کد خبر : 29382
۶:۰۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۶

باید عقب ماندگی های گذشته بسیج در خمینی شهر جبران شود / اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد

سردار سلیمانی با تاکید بر اینکه باید عقب ماندگی های گذشته بسیج در خمینی شهر جبران شود، گفت: دهه فجر فرصتی است تا دستاوردهای انقلاب اسلامی را تبیین کنیم و اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر در آیینی از زحمات و تلاش های ۳ساله سرهنگ پاسدار حمید مرادی در سپاه ناحیه خمینی شهر تقدیر و سرهنگ دوم پاسدار سیدعلی مشیرصدری به سمت فرماندهی سپاه ناحیه خمینی شهر معرفی شد.

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی در آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه خمینی شهر و در جمع بسیجیان گفت: انقلاب اسلامی دستاوردهای بزرگی داشته اما شاید به اندازه عظمت و بزرگی دستاوردهای انقلاب در تبیین آن ها در داخل کشور کار نشده است.

وی افزود: انقلاب اسلامی توانست یک حکومت وابسته ولی به لحاظ محاسبات مادی قوی را ساقط کند، حکومتی که حافظ مناطق غرب در منطقه غرب آسیا محسوب می شد، حکومتی که ارتش مقتدری برای آن سازماندهی کرده بودند تا این ارتش بتواند جلوی پیشروی ارتش سرخ جماهیر شوروی را به سمت آب های گرم خلیج فارس سد کند، برای آن دستگاه جهنمی ساواک را درست کرده بودند که یکی از قوی ترین دستگاه های امنیتی دوران معاصر به حساب می آید.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با اشاره به اینکه این کشور و حکومت پهلوی و هم پیمانان مقتدری در منطقه و حامیان قدرتمند بین المللی وجود داشت، خاطرنشان کرد: در راس آن ها بزرگترین قدرت اقتصادی و نظامی دنیا یعنی آمریکا حامی اصلی حکومت پهلوی محسوب می شد؛ این حکومت متحد راهبردی، استراتژیک رژیم صهیونیستی به حساب می آمد.

وی با بیان اینکه امام راحل یک تئوری را برای تشکیل حکومت و نظریه ولایت فقیه را ارائه کرد، اضافه کرد: ملت ایران زمانی که به میدان آمد با دست خالی در مقابل تمام قدرت این حکومت قرار گرفت و امام راحل توانست با دست خالی این حکومت را ساقط کند، رمز این پیروزی این بود که امام قدرت جدیدی را می شناخت و آن را بکار گرفت که به تمام زوایای آن قدرت اشرافیت داشت.

سردار سلیمانی با تاکیدبر اینکه راهبرد این قدرت و انقلاب پیروزی، خون بر شمشیر بود، اظهار کرد: ملت بدون سلاح به مصاف مجهزترین تجهیزات نظامی حکومت پهلوی و حامیانش رفت.

وی یادآورشد: زمانی که امام فرمان آمدن مردم به خیابان ها را داد هیچ اشاره ای به داشتن سلاح و وسیله دفاعی نداشتند و با دست خالی حکومت را ساقط کردند.

فرمانده سپاه صاحب الزمان با ابراز از اینکه چهارماه قبل از فرار شاه ۱۶سازمان اطلاعاتی آمریکا گزارش منتشر کردند و این گزارش در اسناد موجود است، ادامه داد: سازمان های اطلاعاتی آمریکا اعلام کردند هیچ تهدید جدی متوجه حکومت پهلوی نیست و آنان بر اساس محاسبات مادی این گزارش را منتشر کردند و این قدرت نرم انقلاب اسلامی را نمی شناختند و هنوز هم می خواهند خود را فریب دهند که با ظاهر این قدرت آشنا نیستند و این قدرت توانست تمام معادلات بین المللی را به هم بزند.

وی افزود: نه تنها غربی ها بلکه دوستان و یاران انقلاب نیز باور نداشتند با این سرعت انقلاب اسلامی به پیروزی برسد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه تشکیل جمهوری اسلامی در پیروزی انقلاب اسلامی یک اتفاق ساده ای نبوده، به سخنان امام اشاره کرد و گفت: این یک موهبت الهی است که از سوی خدا به ملت ایران ارزانی شده و نباید به راحتی از کنار آن عبور کنیم، مردم سالاری دینی در شرایطی بود که دموکراسی غربی عده زیادی از ملت ها را اغوا کرده و مارکسیسم هم بخشی از ملت ها را فریب داده بود و گفتمان دیگری وجود نداشت.

و ی اظهار کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی بسیار فراوان است و دهه فجر فرصتی است تا مقداری تلاش کنیم در برنامه ها، گفتگوها و رسانه ها عظمت و پیامدهای تشکیل مردم سالاری دینی،  جمهوری اسلامی، نظام علوی و عاشورایی را برای خود و مردم تبیین کنیم.

فرمانده سپاه استان اصفهان با بیان اینکه امروزه اسلام قدرت و حکومت دارد، اضافه کرد: اسلام قدرت تعیین کننده ای به واسطه جمهوری اسلامی ایران است.

