کد خبر : 29243
۱:۰۰ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
بمناسبت دهه فجر؛

ورزشگاه خیرساز شهدای محله اسفریز در خمینی شهر افتتاح شد

ورزشگاه شهدای اسفریز با اعتباری بالغ بر بیش از ۱میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان توسط خیرین به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، ورزشگاه خیرساز شهدای محله اسفریز خمینی شهر با حضور استاندار اصفهان، مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان، مسوولان شهرستان خمینی شهر و ورزشکاران افتتاح و به بهره برداری رسید.

استاندار اصفهان در این مراسم گفت: امسال بیش از ۳۷۳۰پروژه سرمایه گذاری، عمرانی، خدماتی، درمانی و… را با اعتباری بالغ بر ۲۴هزار میلیار ریال در سطح استان آماده بهره برداری شده است.

وی افزود: در شهرستان های مختلف پروژه های بسیاری تا پایان دهه فجر به بهره برداری می رسد و در خمینی شهر ۲۳پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۲۲میلیارد ریال افتتاح می شود.

رسول زرگرپور به دیدار مردم استان با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب دهه چهارم انقلاب را دهه عدالت و پیشرفت نامگذاری کردند و باید حداکثر تلاش شود که در شهرها و روستاهای مختلف طرح های بی شماری اجرا شود.

وی با بیان اینکه باید امور را به مردم واگذار کرد، ادامه داد: دولت توانایی انجام برخی از کارها را ندارد و باید اقتصاد و توسعه را به دست مردم داد.

زرگر با تاکید بر اینکه یکی از افتخارات استان اصفهان این است که این خطه بهشت خیرین بوده، اظهار کرد: وجود خیران در بسیاری از امور حرف اول را می زند و بیشترین مشارکت را دارند و فعالیت های خیران استان به سمت تخصصی شدن روی آورده است.

وی اخاطرنشان کرد: رهبر انقلاب به ورزش تاکید بسیار دارند و معتقد بر ورزش کردن هستند، هرچه جوانان به ورزش روی آورند کمتر به ناهنجاری های موجود در جامعه جذب می شوند و با پاک کردن روح و روان خود از آسیب های اجتماعی فاصله می گیرند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان ادامه داد: کسی که از جان ومال خود بگذرد هیچ ابر قدرتی نمی تواند، کمر آن را خم کند و در دیدار با رهبر معظم انقلاب، ایشان در خصوص تعداد شهدای شهرستان خمینی شهر که از برخی استان ها هم بیشتر است اشاره ای داشتند.

محمد سلطان حسینی افزود: رهبر انقلاب در خصوص مردم اسان اصفهان تعبیر زیبایی داشتند و مضمون سخنرانی ایشان این بود که مردم این خطه مردمی اند که در کارهای شخصی بسیار صرفه جو و اقتصادی هستند اما در کار خیر و عام المنفعه پیش قدمند.

فرماندار شهرستان خمینی شهر با اشاره به اینکه این خطه ۲۳۰۰شهید در دفاع مقدس و ۱۵ شهید را در انقلاب تقدیم اسلام و نظام کشور کرد، گفت: مردم خمینی شهر، مردمی خیر و کوشا در ابعاد مختلف عمرانی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، درمانی هستند که بی نظیرند و افتخاری برای این خطه است.

وی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی در مدت ۳۸ ساله بعد از انقلاب خدمات بسیار شایسته ای در ابعاد مختلف سیاسی، نظامی، اقتصادی، علمی و فناوری برای مردم و کشور انجام داد و حضور مردم پای صندوق های انتخابات که مردم سالاری دینی بود که اکثریت مردم به نظام جمهوری اسلامی رای دادند و در بحث سیاست خارجی حضور قدرتمند ایران اسلامی در ابعاد مختلف در صحنه های بین المللی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است.

احمد رضوانی با بیان اینکه در شهرستان خمینی شهر ۲۳طرح تا پایان دهه فجر امسال افتتاح می شود، افزود: ورزشگاه شهدای اسفریز که در سال گذشته کلنگ زنی شد که به همت جانباز دفاع مقدس با اعتباری بالغ بر بیش از ۱میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان توسط خیرین به بهره برداری رسید.

نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خیرین ورزشی خمینی شهر در نقاط مختلف شهرستان فعالیت هایی را شروع و مکان های ورزشی را ایجاد کنند که رهبر معظم انقلاب سفارش به تامین مجموعه های ورزشی کرد تا در اختیار آحاد مردم قرار بگیرد.

سیدجواد ابطحی اظهار کرد: ساعات جوانان باید با تفریح سالم پر شود و بحث بیکاری موجود با ساخت چنین مجموعه هایی برطرف گردد، مکان هایی در شهرستان در حال ساخت است که نیازمند به حمایت بیشتر مسوولان ورزشی استان اصفهان است.

امام جمعه خمینی شهر ادامه داد: کارهای بزرگی که امروز در کشور انجام می شود محصول اقدامات خیران در ابعاد مختلف است و در آینده نیز همچون گذشته گره های بسیاری را باز می کنند.

آیت الله رحیمی گفت: امروز روز خدمت است و به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران و آحاد مختلف مردم بدهکار هستیم.

محمدعلی فخاری جانباز قطع نخاعی و فعال در ساخت این ورزشگاه گفت: زمین این ورزشگاه در سال گذشته به زمین خورد و مقدمات ساخت در اردیبهشت سال جاری انجام و طی شش ماه این ورزشگاه با کمک خیران ساخته و به بهره برداری رسید که سعی شده تا نواقص سالن های دیگر در این سالن ورزشی وجود نداشته باشد.

وی تاکید کرد: اگر دولت بخواهد چنین ورزشگاهی را بسازد بی شک با اعتباری چند میلیارد تومانی می تواند به نتیجه برساند، اما به کمک خیرین و همیاری برخی از علاقمندان به ورزش در خمینی شهر این ورزشگاه با کمترین هزینه و کمترین زمان ممکن ساخته شد.

اضافه کردن دیدگاه جدید