کد خبر : 30059
۱۲:۴۲ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۱/۱۱

نداشتن تجهیزات کامل علت سقوط کوهنورد در منطقه لادر خمینی شهر + فیلم سقوط

نداشتن تجهیزات کامل و استاندارد علت سقوط جوان کوهنورد در منطقه کوهستانی چشمه لادر خمینی شهر بود که باعث شد جان خود را از دست دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، فیلم سقوط جوانی در کوه های منطقه کوهستانی لادر در شبکه های مجازی موبایلی با سرعت منتشر شد و شایعات و اخبار کذبی نیز در ادامه آن در حال انتشار است.

مسوول روابط عمومی هلال احمر شهرستان با شرح این حادثه گفت: حوالی ساعت ۱۴:۰۸ روز گذشته پنجشنبه ۱۰فروردین ماه تماسی با مرکز EOC کنترل عملیات هلال احمر ۱۱۲ شد که گزارش سقوط جوانی در کوه های منطقه لادر خمینی شهر داده شد و پس از آن گروه امداد و نجات هلال احمر شهرستان که مستقر در جاده ورودی منطقه کوهستانی لادر است اعزام شده و در ساعت ۱۴:۱۰ به محل حادثه می رسند.

وی با بیان اینکه این جوان کوهنورد پس از سقوط از ارتفاع حدود ۲۰متری با زمین برخورد کرده، افزود: بنا به گزارش های گروه امداد هلال احمر فرد سانحه دیده پسر جوان ۲۳ ساله بوده که توسط گروهی ۶نفره جهت کوهنوردی و تمرین های تیرول (صعود و فرود) به این منطقه آمده و غیربومی شهرستان هستند.

جواد مرادیان اضافه کرد: تحقیقات و شواهد نشان می دهد که علت اصلی و تنها علت این حادثه که تاکنون گزارش شده، نداشتن تجهیزات کامل کوهنوردی و استاندارد نبودن وسایل موجود که همراه این گروه بوده است.

مسوول امور پایگاه های اورژانس شهرستان خمینی شهر در ادامه گفت: این جوان از ناحیه سر، گردن، کمر و قفسه سینه به شدت آسیب دیده و بسیاری از استخوان هایش شکسته بود که بدن بی جان این جوان توسط عوامل اورژانس به بیمارستان اشرفی منتقل می شود.

مسعود پیرحاجی افزود: پس از تماس با اورژانس ۱۱۵ نیروهای این واحد به محل حادثه اعزام شدند که با توجه به شواهد موجود و نشانه های جراحات عملیات احیا بی نتیجه بود اما باز نیروهای امدادی هلال احمر و اورژانس در محل احیا را انجام دادند که نتیجه ای حاصل نشد و جان باخت.

به گزارش خبرنگار قلمکده ، علت مرگ این جوان ارتباطی به زیپ لاین و پل معلق که در این منطقه گردشگری نصب شده، نداشته و گوشه ای دیگر مشغول تمرین و کوهنوردی بوده اند.

اضافه کردن دیدگاه جدید