کد خبر : 29318
۷:۲۰ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
رییس سابق انرژی اتمی کشور:

دولت یازدهم در مذاکرات دست های خود را بالا برد/ دولت همه تخم مرغ های خود را در سبد ارتباط با غرب گذاشته

فریدون عباسی با بیان اینکه مردم باید چادر فرماندهی معاویه را سرنگون کنند و دولت یازدهم در مذاکرات دست های خود را بالا برد، گفت: دولت تدبیروامید همه تخم مرغ های خود را در سبد ارتباط با غرب گذاشته، باید مدیریت اجرایی کشور که به هسته ای بودن اعتقاد ندارد تغییر کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، فریدون عباسی در مجتمع فرهنگی باقرالعلوم خمینی شهر با مروری بر صنعت هسته ای ایران در دولت های مختلف گفت: در استان اصفهان تولید مواد هسته ای امکان پذیر بود، اصفهان یک استان صنعتی با مردمی سخت کوش که استعداد فراوانی دارند.

وی افزود: سایت سوخت هسته ای در استان اصفهان است و مردم این خطه نشان دادند توانایی تولید سوخت هسته ای را دارند و بیشتر دانشمندان هسته ای ما از این استان هستند.

رییس اسبق سازمان انرژی اتمی کشور با بیان اینکه یکی از افتخارات استان اصفهان ساخت و بهره برداری از سانتریفیوژهاست، تصریح کرد: در دوران مسوولیتش در سازمان، این  طرح در حال اجرا بود و این استان با وجود دانشگاه ها و صنایع مختلف ظرفیت این حرکت بزرگ را در خود جای داده بود.

وی با اشاره به اینکه سانتریفیوژهای هسته ای محصول تلاش فکری ملت ایران در تمام حوزه ها و بخش های علوم پایه و فنی مهندسی است، اظهار کرد: اگر ما این فن آوری و توانمندی را به دست نمی آوردیم، چرخه زندگی ما نمی چرخید، سانترفیوژهای هسته ای باعث اختلال زندگی مردم نبود و امروز فن آوری فضایی و ماهواره ای ما به فن آوری هسته ای نیازمند هستند.

عباسی رشته های فنی مهندسی، فضایی و هسته ای را به یکدیگر مرتبط خواند و گفت: این روزها به بهانه آزمایش موشکی علیه ایران تبلیغات می کنند، به بهانه اینکه امنیت آمریکا مورد تهدید است جمهوری اسلامی راتهدید می کنند.

وی با تاکید بر اینکه هسته ای ایران هیچ تهدیدی برای امنیت آمریکا محسوب نمی شود،اضافه کرد: برای انتقال فن آوری فضایی و ماهواره ای نیاز به فن آوری موشکی دوربرد داریم، اگر موشکی نداشته باشیم ماهواره های تحقیقاتی، رسانه ای و هواشناسی خود را نمیتوانیم به فضا بفرستیم.

رییس سابق انرژی اتمی ادامه داد: در حال حاضر نظام جمهوری اسلامی ایران یک قدرت منطقه ای بوده که با وجود مشکلات و کمبودها در حال تبدیل شدن به یک قدرت جهانی است.

وی افزود: امروز دشمن در دوره نفوذ بعداز برجام، نهادهایی همچون قوه قضاییه، سپاه پاسداران، بنیاد مستضعفان، بنیاد شهید و هر نهادی که به رهبر معظم انقلاب متصل باشد را هدف خود قرار داده است.

عباسی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی در یک پیچ تاریخی قرار دارد، تصریح کرد: مردم باید چادر فرماندهی معاویه را سرنگون کنند و فریب عمرعاص و قرآن های بر سرنیزه نخورند، مالک اشترهای زمان را تنها نگذارند و ولایت فقیه را رها نکنند تا بتوانیم از این پیچ تاریخی به خوبی عبور کنیم.

