کد خبر : 28812
۱۲:۳۱ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۶

شهروندان اولین مانع دفاعی در پیشگیری از سرقت

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر در جمع نمازگزاران مسجد امیر المومنین (ع) این شهرستان گفت: شهروندان اولین مانع دفاعی در برابر سرقت می باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، سرهنگ علی جعفری نژاد ضمن شرکت در جمع نمازگزاران مسجد امیر المومنین (ع) شهرستان خمینی شهر به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: شهروندان با استفاده از امکانات امنیتی و حفاظتی در خانه و اموال خود، اولین موضع دفاعی در برابر سرقت هستند.

وی همچنین همکاری شهروندان با نیروی انتظامی در گزارش موارد تخلف را از عوامل کاهش دهنده وقوع جرم در جامعه عنوان کرد و افزود: با افزایش میزان گزارش ها ، فضای ارتکاب جرم برای مجرمین نا امن شده و جسارت ارتکاب جرم از آنها سلب می شود.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر در ادامه به ارایه توصیه هایی در خصوص افزایش امنیت منازل و اموال پرداخت و تصریح کرد: مجهز کردن کارگاه ها و و اماکن خصوصی به تجهیزات ایمنی و دوربین مداربسته و استفاده از چراغ های روشنایی در محوطه های بزرگ، استفاده از پارکینگ، قفل فرمان و سیستم دزدگیر برای خودرو ها و سیتسم های امنیتی، در ها و حفاظ های ایمنی در خانه ها از عوامل بسیار کلیدی در افزایش ایمنی و کاهش میزان سرقت در سطح جامعه هستند.

در پایان سرهنگ “علی جعفری نژاد” با معرفی سامانه های ۱۱۰ و ۱۹۷ بیان داشت: شهروندان می توانند موارد مشکوک و ارتکاب جرم را با استفاده از سامانه فوریت های پلیسی ۱۱۰ به نیروی انتظامی گزارش کرده و همچنین شکایات، انتقادات و پیشنهادات خود را به شماره ۱۹۷ اعلام کنند.

اضافه کردن دیدگاه جدید