کد خبر : 29976
۱۲:۴۸ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۶
همزمان با روز درختکاری؛

افتتاح بلوار ۲کیلومتری چهارباغی در منطقه کوهستانی لادر خمینی شهر

شهردار خمینی شهر گفت: بلوار به طول ۲کلیومتر از میدان ابتدایی جاده ورودی منطقه گردشگری کوهستانی لادر تا میدان ۸ضلعی چشمه لادر احداث شده و ۱۲هزار متر جدول سنگی و ۱۴هزار متر مربع سنگ فرش در ایجاد آن کار شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلیی قلمکده ؛ شهردار خمینی شهر در آیین روز درختکاری که همزمان با روز درختکاری با حضور مردم و مسوولان برگزار شد با بیان اینکه در این چندساله اخیر خمینی شهر به قطب گردشگری استان اصفهان تبدیل شده، گفت: منطقه کوهستانی لادر درگذشته محل تخلیه زباله و نخاله های ساختمانی بود که با تلاش و همت مجموعه شهرداری و مسوولان شهرستان به مجموعه تفریحی نمونه استان مطرح شده و با حرکت عمرانی که ایجاد شد و امنیتی که بوجود آمد باعث شد خانواده ها به این منطقه آمده و از محیط آن استفاده کنند.

اصغر حاج حیدری با بیان اینکه بلوار چهارباغی لادر پس از یکسال فعالیت و تلاش در آستانه نوروز۹۶ به بهره برداری رسید، افزود: بلوار به طول ۲کلیومتر از میدان ابتدایی جاده ورودی منطقه گردشگری کوهستانی لادر تا میدان ۸ضلعی چشمه لادر احداث شده و ۱۲هزار متر جدول سنگی و ۱۴هزار متر مربع سنگ فرش در ایجاد آن کار شده است.

وی با اعلام اینکه روشنایی بلوار در حال تامین است، خبر داد: ۱۵۰۰اصله درخت چندساله به نام شهدا همزمان با روز درختکاری در این بلوار کاشته شد.

حاج حیدری با بیان اینکه این بلوار به عنوان جاده سلامت در خمینی شهر احداث شد، اظهار کرد: این بلوار جنبه گردشگری داشته و طراحی آن به نوعی است که مردم بتوانند از این محیط به عنوان محل پیک نیک و استراحت استفاده کنند که در آینده ادامه بلوار به میدان نماز خمینی شهر ختم می شود و خانواده ها و ورزش دوستان می توانند در این مسیر پیاده روی کنند.

وی با اشاره به اینکه این بلوار به جاده ای چهارباغی شبیه است و بر روی آن تاکید می شود، گفت: خیابان های چهارباغی ریشه در قدمت و سبک معماری شهر دارد و خلا نبود چنین بلواری در خمینی شهر حس می شد که با پیشنهاد چند تن از شهروندان به نتیجه رسیدیم که بلوار چهارباغی را در ورودی منطقه گردشگری و کوهستانی چشمه لادر ایجاد کنیم.

آیت الله شیخ عباس رحیمی با بیان آیات و روایات گفت: درختکاری ثواب دارد و جزء باقیات و صالحات است و هر انسان و حیوانی که از این درخت و میوه آن بهره مند شود برای کسی که درخت را کاشته صدقه نوشته می شود.

وی با تاکید براینکه فرهنگ درخت کاری باید در بین مردم جامعه ترویج داده شود، افزود: متاسفانه مشکل کم آبی وجود دارد و اگر انسان آب را به درستی مصرف می کرد مشکل بی آبی وجود نداشت، غصب کردن و برداشت بی رویه آب های زیرزمینی مشکلات بسیاری را برای جامعه بوجود آورده و متاسفانه در زندگی روزانه آب بسیاری اسراف و هدر می رود.

امام جمعه خمینی شهر با اشاره به اینکه فرهنگ استفاده از آب در بین مردم اشتباه است، تصریح کرد: قدیم که لوله کشی آب نبود و به سختی آب تهیه و در مصرف آن نیز توجه ویژه ای می شد.

وی اضافه کرد: شهرداری باید برای تفریح و ایجاد آرامش مردم فضاهایی را در شهر به وجود آورد و اسلام نیز با این امر و ایجاد فضای سبز مخالفتی ندارد و هنرمندان باید ارزش های اسلامی را به تصویر بکشند و شاد کردن و ایجاد سرور در قلب مردم روایات بسیاری گفته شده اما باید توجه شود که در آن محیط شاد گناهی نشود.

آیت الله رحیمی اظهار کرد: فضای سبز مانند آب آشامیدنی نیاز است، آلوده کردن هوا حرام است و کسانی که از خودروها و وسایل دودزا استفاده و هوا را آلوده می کنند حق الناس انجام می دهند.

وی با اشاره به اینکه سالانه چندصدهکتار زمین جنگلی آتش گرفته می شود، ادامه داد: بسیاری از انسان ها به دلیل سودجویی درختان را قطع می کنند، نظام دنبال درختکاری  و فرهنگ سازی آن است و شایسته است هر فرد حداقل یک درخت را بکارد و احادیث و روایات مختلفی مطرح شده است.

حسن املایی در ادامه گفت: تدوین و برنامه ریزی حرکات و اقدامات در شهر توسط شورای شهر انجام شده و شهردار ونیروهای این مجموعه ادامه پیدا کرده و عملیاتی می شود.

رییس شورای شهر خمینی شهر افزود: اعضای شورای شهر در مدت مسئولیت قانونی که بر عهده دارند بر مبنای استعدادها، توانایی ها و پتانسیلی که از مجموعه شهر در اختیارشان قرار می گیرد برنامه هایی را پیش بینی می کنند.

وی با اعلام اینکه در مدت مسئولیت این دوره اعضای شورای شهر خمینی شهر بیش از ۱۵۰پروژه انجام شده، اظهار کرد: هدف این دوره از شورای شهر خمینی شهر در ابتدای کار، ادامه پروژه هایی بود که از دوره قبل و توسط شهردار سابق به ارث رسیده بود و در جهت این هدف پروژه هایی به اتمام رسید و برخی از این پروژه ها نیز هنوز تکمیل نشده که مشکلات مالی وجود داشت.

املایی با اشاره به انتخابات شورای شهر که درپیش است، بیان کرد: مدیریت شهری تغییراتی را پیدا می کند که باید بودجه سال ۹۶ به شکلی نوشته شود تا شورای شهر جدید وارث یک برنامه مدون، تنظیم شده، عادلانه و حساب شده باشد و با هماهنگی شهردار اعتبار فرهنگی و عمرانی در بودجه ۹۶ پیش بینی شود تا همچون گذشته حرکت رو به پیشرفت شهرستان ادامه داشته باشد.

اضافه کردن دیدگاه جدید