کد خبر : 30041
۵:۲۵ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۱۲/۲۰

رهبر انقلاب از آمارسازی های دولت دل خوشی ندارد/ رئیس جمهور نباید با توهین و ناراحتی جواب منتقدین دولت را بدهد/

رهبر معظم انقلاب از آمارسازی های دولت دل خوشی ندارند/ انتقاد از جایزه ای که دشمن به فیلم ایرانی داد و برخی ها ذوق زده شدند/ مردم آثار اقتصاد مقاومتی را لمس نمی کنند/ رئیس جمهور نباید با توهین و ناراحتی جواب منتقدین دولت را بدهد/ تداوم حرکت راهیان نور یکی از راه های تداوم راه شهدا/ دولت باید به اقتصاد مقاومتی و مباحث فرهنگی توجه کند/ باید فرهنگ خود را تقویت کنیم تا فرهنگ غربی جایگزین فرهنگ اصیل ما نشود/ بسیاری از سرمایه گذاری های خارجی فقط محدود به کاغذ بوده و محقق نشده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، آیت الله شیخ عباس رحیمی در خطبه های نمازجمعه این هفته در مصلی خمینی شهر با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در هفته ای که گذشت مطالبی را در دو دیدار بیان کردند، گفت: ۲۰اسفند به نام روز راهیان نور نام گذاری شده است که باید آثار جنگ تحمیلی و دفاع مقدس به نسل های بعد نشان داده شده و خاطرات و رشادت ها منتقل شود.

وی افزود: کسانی که در مناطق جنگی بودند آتش جنگ را با تمام وجود حس کردند و برای ما روایت می کنند و یکی از راه هایی که می توان دفاع مقدس و ایثارگری ها را برای نسل  های آینده حفظ و حراست کرد اردوهای راهیان نور است.

امام جمعه خمینی شهر با عنوان اینکه تداوم راه جهاد، اعتقاد به راه شهید و شهادت است، ادامه داد: تداوم راه شهدا برای ما سرمایه است و این سرمایه باید حفظ شود و اگر نتوانیم این سرمایه عظیم و گران بها را نسل آینده منتقل کنیم، در بلند مدت خسارت می بینیم.

وی بابیان اینکه تداوم حرکت اعزام راهیان نور یکی از راه های تداوم راه شهداست، عنوان کرد: امروزه نیاز داریم برای انتقال ارزش های دفاع مقدس فیلم تولید کنیم و فیلمسازان داخلی و ارزشی ما باید تلاش کنند به وظیفه و تعهد خود در قبال انتقال این سرمایه عظیم عمل کنند.

آیت الله رحیمی با  اشاره اینکه  باید فرهنگ اصیل  کشور ما به شکل هنر ارزشی و استکبارستیزی، آزادی خواهی به نسل آینده منتقل شود، مطرح کرد: اگر فیلمسازان ما تولیدات ارزشی و فرهنگی نداشته باشند، دشمن واردات فرهنگی و غربی خود را به ما تحمیل می کند.

وی با تأکید برای اینکه کشور ما مورد هجوم واردات فرهنگی غربی به اشکال مختلف از جمله قاچاق کالا، تهاجم  فرهنگی و قاچاق مواد مخدر قرار دارد، افزود: واردات فرهنگی و غربی به هر شکلی که باشد برای کشور ضرر دارد و باید فرهنگ خود را تقویت کنیم تا فرهنگ غربی جایگزین فرهنگ اصیل ما نشود.

امام جمعه خمینی شهر با اشاره به اینکه رهبر انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری نکات مهمی را فرمودند، اضافه کرد: دولت باید به اقتصاد مقاومتی و مباحث فرهنگی توجه کند و همه مردم باید آثار اقتصاد مقاومتی را در زندگی ببینند که در حال حاضر اینگونه نیست و رهبر معظم انقلاب نسبت به این وضعیت گلایه دارند و در این مدت اخیر چندمین بار است که رهبری گلایه می کنند.

وی با بیان اینکه شعارها بسیار است، اظهار داشت: چندماه گذشته فضای کشور پر شده از سخنرانی ها و مطالبی که مناسب نیست و به نظر می رسد فقط به شعار ختم شده و در عمل چنین چیزهایی وجود ندارد و واقعی نمی باشند.

