کد خبر : 29678
۱۱:۵۷ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۷

نهمین همایش ملی مهندسی مکانیک در دانشگاه آزاد خمینی شهر برگزار شد

نهمین دوره همایش ملی مهندسی مکانیک با حضور اساتید و دانشجویان و صنعتگران مرتبط با این رشته دانشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر اجراشد و کارگاه های آموزشی آن در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر در حاشیه این همایش گفت: در راستای ارائه آخرین دستاوردهای علمی و تحقیقاتی و فنی و مهندسی، نهمین همایش ملی مهندسی مکانیک با حضور صاحب نظران و اندیشمندان از دانشگاه های سراسر کشور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر برگزار شد.

سیدعلی افتخاری افزود: یکی از اولویت های مهم و اساسی در دانشگاه، پژوهش و تحقیق برای دستیابی به علوم جدید و برای پاسخ به نیازهای جامعه است و دانشگاه آزاد اسلامی با فعالیت های مستمر و ایجاد بسترهای مناسب به رسالت های علمی و اهداف آموزشی خود به خوبی عمل کرده است.

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو در استان اصفهان است که افتخار کسب مقام های برتر در مسابقات ملی و بین المللی پرنده های بدون سرنشین، عمودپرواز، پروازهای مداومتی و شناسایی را در کارنامه خود دارد.

امین کلاهدوز با بیان اینکه رشته مکانیک یکی از رشته های پرطرفدار در داخل ایران است، ادامه داد: بیش از یکصد مقاله به دبیرخانه همایش ارسال که حدود ۶۳درصد پذیرفته و از این تعداد ۷۷مقاله به صورت ارائه و ۳۶مقاله به صورت پوستر ارائه شده است.

وی با اعلام اینکه ۴۶درصد از مقالات ارسالی به دبیرخانه مربوط به دانشگاه های دولتی، غیرانتفاعی، مراکز صنعتی و موسسات آموزشی خارج از سیستم آموزشی دانشگاه آزاد بود، اضافه کرد: دانشگاه خمینی شهر ۸۳مقاله و دیگر واحد دانشگاه آزاد کشور ۳۸ مقاله، دانشگاه های دولتی ۲۵مقاله و سایر ارگان ها ۱۱مقاله به این دوره از همایش ارسال کردند.

دبیر اجرایی همایش با اشاره به اینکه در این همایش شرکت های تولیدی وصنعتی مرتبط با رشته مکانیک حضور دارند و باعث می شود تقابل صنعت و دانشگاه به وجود آید، اظهار کرد: پرفسور مسلمی نایینی استاد دانشگاه تربیت مدرس، مهندس ادب آوازه رییس انجمن جوش ایران، دکتر عظیمیان استاد دانشگاه آزاد واحد خمینی شهر، دکتر شفیعیان مدیر آموزش شرکت تأمین قطعات ایساکو، سرهنگ اسلامی مسول مرکز تحقیقات نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی و مهندسین مکانیک در این همایش سخنرانی و تبادل نظر داشتند.

وی با ابراز از اینکه سعی می شود همایش در سال های آینده به صورت بین المللی برگزار شود، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر در رشته مکانیک به عنوان یک دانشگاه شاخص و مطرح در سطح منطقه ای به حساب می آید که اساتید نخبه این رشته در این واحد تدریس دارند.

کلاهدوز با بیان اینکه کارگاه های جانبی برای همایش در نظر گرفته شده که در دو روز برگزار و دانشجویان و دانش پژوهان از آخرین دستاوردهای پژوهشی در حوزه مکانیک مطلع و بهره مند می شوند، اضافه کرد: نویسندگان و مراکز صنعتی موضوعات تحقبقاتی را تعریف کرده که به یک نتیجه ای رسیده و خروجی هایی را در پیشرفت صنعت دربر دارد و این مقالات روی پایگاه های معتبر قابل دسترسی است.

وی در پایان اشاره کرد: این همایش با محورهای الاسیتیسته، شکل دهی فلزات، کنترل، رباتیک، مکاترونیک، مکانیک شکست، آسیب دینامیک، ارتعاشات، بیومکانیک، هوافضا، ساخت و تولید، مدل سازی سیستم ها، نانومکانیک، مکانیک سیالات، صنعت فولاد، احتراق، محیط زیست، پژوهش نوین در مهندسی برگزار شده است.

اضافه کردن دیدگاه جدید