کد خبر : 30051
۱۰:۵۴ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۳۰

اجرای ویژه برنامه تحویل سال در سید محمد/ اجرای طرح آرامش بهاری در امامزادگان شهرستان/ پذیرش مسافران در امامزاده سیدمحمد/ استقبال مسافران خارجی از زیارت در سید محمد خمینی شهر

حجت الاسلام قربانی اعلام کرد: طرح آرامش بهاری خمینی شهر در چهار مرکز فرهنگی مذهبی امامزاده سیدمحسن تیرانچی، امامزاده سید نجم الدین، امامزاده سیدابراهیم محله فروشان و به صورت شاخص و استانی در امامزاده سید محمد بن زید بن امام علی بن الحسین (ع) برگزار می شود.

حجت الاسلام مهدی قربانی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی قلمکده با اشاره به برنامه های پیش بینی شده در ایام نوروز گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه در ایام عید باستانی نوروز از جمله برنامه های فرهنگی که در دستور کار دارد و در سراسر کشور نیز اجرا می شود، طرح آرامش بهاری است که همزمان با سال تحویل در امامزاده ها و بقاع متبرکه منتخب در شهرستان آماده پذیرایی از زائران است.

وی افزود: این طرح در خمینی شهر در چهار مرکز فرهنگی مذهبی امامزاده سیدمحسن تیرانچی، امامزاده سید نجم الدین، امامزاده سیدابراهیم محله فروشان و به صورت شاخص و استانی در امامزاده سید محمد بن زید بن امام علی بن الحسین (ع) برگزار می شود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر خاطرنشان کرد: کارهای فرهنگی بسیاری در طرح آرامش بهاری پیش بینی شده و از جمله این برنامه ها برگزاری خیمه های معرفت است و زائرانی که در این ایام به امامزاده سید محمد مراجعه کنند می تونند از امکانات طرح استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه پاسخگویی به سوالات شرعی، مشاوره در زمینه های مختلف به زائران داده می شود، اظهار کرد: مهدکودک آستانه در این ایام برای فرزندان زائران و مجاوران آستان مقدس برنامه های شاد و جذابی دارد.

حجت الاسلام قربانی اضافه کرد: فضاهای رفاهی مثل زائرسراها، سرویس های بهداشتی، حمام، فروشگاه و خدمات دیگری ویژه زائرانی که از استان های دیگر به این شهرستان سفر می کنند فراهم شده است.

وی خبر داد: روز عید نوروز و لحظه تحویل سال که ویژه برنامه ای از اذان ظهر همراه با برنامه هایی از جمله تلاوت قرآن مجلسی، مدیحه سرایی، تواشیح خوانی، سخنرانی، تحویل سال و پخش سخنرانی رهبر معظم انقلاب، نغاره زنی ویزه آستان در گلدسته های حرم و… اجرا می شود.

رییس اوقاف خمینی شهر ادامه داد: طرح آرامش بهاری تا ۱۵فروردین با تلاش خدام و مدیریت آستانه و همچنین دست اندرکاران بقاع مبرکه ادامه دارد و در خدمت زائران هستند.

وی تصریح کرد: آستان مقدس امامزاده سید محمد خمینی شهر زائرانی از کشورهای خارجی، استان های مختلف و شهرستان های همجوار داشته که میانگین در طول ایام نوروز روزانه حدود ۱۰۰۰ نفر تردد داشتند به جز روزهای شاخص مانند اول فرودین، ۱۳ فروردین شاهد جمعیتی نزدیک به ۷ هزار نفر بوده ایم.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید