کد خبر : 30002
۱۱:۳۲ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۶

دانشگاه آزاد به سمت کارآفرینی حرکت دارد/ دانشگاه آزاد به نیازهای جامعه در زمینه های مختلف بصورت علمی پاسخ دهد

یاسر هاشمی با بیان اینکه دانشگاه آزاد در دهه چهارم فعالیت خود به سمت کارآفرینی حرکت دارد، گفت: دانشگاه آزاد به نیازهای جامعه در زمینه های مختلف بصورت علمی پاسخ دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، فرزند مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی که به استان اصفهان سفر کرده بود با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر به یاد آیت الله نهالی را در جوار تربت پنج شهید گمنام این واحد آموزشی کاشت و در جمع خبرنگاران گفت: توصیه آیت الله هاشمی بود که از واحدهای دانشگاهی در سراسر کشور بازدید کنیم و از نزدیک با آن ها آشنا و مشکلات و اقدامات این مراکز جویا شویم و گزارش دقیقی از این دانشگاه ها را ارائه دهیم.

یاسر هاشمی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در پرتو حمایت و توجه مردم، مسوولان، هیأت امناء و مرحوم پدرم به بزرگترین دستاورد علمی انقلاب اسلامی تبدیل شده و در روند توسعه کشور، افتخار بزرگی برای همگان است.

رئیس دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: هاشمی رفسنجانی به عنوان یک سیاست مدار بزرگ شناخته شده است و ابعاد شخصیتی علمی و اخلاقی پدرم پنهان مانده است.

وی اضافه کرد: مرحوم هاشمی رفسنجانی بعد از آشنایی با حضرت امام خمینی (ره) نشریه مکتب اسلام را با پانزده هزار نسخه همراه تحلیل مسائل روز جامعه منتشر و در کل کشور توزیع می کرد که فرصتی برای انقلاب و ترویج اسلام بود و در تبعید کتاب امیرکبیر، در زندان ستم شاهی تفسیری بر قرآن کریم را به رشته تحریر درآورد.

هاشمی با افزود: تسلط علمی و آماری رفسنجانی به دانشگاه باعث تصمیمات درست می شد و همیشه با بدنه اجرایی دانشگاه در ارتباط بود، با اعضاء هیئت علمی، تشکل های دانشجویی، ملاقات های مداوم و ویژه ای داشت.

وی  با بیان اینکه در سه دهه شاهد فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی و توسعه دانشگاه در زمینه های مختلف هستیم، تصریح کرد: دهه چهارم شاهد حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین هستیم و اکنون باید برای خروج از شرایط سخت با خلق دانش و تولید ثروت و توسعه شرکت های دانش بنیان قدم های مؤثر و اساسی را برداریم تا راه دانشگاه در کارهای اصلی پیموده شود.

فرزند هاشمی رفسنجانی ادامه داد: دانشگاه آزاد باید تحولات اساسی در کشور ایجاد کند تا دغدغه و نیاز مردم برطرف شود و دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی باید به نیازها بصورت علمی پاسخ دهد.

اضافه کردن دیدگاه جدید