کد خبر : 29807
۵:۰۴ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲

گزارشی از درخشش ورزشکاران خمینی شهری در کشور

ورزشکاران خمینی شهری در رشته های مختلف ورزشی در مسابقات اخیر صاحب عنوان کشوری و استانی شدند و برای ورزش شهرستان خمینی شهر افتخارآفرینی کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، ورزشکاران خمینی شهری در رشته های مختلف ورزشی در مسابقات اخیر صاحب عنوان کشوری و استانی شدند و برای ورزش شهرستان خمینی شهر افتخارآفرینی کردند. در زیر مشروح کوتاهی از این عنوان که در بهمن ماه سال جاری توسط ورزشکاران خمینی شهری کسب شده اشاره کرده ایم.

صعود کوهنوردان خمینی شهری به قله کرکس

تیم کوهنوردی خمینی شهر به قله کرکس صعود کرد. ارتفاع کوه کرکس ۳۸۵۰ متر که کوهنوردان خمینی شهری توانستند قله آن را فتح کنند.

تکواندوکاران خمینی شهری مدال برنز مسابقات لیگ پومسه دسته یک کشور را از آن خود کردند

رقابت‌های دور برگشت لیگ برتر و دسته یک پومسه کشور که در ورزشگاه تختی اصفهان در دو بخش تیمی و استاندارد برگزار شد و نفرات برتر هر بخش مشخص شدند که در این میان دو مدال برنز سهم نمایندگان خمینی شهر شد.

در بخش انفرادی زیر ۱۲سال محمد مهدی قصری و در بخش انفرادی ۱۵ تا ۱۷ سال ابوالفضل حاجی صادقی موفق به کسب مقام سوم شدند.

سه مدال طلای کشوری در دستان ووشو کاران خمینی شهر

ووشوکاران خمینی شهری در رده سنی نونهالان و نوجوانان سکوی اول مسابقات کشور را از آن خود کردند.

رقابت های ووشوی قهرمانی جوانان کشور(انتخابی تیم ملی) در شیراز برگزار شد که در رقابت های فرم «نن گون» رده سنی نوجوانان علی شکروی سکوی اول و در رقابت های فرم «چیانگ شو» رده سنی نونهالان امیرمهدی پرنده سکوی اول و در رقابت های فرم «دائوشو» رده سنی نونهالان محمدرضا جعفری مقام اول را از آن خود کردند.

فاطمه مهرابی به عنوان داور نمونه مسابقات لیگ دسته یک پومسه کشور در سال ۱۳۹۵ انتخاب شد

دیدارهای هفته هفتم و هشتم (پایانی) از دور برگشت ‌نهمین دوره لیگ دسته یک پومسه زنان «جام نشاط» در دو بخش انفرادی و تیمی با حضور ۳۵۰ پومسه ‌رو در خانه تکواندو برگزار شد.

در پایان این دوره از مسابقات، تیم پرشیان فولاد اصفهان بر سکوی قهرمانی ایستاد، ملی پوشان البرز نایب قهرمان شدند و تیم میراث تیراژه و هیات تکواندوشمیرانات به ترتیب سوم و چهارم شدند.

فاطمه مهرابی از شهرستان خمینی شهر به عنوان برترین‌ داور این دوره از مسابقات از سوی سازمان لیگ شناخته شد.

بانوی بوچیاکار خمینی شهری بر سکوی اول

ندا عبدالغلامی موفق به کسب عنوان قهرمانی مسابقات استانی بوچیا دست یافت.

ورزشکاران معلول خمینی شهری در سال های پیش نیز به عناوین خوبی در این رشته دست یافته اند که از جمله آنها می توان به مقام قهرمان کشوری حسن صمدی جانباز ۷۰ درصد اهل درچه، دعوت به اردوی تیم ملی ۴ بوچیا کار در سال ۹۱ اشاره کرد. رشته بوچیا نوعی ورزش ویژه معلولان جسمی حرکتی با پایین ترین سطح توانایی است.

دعوت از بانوی تکواندوکار خمینی شهری به اردوی تیم ملی

فاطمه امینی به اردوی تیم ملی بانوان تکواندوکار کشور دعوت شد. بانوان هوگوپوش برای ورود به اردوی تیم ملی در ۸ وزن رقابت کردند که در پایان نفرات اول، دوم و منتخبین کادرفنی به اردوی تیم ملی راه پیدا کردند. فاطمه امینی در وزن+۷۳ تنها تکواندو کار نماینده استان اصفهان به این تیم دعوت شد.

کماندار خمینی شهری نایب قهرمان مسابقات کشوری شد

امید طاهری کماندار خمینی شهری نایب قهرمان مسابقات تیراندازی با کمان کشور شد.

مسابقات رنکینگ کشوری، انتخابی تیم ملی و دانشجویی تیر اندازی با کمان در رشته کامپوند در دو بخش بانوان و آقایان با حضور ۸۴ کماندار در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد که در پایان این رقابت ها امید طاهری از خمینی شهر مقام دوم این مسابقات را از آن خود کرد.

این ورزشکار خمینی شهری پیش از این مدال برنز مسابقات جهانی تیراندازی ترکیه و همچنین مدال نقره انفرادی و مدال طلای تیمی مسابقات کاپ آسیا که در تایلند برگزار شد را در پرونده خود دارد.

سکوی سوم در تصرف ورزشکاران کم توان ذهنی

سعیده اصغری و سهیلا شاهین ورزشکاران خمینی شهری هستند که سکوی سوم دومین جشنواره ورزشی کم توانان ذهنی استان اصفهان را به تصرف خود درآوردند. این ورزشکاران با رقابت بین تیم های استان اصفهان در ماده های دراز و نشست و صدمتر سرعت به رتبه سوم دست یافتند.