وی اشاره کرد: ناتو وارد سوریه و دخالت در آن کشور شد، اما چون جمهوری اسلامی مخالف بود موفق نشدند، عراق و افغانستان اشغال شد و آمریکا ۳هزار میلیارد دلار هزینه کرد و بیش از ۸هزار میلیارد دلار با سایر کشورها که در این کار همراهش بودند هزینه شد تا بتوانند این قدرت را کنترل کنند که با شکست مواجه شدند.

سردار سلیمانی اذعان کرد: رییس جمهور جدید آمریکا بر این نظر است که این پول هزینه شد اما برای جمهوری اسلامی منفعت داشت و باعث شد تا جمهوری اسلامی حاکم بر عراق شود.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی متفاوت با ایران جغرافیایی است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی فراتر از مرزهای جغرافیای ایران فعلی است، جمهوری اسلامی ایران در درون ایران جغرافیایی قرار دارد، هر کشور مسلمانی که در آینده پیروز شود می گویند جمهوری اسلامی حاکم شده و این عزت و قدرتی است که جمهوری اسلامی به ایران داد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان گفت: اگر به مشکلات کشور نگاه کنیم بخشی از آن ناشی از دشمنی هاست و بعضی از مواقف به مختصات حکومت مردم سالاری دینی و اسلام ناب محمدی توجه کامل نکردیم که باعث بروز مشکلات اقتصادی، فرهنگی و… شد که راه حل آن بازگشت و توجه به مختصات حکومت دینی است.

وی با اشاره به اینکه اخیرا آمریکایی ها مطرح می کنند که ایران با آتش بازی نکند، اظهار کرد: بر اینکه آمریکایی ها آتش افروز هستند تردیدی نیست اما در آتشی که توسط صدام برپا کردند فرزندان این ملت وارد آن آتش شدند و مانند فولادی آب دیده بیرون آمدند و آتش را گلستان کردند که گنجینه ای برای این حکومت شد.

سردار سلیمانی با تاکید بر اینکه ملت ایران یکپارچه در برابر زیاده خواهی های دشمن ایستاده اند، اضافه کرد: بمب اتم و سلاح های پیشرفته، قدرت های تعیین کننده نیستند و دهه فجر فرصتی است تا برگردیم و ببینیم این قدرت توسط امام چگونه شناسایی شد.

وی عنوان کرد: امام راحل در یکی از پیام های خود فرمود قرن آینده از آن اسلام خواهد بود و اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) با اشاره به مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید سپاه ناحیه خمینی شهر اعلام کرد: در سه ماه گذشته در ۱۴ ناحیه سپاه استان اصفهان تغییر و تحول مدیریت داشتیم، تغییر و تحول مدیریتی همیشه در بدنه سپاه در جریان است و دلیل آن در نظر گرفتن مصلحت عالی بسیج و سپاه است.

وی با اشاره به اینکه فرمانده جدید از بهترین نیروهای سپاه استان بوده و نسبت به خمینی شهر شناخت کامل دارد، گفت: اعتقاد داریم سپاه باید کارهای بزرگی در این شهرستان انجام دهد، کنگره  ملی ۲۳۰۰ شهید شهرستان خمینی شهر نشان داد این خطه توانمندی بسیار خوبی برای رشد و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت دارد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه توسعه زیرساخت های سپاه ناحیه خمینی شهر در اولویت اقدامات ما قرار دارد، مطرح کرد: از چهار استخر احداثی در برنامه پنج‌ ساله ششم توسعه یک استخر سرپوشیده به خمینی شهر اختصاص‌ یافته و اعتبار آن تا مراحل افتتاح و بهره برداری پیش بینی شده و تأمین می شود.

فرمانده سپاه استان اصفهان با بیان اینکه مجموعه رفاهی، ورزشی و فرهنگی برای عموم مردم در حال برنامه ریزی است و قصد هیچگونه بهره برداری مالی از این مجموعه نداریم، تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد سالن بزرگ نمایش آمفی تئاتر نیز در کنار مجموعه سپاه ناحیه خمینی شهر طراحی شود و حسینیه مناسبی نیز قبلا به بهره برداری رسید.

سلیمانی با اشاره به جایگاه ویژه و انقلابی مردم خمینی شهر اظهار کرد: تلاش می کنیم برای سال آینده برنامه خاصی برای محلات و مناطق محروم شهرستان خمینی شهر پیش بینی شود.

وی افزود: باید تلاش کنیم عقب ماندگی گذشته جبران شود، فرمانده جدید سپاه ناحیه باید تلاش کند تا از برنامه زمانبندی‌ شده برای توسعه عمرانی، خدماتی و تقویت پایگاه ها و توسعه بسیج در خمینی شهر عقب نماند.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان تصریح کرد: تقویت اقشار، هم افزایی و افزایش جذب جوانان به بسیج با ایجاد ظرفیت های جدید، برنامه های به‌ روز و جذاب و حذف برنامه های ناکارآمد محور فعالیت و تحول در سپاه ناحیه خمینی شهر است.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید