کد خبر : 29912
۵:۲۳ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۱۲/۱۳

دولتمردان با صداقت با مردم برخورد کنند/ از کانون های فرهنگی مساجد حمایت شود/

امام جمعه خمینی شهر با تذکر به دولت و انتقاد از آرهای غیرواقعی دولتمردان گفت: دولتمردان با صداقت با مردم برخورد کنند، مردم در بازار خلاف گزارشات شما را می بینند، اگر آمار و گزارش می دهید راست را بگویید، دولتمردان با مردم با صداقت حرف بزنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، امام جمعه خمینی شهر در خطبه های این هفته در مصلی نمازجمعه با تذکر به دولت و انتقاد از آرهای غیرواقعی دولتمردان گفت: دولتمردان با صداقت با مردم برخورد کنند، مردم در بازار خلاف گزارشات شما را می بینند، اگر آمار و گزارش می دهید راست را بگویید، دولتمردان با مردم با صداقت حرف بزنند و همیشه واقعیت ها را بیان کنند.

آیت الله شیخ عباس رحیمی با اشاره به اینکه ایران اولین کشوری بود که از عراق حمایت مالی و تجهیزاتی کرد، اضافه کرد: اگر با داعش در عراق و سوریه نمی جنگیدیم باید در ایران اسلامی با داعش روبرو می شدیم و این کشور را همچون آن کشورها مخروبه و ویرانه می شد و این امنیت حاصل خون هایی است که مدافعان حرم نثار کردند.

وی با بیان اینکه دنیا پراز ظلم و فریب و حیله گری برخی کشورها شده و ملت ایران باید هوشیار باشد که فریب نخورد تا ظلم و ستم ریشه کن شود، ادامه داد: رسانه های خبری جهان به گونه ای ترسیم می کنند که آمریکا و عربستان با تروریست برخورد و مقابله می کنند و ایران تنها کشور حامی تروریست است و با تکرار این دروغ تفکر مردم جهان را تغییر می دهند که در شرایط کنونی رنگ عوض کرده‌اند و خود را دلسوز مردم عراق معرفی می کنند.

خطیب جمعه خمینی شهر با اشاره به اینکه ۱۴اسفند با روز احسان و نیکوکاری نامگذاری شده، اضافه کرد: نیازمندانی هستند که به پوشاک و غذا نیاز دارند و در آستانه عید نوروز دلهایی از انسان ها با اندک کمکی شاد می شود، این روزها دست خیر مردم احسان و نیکوکاری را در این ایام و در آستانه سال جدید انجام خواهند داد، کمیته امداد ملجع محرومین است.

وی با بیان اینکه ۱۵ اسفند روز درختکاری است، اظهار کرد: فضای سبز مانند آب آشامیدنی نیاز است، آلوده کردن هوا حرام است و کسانی که از خودروها و وسایل دودزا استفاده و هوا را آلوده می کنند حق الناس انجام می دهند.

رحیمی با اشاره به اینکه سالانه چندصدهکتار زمین جنگلی آتش گرفته می شود، ادامه داد: بسیاری از انسان ها به دلیل سودجویی درختان را قطع می کنند، نظام دنبال درختکاری  و فرهنگ سازی آن است و شایسته است هر فرد حداقل یک درخت را بکارد و احادیث و روایات مختلفی مطرح شده است.

وی ۱۸ اسفند را مصادف با روز کانون های فرهنگی مساجد خواند و گفت: کانون ها در مساجد امور فرهنگی را انجام می دهند و با برگزاری کلاس و پر کردن اوقات فراغت سعی در رشد و تربیت نوجوانان و جوانان مسجد دارند که باید آن ها را تقویت کرده و فعالین این مراکز مردمی دلسوز شهر و دین و مشکلات پیرامون خود هستند.

امام جمعه خمینی شهر اضافه کرد: جوانان دلسوز و حزب الهی شهر در خیلی  از مسائل و کوتاهی مسوولان دغدغه های خود را نشان می‌دهند، تصریح کرد: از همه مردم، معتمدین، روحانیون مساجد و مسوولان شهرستان می خواهم از کانون های فرهنگی حمایت تا در شرایط کنونی برای حفظ مسائل فرهنگی و دینی فعالیت کنند.

اضافه کردن دیدگاه جدید