درخشش دختران پارکوکار خمینی شهر

دختران پارکوکار خمینی شهری در مسابقات قهرمانی استان اصفهان در رشته آمادای حائز ۸ رتبه شدند.

مهدیه میرزایی، سمانه قاسمی، سارا حاج مرادی و صبا خسروانی در رده سنی نونهالان مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند و همچنین در رده سنی نوجوانان یاسمن ابراهیمی، زهرا رحیمی، آرزو پیمانی و کیمیا رحمت پناه به رتبه های اول تا سوم دست یافتند.

شطرنج بازان خمینی شهری بهترین ها از آن خود کردند

در اولین مسابقات شطرنج آماتورهای ایران سید محمدجلال موسوی از میان ۲۴۹ نفر به رتبه نوزدهم دست یافت. موسوی که تنها نماینده خمینی شهر در این مسابقات بود که عنوان «بهترین عملکرد» را نیز ازآن خود کرد.

همچنین امید کریمی شطرنج باز کم بینای خمینی شهری نیز به رتبه دهم مسابقات بین المللی جام خزر دست یافت. در جدول B این دور از مسابقات که در گیلان برگزار شد،۳۵۶ شطرنج باز از ۱۷ کشور جهان حضور داشتند.

هندبال مدارس خمینی شهر نایب قهرمان شد

مسابقات هندبال مدارس استان اصفهان با حضور ۱۲تیم برگزار شد. در این دوره از مسابقات، تیم های ناحیه۲ اصفهان، خمینی شهر و نجف آباد به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

دونده نابینای خمینی شهری حریفان را پشت سر گذاشت

نیره صرامی در مسابقات دوی صحرانوردی نابینایان و کم بینایان کشور در بخش انفرادی بر سکوی اول ایستاد. حضور نیره صرامی و راضیه امیرخانی دونده های خمینی شهری به همراه دو دونده اصفهانی، تیم اصفهان را نیز به قهرمان این دوره از مسابقات رسانید.

تیم دوی صحرانوردی شامل ۴ دونده بوده که عضو نابینای مطلق هر تیم باید یک همراه داشته باشد. راضیه میرزایی دونده ناشنوای خمینی شهری که قهرمانی مسابقات ناشنوایان کشور را در پرونده خود دارد، صرامی را در این مسابقات همراهی کرد.

جام قهرمانی در دست بانوی ووشوکار خمینی شهری

مرجان کریمی قهرمان رقابت های ووشوی بانوان بزرگسال کشور در فرم تای چی جین شد. این دور از مسابقات در استان البرز برگزار شد که در فرم تای چی جین بانوی ورزشکار خمینی شهری عنوان اولی را به خود اختصاص داد.

مدال برنز مسابقات تکواندو در دست حافظ قرآن خمینی شهری

مهدی محرابی مقام سوم دومین دوره مسابقات قهرمانی کشور حافظان و قاریان تکواندوکار را از آن خود کرد. این مسابقات در گروه مردان برگزار شد که ویژه حافظان و قاریان تکواندوکار بود. این مسابقات در سه رده سنی کمتر از ۱۴سال، ۱۵ تا ۱۷ سال، ۱۸ تا ۳۰ سال در دو بخش حافظان و قاریان برگزار شد که در این بین مهدی محرابی در رده سنی ۱۸ تا ۳۰ سال از شهرستان خمینی شهر در بخش حافظان تکواندوکار به مقام سوم و کسب مدال برنز دست یافت.

حضور بانوی والیبالیست در رقابت های انتخابی زنان جهان

فاطمه صفری والیبالیست ملی پوش کشورمان از خمینی شهر در رقابت های انتخابی زنان جهان در منطقه آسیای مرکزی که در مالدیو برگزار شد و منجر به قهرمانی تیم ملی ایران شد، حضور داشت.

بانوی قرآنی خمینی شهر در مسابقات فوتسال کشور درخشید

زهرا معتمدی ورزشکار خمینی شهری در مسابقات فوتسال بانوان در مازندران که در ترکیب تیم استان اصفهان حضور داشت جزء چهار تیم برتر این دوره از مسابقات قرار گرفت و به المپیاد فوتسال بانوان در کیش راه یافت. وی برخی از مسابقات فوتسال دختران نیز داوری کرده و دررشته کاراته نیز فعالیت دارد.

معتمدی که دانشجوی کارشناسی رشته روانشناسی است در مسابقات حفظ و قرائت قرآن افتخارآفرینی داشته و حافظ ۱۱جزء قرآن کریم است.

ووشوکار نوجوان خمینی شهری بر سکوی اول مسابقات کشوری

علی کاکویی ووشوکار خمینی شهری در مسابقات قهرمانی کشوری سبک خون چوان دو مدال طلا کسب کرد. در این دور از مسابقات که به میزبانی استان اصفهان برگزار شد، علی کاکویی مقام های اول در سبک های نیزه و فرم را از آن خود کرد.

قضاوت داور خمینی شهری در مسابقات تکواندوی بانوان ایران

زهرا کریمی داور خمینی شهری، مسابقات جوانان و بزرگسالان تکواندوی بانوان ایران را قضاوت کرد. این دوره از مسابقات در خانه تکواندو تهران برگزار شد.

 درخشش کشتی گیران خمینی شهر در استان

مسابقات کشتی فرنگی انتخابی تیم نوجوانان استان اصفهان برگزار شد. این دور از مسابقات در خانه کشتی تجدد اجرا شد که مهدی رضایی در وزن ۶۹ کیلوگرم و علی رامزی در وزن ۵۰ کیلوگرم به عضویت تیم اصفهان جهت مسابقات کشوری در آمدند.

اضافه کردن دیدگاه جدید