کد خبر : 29475
۴:۱۳ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۰
آیت الله صدیقی؛

باید دولتی داشته باشیم که پابه پای رهبری قدم بردارد/ این انقلاب الهی است به حضرت مهدی(عج) می رسد

آیت الله صدیقی با بیان اینکه برخی از مسوولان کشور سکولار هستند، گفت: ما هنوز به حکومت اسلامی واقعی نرسیده ایم و اساس پیشرفت انقلاب و نظام مسئله امامت و ولایت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر یادواره ۱۵شهید انقلاب اسلامی شهرستان خمینی شهر در مجتمع فرهنگی باقرالعلوم برگزار شد.

آیت الله محمدکاظم صدیقی در این مراسم با اشاره به اینکه دین مجموعه مقرراتی است که زندگی خانوادگی اداری سیاسی اقتصادی فرهنگی بین المللی جامعه را تنظیم می کند، گفت: مدیریت از اساسی ترین احکام است، در این دین نسبت به حکومت و شرایط حاکم برنامه ریزی هایی شده و کسی که با برنامه الهی، با جواز الهی، با اذن الهی و با امر خدا بر مردم حکومت می کند او خلیفه خداست.

وی افزود: قرآن کریم مسئله خلافت را مسئله محوریت دین می داند، در خلافت الهی تامین سعادت بشر پیش بینی شده و انسان آخرت را ندیده و از آن بی خبر است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه در تمام دنیا آزادگانی که علیه استکبار فریاد می کشند و در کشورهای مختلف ولایت علی بن ابیطالب(ع) را به برکت انقلاب اسلامی پذیرفته اند که امام راحل و شهدا از اعمال اینها نیز ثواب می برند، خاطرنشان کرد: خداوند به فرشتگان امر کرد در برابر بشر سجده کنند، همه قبول کردند اما ابلیس این دستور الهی را نپذیرفت.

وی ادامه داد: لفظ سکولار از این قضیه برگرفته می شود و برخی از مسوولان کشور سکولار هستند یعنی ولایت خدا را قبول ندارند، برخی لیبرال هستند و حکومت آمریکا و پیشرفت های مصنوعی و حباب گونه و ظاهری را بر احکام اسلامی و حاکمیت دینی و حاکم مشروع آن که از جانب خدا برگزیده شده، ترجیح می دهند که این رفتار در شیطان سابقه دارد.

آیت الله صدیقی با بیان اینکه مسئله ولایت ریشه در تاریخ خلقت دارد، اظهار کرد: در مسئله غدیر، پیامبر برای مردم از جانب خدا حاکم را معرفی کرد و بیعت گرفت، اما سکولارها در آن زمان دعوای مصنوعی به راه انداختند و شخص دیگری را امیر کردند و خدا را در انتخاب حاکم دخالت ندادند.

وی با تاکید بر اینکه حاکمیت الهی در زندگی اطمینان بخش بوده و اگر انسان در خط ولایت قدم بردارد به بهشت می رسد، ادامه داد: با غیبت امام برنامه اسلام تعطیل شدنی نیست و خدا اجازه تعطیلی دین را نداده است.

خطیب جمعه تهران با نقل روایتی از امام صادق که علمای شیعه مرزبانان احکام شریعت هستند، اضافه کرد: آخوندی که کاری به کشتار مسلمانان در گوشه دیگری از دنیا ندارد، به غارت و استعمار و حکومت داعش بی توجه است، این شخص مقبول امام صادق(ع) نیست.

وی تصریح کرد: در اسلام امامت و حکومت به قامت یک نفر دوخته شده و در احکام حکومتی همه باید از ولی فقیه اطاعت کنند و آن آخوندی که با زعیم زمانش مخالفت کند به درد جامعه نمی خورد.

آیت الله صدیقی با اشاره به اینکه در زمان شاه پهلوی شراب فروشی ها، خودفروشی زنان و… بسیار بود و دولت از آنان مالیات می گرفت اما انقلاب اسلامی شاه را ساقط کرد و بی انصافی است که برخی بگویند قبل از انقلاب بهتر از بعد از انقلاب است.

وی با اشاره به اینکه ماموریت طاغوت وابسته به آمریکا بود، خاطرنشان کرد: این انقلاب مورد تایید امام زمان است، این انقلاب الهی است به حضرت مهدی(عج) می رسد، جلوی امام راحل را هیچ قدرتی نتوانست بگیرد و جلوی رهبر معظم انقلاب هم نمی توانند بایستند که چراغ این انقلاب را خدا روشن کرد و به دست صاحبش می رسد.

امام جمعه موقت تهران با اذعان از اینکه باید دولتی داشته باشیم که پابه پای رهبری قدم بردارد، ابراز کرد: مردم ایران با همه ملت ها متفاوت هستند و هیچ قدرتی با این همه تبلیغات و گرانی ها و مشکلات و بی اخلاقی برخی دولت ها نتوانست این مردم را از پرچم ولایت جدا کند.

وی با بیان اینکه ما امروز نه در داخل کشور بلکه در خارج کشور از ناموس سیدالشهدا دفاع می کنیم و اساس انقلاب و عزت را مسئله امامت برشمرد که ریشه در خلقت و مبنای قرآنی دارد و خاطرنشان کرد: امام راحل به آینده نظام و کشور امیدوار و خوش بین بود با دلی آرام و ضمیری شاد از میان ملت ایران رفت.

آیت الله صدیقی با بیان اینکه امام راحل با قیام خود و با حمایت مردم مبارزه با شاه را واجب کرد، اعلام کرد: آینده نگری امام راحل و رهبر معظم انقلاب محقق می شود و با اعتقاد کامل میگویم خامنه ای خمینی دیگر است.

به گزارش خبرنگار ؛ امام جمعه خمینی شهر در این مراسم شرحی از فعالیت مردم انقلابی خمینی شهر داد و مجید صابری نیز در وصف شهدا و حضرت زهرا مداحی و روضه خوانی کرد و یاد آن روها را گرامی داشتند.

اضافه کردن دیدگاه جدید