده های مردمی هستند که اعتماد می کنند و بصیرت ندارند تا تشخیص بدهند.

وی مهتمرین نشانه برای نلغزیدن در فتنه ها را شناسایی علمدار اصلی است برشمرد و گفت: باید با مبانی امام(ره) و رهبری آشنا باشیم که راه را به خوبی پیدا کنیم، سرباز خوب کسی است که با قطع شدن بی سیم بتواند بفهمد که فرمانده چه چیزی می خواهد.

حمید رسایی با اشاره به اینکه در سال ۸۸ عده ای از مردم فریب عناصر داخلی را خوردند، اضافه کرد: چهار سبز مقدس، سبز محترم، سبز معترض، سبز منحرف در فتنه ۸۸ وجود داشت.

وی مطرح کرد: جرم آقای هاشمی و سران فتنه آن بود که منحرفین و ضدنظام را جسور کردند و علیه ولایت فقیه شعار دادند و در رای گیری شبهه بوجود آوردند که دشمن خارجی از این موضوع سوء استفاده کرد.

رسایی مشکل کشور فاصله گرفتن مردم و مسوولان از انقلاب عنوان کرد و افزود: وظیفه رهبری این نیست که اگر دید کسی به سمت گمراهی می رود او را نیز به چاه هدایت کند.

وی ادامه داد: رهبر جامعه اسلامی باید در برابر برخورد با اشخاص بصیر باشد که هاشمی رفسنجانی تیم دارد، عقبه دارد، ثروت دارد و در تاریخ اسلام نیز امیرالمومنین را ۲۵ سال خانه نشین کردند.

وی تصریح کرد: حصر خانگی سران فتنه نوعی برخورد قضایی است و همه باید بدانند اگر حصر برداشته شود، قوه قضائیه برای آن ها دادگاه برگزار می کند و به پرونده آنان رسیدگی خواهد کرد.

اضافه کردن دیدگاه جدید