کد خبر : 29916
۱:۰۳ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۴

اشعار باید به سمت روشنگری مردم حرکت کند/ موزه ماندگار خمینی شهر راه اندازی می شود

امام جمعه خمینی شهر گفت: اشعار باید به سمت روشنگری مردم حرکت کند و شهردار خمینی شهر خبر داد: موزه ماندگار خمینی شهر راه اندازی می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) سومین شب شعر با عنوان “بانوی بهترین” و آیین تجلیل از پیرغلامان اهل بیت عصمت و طهارت با حضور شاعران و مداحان خمینی شهری در امامزاده سید ابراهیم ورنوسفادران برگزار شد.

امام جمعه خمینی شهر در این محفل ادبی با اشاره به اینکه اتفاقات بسیاری برای اسلام و تشیع بوجود می آید و حوادث تلخ و توطئه های شیطانی علیه شیعه و جوانان در جریان است، گفت: شبکه های اجتماعی و سایت های اینترنتی بسیاری از بیرون مرزها پشتیبانی و هدایت می شوند که به شدت به نظام و اسلام توهین می کنند.

آیت الله شیخ عباس رحیمی افزود: مکتب اهل بیت، اسلام را احیا کرد و اسلام واقعی مکتب اهل بیت است که امام راحل اسلام ناب محمدی را مطرح کرد و حقیقت اسلام هم تشیع است.

وی اظهار کرد: آنچه که در مذاهب دیگر است حقیقت اسلام نیست و از منابعی گرفتند که از وحی جدا بوده و رهبران این مذاهب معصوم نبوده و هیچ گونه وصلتی با اهل بیت نداشته و برخی از شاگردان اهلبیت بوده اند.

خطیب جمعه خمینی شهر تاکید کرد: جنگ علیه شیعه و جنگ فرهنگی همیشه بوده اما در هیچ دورانی مانند امروزه نبوده و در زمان فعلی ابزاری وجود دارد که در کمترین زمان ممکن مطلبی را به کل دنیا منتقل می کند که هجمه و شبیخون علیه مذهب است.

وی با اشاره به اینکه خداوند سلاح بیان و قلم به انسان بخشیده، تصریح کرد: شاعران باید به خوبی از این ابزار استفاده کنند و محتوای اشعار باید به سمت مبارزه، دشمن شناسی، افشاگری، مشکلات فعلی جامعه و نشر معارف دین حرکت کند و باید در شعر دشمنی آمریکا و مسائل روز گفته شود.

آیت الله رحیمی بیان کرد: اشعار باید به سمت روشنگری و هدایت حرکت کند و اشعار حماسی در جامعه مخاطب بیشتری دارد و سخنرانی ها به اندازه زبان شعر و هنر درجامعه اثرگذار نیست.

شهردار خمینی شهر در ادامه با اشاره به کنگره شعر میلاد آفتاب که از عظمت امام حسین و قمربنی هاشم گرفته شد و در سالهای گذشته این کنگره برگزار می شد، گفت: مرحوم :خلیل باغبان” اشعار و مرثیه هایی در وصف اهل بیت می گفت و مرحوم “خواسته” که با اشعاری در وصف حضرت ابوالفضل به زبان می آورد اشک می ریخت.

اصغر حاج حیدری خبر داد: موزه ماندگاری از آثاری که نیاکان و ادیبان خمینی شهر آفریده اند ایجاد می شود و این آثار برای تاریخ این خطه حفظ می شود که نیاز به کمک شاعران شهرستان است.

وی اظهار کرد: شاعران و بزرگانی در این شهر بودند و با مرگشان آثار و نامشان به فراموشی تاریخ این خطه پناه برده است که با ایجاد موزه ماندگار خمینی شهر کمک می شود تا این بزرگان و آثارشان احیاء شده و به نسل آینده منتقل شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید