کد خبر : 28818
۴:۵۳ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۱۰/۱۷

رئیس جمهور به منتقدین دولت توهین نکند/ آمار اعلام شده تورم واقعی نیست/ از رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان گلایه داریم

رئیس جمهور به منتقدین دولت توهین نکنند/ برخی سخنرانی های وزیران به نفع دولت نیست/ آمار اعلام شده تورم واقعی نیست/ از رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان گلایه داریم/ چرا نهاد رهبری و دانشجویان دانشگاه صنعتی سکوت کرده اند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، آیت الله شیخ عباس رحیمی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلی خمینی شهر، به رئیس جمهور دولت یازدهم تذکر داد و گفت: وقتی افرادی در گوشه و کنار کشور انتقادی منطقی، عقلانی، سازنده دارند، همه منتقدین را به یک چوب نبینند و به همه منتقدین توهین نکنید.

وی با اشاره به اینکه رهبری فرمود از منتقدین هم نظر بخواهید، افزود: متاسفانه دولتمردان، هرکسی که مطلبی گفت آن شخص را دشمن، معاند و تخریب کننده دولت می خوانند.

امام جمعه خمینی شهر اضافه کرد: متاسفانه وزرای دولت در سخنرانی هایی که اخیرا دارند، مطالبی را بیان می کنند که به نفع و صلاح دولت یازدهم نیست و به ضرر دولت تمام می شود.

وی همچنین در خصوص ارائه آمار توسط رییس جمهور به مردم تذکری داد و گفت: آقای رییس جمهور، فقط آمار را از مرکز آمار یا بانک مرکزی نگیرید، این مراکز براساس فرمول هایی که دارند بررسی می کنند و با واقعیت در زندگی و معیشت مردم متفاوت است.

آیت الله رحیمی تصریح کرد: برای رسیدن به آمار واقعی بهتر است سر سفره مردم بیایید و انواع وسایل و اجناسی که در زندگی به آن نیاز دارند باید بررسی شود.

وی ادامه داد: چگونه تورم محاسبه می شود که تورم ۷درصدی عنوان شده درحالی که توان مردم در خرید مایحتاج زندگی با مشکل روبرو بوده که گویا تورم ۴۰درصدی است.

خطیب جمعه خمینی شهر تاکید کرد: مردم در بازار شاهد گرانی روزانه بعضی از اجناس هستند و برای مردمی که خود شاهد تورم هستند باید حساب شده سخن گفت.

وی افزود: فرمول هایی که مراکز آمار تورم را از آن بدست می آورند صحیح نیست و مسکن نیز در محاسبه آن دخالت دارد و در زمان رکود بازار مسکن، میزان تورم دقیقی را به ما نمی دهد و باید مسکن را از آمار تورم حذف کرد.

رحیمی با اشاره به اینکه رهبری در دیداری که با دانشجویان نخبه داشتند نکته مهمی را مطرح کردند، گفت: نخبه بودن فقط به اختراع و کار بزرگی در علم نیست بلکه نخبه باید در مسائل معنوی نیز نخبه باشد، باید ارزش های دینی در کنار علم قرار بگیرد و دانشگاه ها باید به سمت پیشرفت علمی و پیشرفت اخلاقی انسانی قدم بردارند و جلو بروند.

وی با ابراز گلایه از رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان، افزود: چرا اجازه داده اید شخصی که دارای سابقه خوبی نیست و به صراحت در نظراتش بیان داشته که جمهوری اسلامی را قبول ندارم، بحث همجنس گرایی را تایید کرده و برای دانشجویان بر این موضوع تبلیغ داشته، فروپاشی خانواده را دنبال می کند و ازدواج دائمی را قبول ندارد و در سخنانش به ازدواج دوساله و کوتاه مدت اشاره داشته و از این قبیل حرف ها را مطرح کرده است به محیط دانشگاه برای سخنرانی دعوت می شود.

خطیب جمعه خمینی شهر اضافه کرد: چرا رئیس دانشگاه اجازه سخنرانی به چنین شخصیتی را داده، چرا دفتر نهاد رهبری در این دانشگاه در برابر این سخنران سکوت کرده و در برابر مجوز سخنرانی این شخص فریاد نزدند تا جلوگیری شود و از مسوولان مربوطه در این دانشگاه گلایه داریم.

وی با بیان اینکه امیدواریم این جریان دیگر تکرار نشود، اظهار کرد: باید دانشجویان با برخورد صحیح و به موقع اجازه سخنرانی به اشخاصی با این تفکرات را ندهند و مسوولان دانشگاه نباید اجازه دهند این افراد با سخنرانی هایی تفکر دانشجویان را خراب کنند و  باید کارشناسانی از قم بیایند و حرف های این شخص را با سخنرانی در مراسمی بین دانشجویان جواب دهند.

وی عنوان کرد: همانگونه که آن شخص در دانشگاه این تفکرات غلط را به دانشجویان القا کرده، باید رئیس دانشگاه هرچه سریعتر مراسمی را برگزار و کارشناسان متعهد را جهت پاسخ به شبهات بوجود آمده در دانشگاه به خوبی پاسخ دهند.

آیت الله رحیمی تصریح کرد: این اقدام در دانشگاه جبران پذیر نیست و با دعوت از کارشناسان آبروی چنین دانشگاهی تاحدودی حفظ شده تا ذهن مردم نسبت به این مرکز علمی ضایع نشود.

وی با اشاره به سالگرد شهادت مظلومانه رهبر شیعیان عربستان شیخ نمر، خاطرنشان کرد: شیعیان در عربستان بسیار مظلوم هستند و در برگزاری مراسمات و رای دادن در انتخابات آزادی ندارند.

امام جمعه خمینی شهر ادامه داد: جنایاتی که عربستان در منطقه دارد بسیار است و ریشه بسیاری از جنگ های عراق، سوریه، یمن و دیگر کشورها، عربستان بوده است.

وی با بیان اینکه عربستان پول و سلاح در اختیار تروریست ها گذاشته و با آمریکایی ها ارتباطی دوستانه دارد، تصریح کرد: عربستان با پول و  ثروتی که دارد شورای سازمان ملل و حقوق بشر و کشورهای منطقه را خرید، بسیاری از شبکه ها و رسانه های دنیا را خرید تا خبری منعکس نشود و اجازه فعالیت به خبرنگار نمی دهد و سانسور خبری ، استبداد خبری، استکبار خبری را در دنیا بوجود آورده است.

خطیب جمعه خمینی شهر با سفارش کمک به عتبات عالیات، توصیه کرد: مردم نذورات و خیرات خود را در اختیار ستاد باسازی عتبات عالیات قرار دهند تا در مسیر صحیح خود در کربلا، نجف، سامرا، کاظمین در وسعت بزرگی انجام شود و کشور ایران با جدیت در باسازی عتبات عالیات کشور عراق وارد شده که زیر نظر رهبر معظم انقلاب فعالیت دارند.

اضافه کردن دیدگاه جدید