کد خبر : 29316
۷:۰۹ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
بمناسبت دهه فجر؛

فاز دوم بازار بین المللی گل و گیاه سپاهان در خمینی شهر افتتاح شد +تصاویر

فاز دوم بازار گل و گیاه سپاهان بالغ بر ۵هزار متر سازه در زمینی به مساحت ۱۱هزار و ۵۰۰متر شامل سالن گل های فصلی و فضای باز با ۳۰واحد غرفه فروش گل و گیاه، افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، فاز دوم بازار بین المللی گل و گیاه سپاهان شهرستان خمینی شهر با حضور استاندار اصفهان، مدیران استان، مسوولان شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

استاندار اصفهان در این مراسم  با اشاره به اینکه خمینی شهر، شهر گلها و زیبایی ها، شهر صنعت و کشاورزی است، ابراز کرد: امیدواریم هر روز در شهرستان خمینی شهر شاهد افتتاح و به بهره برداری رسیدن یا شروع پروژه های خدماتی، عمرانی و سرمایه گذاری در بخش های مختلف باشیم و این شهرستان هرچه زودتر به مرحله ای برسد تا در شان مردم خوب و ولایتمدار و با فرهنگ خمینی شهر شود.

وی با بیان اینکه این بازار در بخش اقتصاد مقاومتی اشتغالزایی و تولید داخلی در منطقه موثر است گفت: اقتصاد مقاومتی باید عدالت محور، مردمی، درون زا، برون نگر باشد که این ویژگی ها محورهای اقتصاد مقاومتی هستند.

رسول زرگرپور با بیان اینکه بخش کشاورزی نیازی به امکانات و ابزار خارجی ندارد و می توان محصولات آن را صادر کرد، اضافه کرد: این بازار می تواند تولیدات گل و گیاهان را در داخل و خارج کشور ارائه دهد و در توسعه منطقه بسیار موثر است که باید موانع و مشکلات بر سر راه سرمایه گذارانش رفع شود.

وی تصریح کرد: خمینی شهر را پایتخت گل شب بو می شناسند که امید است روزی برسد و این شهرستان به پایتخت صادرات گل ایران تبدیل شود.

مدیر بازار بین المللی گل و گیاه سپاهان گفت: فاز دوم بازار گل بالغ بر ۵هزار متر سازه در زمینی به مساحت ۱۱هزار و ۵۰۰متر شامل سالن گل های فصلی و فضای باز با ۳۰واحد غرفه فروش گل و گیاه که تولید غرفه داران است به مراجعه کنندگان عرضه می شود.

وی افزود: همچنین موتور خانه که نیاز سرمایش و گرمایش مجموعه را وظیفه دارد در فاز دوم تکمیل شد و این فاز با اعتباری بالغ بر ۳میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

آدینه ادامه داد: فاز اول ۲۰۰فرصت شغلی ایجاد کرد و با تکمیل فاز دوم به ۲۵۰فرصت شغلی دست یافتیم و این بازار به مجموعه ای تفریحی در فضایی آرام تبدیل شده است که درصدد راه اندازی مرکزی علمی آموزشی در این بازار بین المللی هستیم.

وی با اشاره به اینکه در زمینه مصرف گل و گیاه و فرهنگ سازی آن در جامعه تلاش می کنیم، اظهار کرد: این طرح در قالب محیط زیست و اقتصاد مقاومتی بوده پروژه دانش بنیان است.

این سرمایه گذار بخش کشاورزی با بیان اینکه بازار گل و گیاه سپاهان ۱۳۰سهامدار دارد، گفت: ظرفیتی در بازار گل بوجود آمده که می تواند سالیانه ۱۵۰میلیون گل شاخه بریده به متقاضیان توزیع کند و در بخش گل های گلدانی ۳۰میلیون گلدان در سال عرضه کند که این وضعیت، تنها ۳۰درصد ظرفیت بازار گل و گیاه سپاهان است.

اضافه کردن دیدگاه جدید