آیت الله رحیمی با تاکید بر اینکه همه باید برای رسیدن به واقعیت اقتصاد مقاومتی تلاش کنند، اشاره کرد: جذب سرمایه خارجی خوب است و بسیاری هم از این نوع سرمایه گذاری دفاع می کنند اما تا کنون بسیاری از این سرمایه گذاری ها محقق نشده و تنها وعده هایی بر روی کاغذ بوده است.

وی با بیان اینکه مردم باید در واقعیت و میدان عمل شاهد شعارهای دولت باشند و مردم آثار اقتصاد مقاومتی را لمس نمی کنند، ادامه داد: رئیس جمهور و دولت در بیان بعضی از شاخص های کلان و تورم کمی با احتیاط عمل کند که این آمار با واقعیت جامعه ما مطابقت، هم خوانی و اثری در زندگی مردم ندارد.

خطیب جمعه خمینی شهر با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب با گلایه خود نشان دادند خیلی از آمارسازی های دولت دل خوشی ندارند، بیان کرد: امروز بخش تولید کشور ما در حال فلج شدن است و رکود همچنان وجود دارد.

آیت الله رحیمی با اشاره به دغدغه های رهبر معظم انقلاب تأکید کرد: دولت سخنرانی های خود را کاهش دهد و بیش‌ از اندازه سخنرانی نکند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه رئیس جمهور در دیدار با حقوقدانان تأکید کرد که دولت را نقد کنید، اما اگر جایی به دولت نقدی شود رئیس جمهور با توهین و ناراحتی جواب می دهد.

امام جمعه خمینی شهر گفت: برخوردهای رئیس جمهور باکسانی که با هرزگی و فساد مخالف هستند، درست نیست و رئیس جمهور باید خیلی بهتر با مردم و مخصوصاً منتقدین خود صحبت و برخورد کند و مردم نیز کاملاً فهیم و آگاه‌ هستند که باید رعایت حقوق منتقدین دلسوز را داشته باشید.

وی با تأکید بر اینکه تضعیف و تخریب دولت به‌ هیچ‌ وجه جایز نیست، اضافه کرد: نقد منصفانه را نباید با تخریب و تهمت اشتباه بگیرم؛ سخنان مقام معظم رهبری نیز نقد منصفانه به دولت است و نباید با تهمت و افترا و تخریب دولت موجب نگرانی و ناراحتی بعضی شویم.

رحیمی بابیان اینکه بازی های رایانه ای کودکان ما توسط دولت های غربی ساخته و در کشور ما استفاده می‌شود، عنوان کرد: بعضی از فیلمسازان داخلی ما به موضوعاتی می پردازند که آمریکا و دشمنان ما به آن علاقه نشان می دهند و جایزه  و تشویق می کنند و بعضی در داخل هم به خاطر این جایزه ذوق زده می شوند.

وی  بابیان اینکه خیلی از مردم اطلاع ندارند که پشت پرده این انتخاب‌ها چیست، بیان کرد: بعضی ذوق زده می شوند که فلان فیلمساز جایزه گرفت؛ اما اگر فیلمسازان ما فیلم ارزشی می ساختند، آمریکا و دولت های غربی به آن جایزه نمی دادند.

امام جمعه خمینی شهر ادامه داد: باید مردم تحقیق کنند چه موضوعی و چه چیزی در این فیلم بود که جایزه دریافت کرد و چه کسانی به نمایندگی رفتند و این جایزه را تحویل گرفتند؛ یک خانم بی حجاب و آقایی که اعلام می کند هیچ مذهبی ندارم!

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب بارها اعلام کردند تولید فرهنگی و هنری ما باید آثاری باشد که آمریکا و اسرائیل را خوشحال نکند و فیلم سازان داخلی به زیبایی ها و مسائل اصیل فرهنگی و ارزشی بپردازند و کشور ایران موضوعات ارزشی و هنری زیبا کم ندارد، نباید با سیاه نمائی و ترویج مسائل غلط باعث خوشحالی دشمنان شویم.

آیت الله رحیمی با تاکید بر اینکه گرفتن جایزه  از دست دشمن تعریف و تمجید ندارد، ادامه داد: تعریف و تمجید دشمن از ما هنر نیست و باید مراقب باشیم چرا دشمن و در کجا از ما تعریف و تمجید می کند.

وی در پایان خطاب به فیلمسازان داخلی گفت: شما غیرت و اصالت و زیبایی های ملت و کشور ایران را به تصویر بکشید، آن وقت خواهید دید همه ملت ایران از شما حمایت و تشویق می کنند.

اضافه کردن دیدگاه جدید