وی با تاکید بر اینکه عده ای از جمله بعضی انقلابیون گذشته خسته شده اند و از انقلاب و نظام بریده اند اما تبلیغ میکنند مردم خسته شدند، ادامه داد: بعضی از انقلابیون خسته به‌ جای حل مشکلات کشور و نوسازی ناوگان راه آهن و اتوبوس به دنبال خرید هواپیما از فرانسه و اروپا هستند.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی کشور تصریح کرد: در جریان نفوذ، مخالفت با فناوری هسته ای، مخالفت با بخش علمی و فن آوری نظام است، باید مراقب نفوذ در بخش نخبگان علمی باشیم.

وی با بیان اینکه بعداز برجام بعضی در تلاش هستند تا برای کشورهای غربی اشتغال ایجاد کنند نه برای داخل کشور،بیان کرد: بعضی تلاش می کنند تا رفاه بخش خاصی از جامعه تأمین شود، حقوق های نجومی نشان میدهد بعضی فقط به دنبال رفاه بیشتر زندگی خود هستند و مردم برای آن ها اهمیت ندارد.

عباسی افزود: سبقت و سرعت رشد و انتشار حقوق های نجومی به دست نیروهای انقلابی گرفته شد، مردم بدانند تبلیغاتی در جامعه مطرح می شود که سایه جنگ از سر نظام با برجام برداشته شد، این تبلیغ یک دروغ بزرگ است، کدام جنگ، هیچکس جرات حمله نظامی به ایران نداشت.

وی با بیان اینکه کسانی که مدعی حمله نظامی بودند اگر قصد حمله داشتند این کار را می کردند، اظهار کرد: صلابت و اقتداری که رهبر معظم انقلاب از خود نشان دادند و اعلام کردند که اگر به ما حمله کردید تل آویو و حیفا را با خاک یکسان می کنیم، مانع از حمله به جمهوری اسلامی شد.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: کسانی که فناوری هسته ای را به دست آوردند در حال حاضر هستند و حذف فیزیکی نشده اند، درست است که تعدادی از دانشمندان هسته ای اخراج شدند و حتی یکی از آن ها در شهرستان خمینی شهر کار می کند.

عباسی عنوان کرد: اگر بخواهیم به فناوری بالاتراز دوران قبل برجام برسیم، باید مدیریت کشور تغییر کند، مدیریت فعلی اجرایی کشور به هسته ای بودن اعتقاد ندارد.

وی افزود: دولت همه تخم مرغ های خود را در سبد ارتباط با غرب گذاشته و حتی به ارتباط با شرق هم‌ فکر نمی کند، امروز نتیجه را همه شاهد هستیم و می بینیم که دستاوردی برای کشور نداشت.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ادامه داد: باید دید در برجام چه چیزی دادیم و چه گرفتیم، نتیجه برجام این است که کشورهای غربی رشد علم و فناوری ما را با سلاح هسته ای گره زدند و در مجامع عمومی اعلام کردند جمهوری اسلامی ایران تولید سلاح هسته ای می کند.

وی گفت: در دولت نهم و دهم ما اعلام کردیم آژانس اتمی راستگو نیست و دولت های گذشته ما مشکلی ندارند، ابهامات آژانس مربوط به دوره اصلاحات و سازندگی است.

عباسی تصریح کرد: آقای لاریجانی و جلیلی به‌ عنوان مذاکره کننده ایران، نماینده تفکر گفتمان انقلاب در مذاکرات دوره اخیر بودند اما مقدمات تحریم ها در دوره آقای روحانی و ظریف در سال ۸۲ تا ۸۴ بود.

وی اضافه کرد: دولت یازدهم در مذاکرات دست های خود را بالا برد و خود را تسلیم کرد، در این دوره تمام شرایط را قبول کردند تا غربی ها حق زندگی کردن را به ما بدهند، آن ها پذیرفتند مجرم هستند و برجام مجازات ما بود.

اضافه کردن دیدگاه جدید