کد خبر : 29297
۱:۳۰ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
به مناسبت دهه فجر؛

کلنگ آغاز عملیات شهرک گلخانه ای قرطمان در خمینی شهر به زمین خورد

عملیات ساخت شهرک گلخانه ای قرطمان در راستای بکارگیری فارغ التحصیلان بومی این رشته دانشگاهی و ایجاد اشتغال با برگزاری مراسم کلنگ زنی به زمین خورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، عملیات اجرایی زیرساخت ها و گازرسانی قطعه B شهرک گلخانه ای قرطمان خمینی شهر با حضور استاندار اصفهان، مدیران استان، مسوولان شهرستان خمینی شهر و سرمایه گذاران دربخش کشاورزی با برگزاری مراسم کلنگ زنی آغاز شد.

استاندار اصفهان در این مراسم گفت: سنت حسنه ای وجود دارد که معمولا پروژه های عمرانی، سرمایه گذاری، خدماتی که در طول سال پیگیری و اجرایی می شود در دو مناسبت از سال، هفته دولت و دهه فجر به صورت ویژه برای بهره برداری آماده می شود که استان اصفهان از این ویژگی برخوردار است.

وی با بیان اینکه پروژه های بخش کشاورزی از نظر تولید دارای جایگاه ویژه ای است، افزود: گلخانه ها از نظر صرفه جویی در مصرف آب بسیار مهم بوده و این شهرک گلخانه ای با بکارگیری فارغ التحصیلان کشاورزی و اشتغال تعداد قابل توجهی از افراد با اهمیت است و باید فعالیت های اجرایی آن با قوت و درایت شروع شود.

رسول زرگرپور با اشاره به اینکه این پروژه بسیار مهم است و باید به کشاورزی گلخانه برسیم، اضافه کرد: استان اصفهان به یک استان صنعتی تقسیم بندی می شود و کشاورزی نیز در این استان دارای جایگاه ویژه ای است.

وی ادامه داد: ۴۵۰هزار هکتار زمین های قابل کشت که حدود ۱۰۰هزار هکتار از آن به دلیل مباحث خشکسالی از چرخه تولید خارج شده در استان اصفهان موجود است، اما حجم تولیدات محصولات کشاورزی با توجه به این اتفاق و خشکسالی، کاهش نیافته که این اتفاق نتیجه آموزش های تخصصی در بخش کشاورزی و تجربیاتی است که برخی از کشاورزان دارند.

رددی اداره جهاد کشاورزی شهرستان خمینی شهر ادامه داد: مساحت این شهرک ۱۶هکتار است که ۸هکتار آن برای احداث واحدهای گلخانه ای تخصیص پیدا کرده و مالکیت اراضی در اختیار سازمان اداره کل راه و شهرسازی است و به صورت استیجاری در اختیار فارغ التحصیلان بومی و بیکار شهرستان قرار گرفته که مراحل صدور پروانه توسط نظام مهندسی کشاورزی انجام و پس از تامین اعتبار لازم از طریق بانک کشاورزی اعتباری بالغ بر ۴میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان واگذار شد.

علی شریفی با بیان اینکه هم اکنون ۱۹نفر به بانک کشاورزی معرفی شدند، افزود: عملیات اجرایی با پیمانکار بسته شده و اشتغالزایی ۱۲۰نفر به صورت مستقیم و سرمایه گذاری با رقمی بالغ بر ۸۵میلیارد ریال در این شهرک پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: کل هزینه های انجام شده جهت تکمیل زیرساخت های شهرک بالغ بر ۷میلیارد ریال بوده که از محل اعتبارات دولتی است.

دیدگاه ها

این کلنگ چند بار به زمین خورده وباز هم میخواد بخورد وهنوز خیلی از فارغ التحصیلان بیکار ویا درمناطق دور زمین اجاره کرده اند؟!یکبار سوزن به خود بزنید بجای کلنگ بر زمین.

اضافه کردن دیدگاه جدید