کد خبر : 30063
۶:۰۶ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۱/۱۱

از دولتمردان گلایه داریم/ مجلس رهنمودهای رهبری را از دولت مطالبه کند/ چرا نمایندگان مردم در مجلس سکوت کرده اند

آیت الله رحیمی با اعلام گلایه از عملکرد دولت یازدهم و دولتمردان، تاکید کرد: چرا نمایندگان مردم در مجلس سکوت کرده اند و مجلس شورای اسلامی باید رهنمودهای رهبری را از دولت مطالبه کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، آیت الله شیخ عباس رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی نمازجمعه خمینی شهر با بیان اینکه ماه رجب ماه عبادت و بندگی است و انسان باید از این فرصت هایی که دارد استفاده کند و در این ماه اذکار مختلفی را به زبان آورد، ادامه داد: امام راحل در ۱۲فروردین رسما نوع نظام را به رای مردم گذاشتند و مردم جمهوری اسلامی نیز با برگه های آری خود پاسخ دادند و در طول تاریخ بشر چنین رفراندوم و حضور در انتخابات سابقه نداشته است که حدود ۹۸درصد جمعیت کشور ایران به جمهوری اسلامی رای داد.

وی با اشاره به اینکه نتیجه ۲۲بهمن  و پیروزی انقلاب در ۱۲فروردین سال۵۸ به دست آمد، افزود: بزرگترین عید ملی ملت ایران ۱۲فروردین روز جمهوری اسلامی است، روز به ثمر نشستن زحمات انبیا و اهل بیت عصمت و طهارت، مجاهدت علما و بزرگان دینی و شهدای گرانقدری است که در این راه خون دادند.

امام جمعه خمینی شهر اظهار کرد: باید از جمهوری اسلامی به عنوان یک امانت حفاظت و پاسداری کنیم تا به حضرت مهدی(عج) تحویل دهیم، حکومتی اسلامی و قانونی که در دنیا کشور ایران را به عنوان جمهوری اسلامی می شناسند و برای آن ارزش قائل هستند.

وی تصریح کررد: برخی خود را به آتش می زنند که این جمهوری اسلامی را از ما بگیرند در حالی که این مردم خون جوانان خود را در راه رسیدن به این جمهوری اسلامی نثار کردند و بزرگترین عید اسلامی و ملی که در کشور داریم روز ۱۲فروردین است که باید قدر بدانیم و به جوانان و نسل های آینده منتقل شود که این جمهوری اسلامی حاصل تلاش و ایثارگری های چه کسانی است و چگونه این کشور توانست جمهوری اسلامی را بدست آورد.

آیت الله رحیمی خاطرنشان کرد: از زمان رسمی شدن جمهوری اسلامی دشمن دنبال برنامه ریزی و انجام نقشه هایی بود تا بتواند این جمهوری اسلامی را شکست دهد اما موفق نشد که گروهک های تروریستی و گروه های کرد، عجم، خلق عرب، ترک و… را به جان جمهوری اسلامی ریختند و ضربه هایی را زدند و جنگ نمونه ای از این نقشه هاست.

وی با تاکید بر اینکه نقشه های شوم آمریکا هنوز ادامه دارد، اذعان کرد: بسیاری از کشورها در دشمنی با ایران تابع آمریکا هستند و جنایاتی که در منطقه انجام می شود برای ازپای درآوردن جمهوری اسلامی ایران است و جنگ های اخیر در سوریه، عراق، لبنان، یمن و… مخالفت با اسلام است و به جای آن اسلام بدلی را در منطقه ترویج می دهند.

خطیب جمعه خمینی شهر بیان کرد: دشمنان می خواهند اسلام طالبان، اسلام القاعده، اسلام داعش، اسلام سلفی گری را به جای جمهوری اسلامی بدل کنند تا اگر جوان انقلابی در این کشورها زندگی می کند به اسلام های بدلی روی آوردند.

آیت الله رحیمی با بیان اینکه تحریم ها از برنامه هایی است که مردم را از جمهوری اسلامی جدا کنند و با انواع ترفندهای اقتصادی دنبال عملیاتی شدن این موضوع هستند و رهبر معظم انقلاب چندین سال بر این موضوع تاکید و سفارش کرده اند، از دولت ابراز گلایه کرد و گفت: دولت در شعار می گوید که جلوی آنها را می گیریم، چنان و چنین می کنیم اما در عمل چیزی را از دولت یازدهم شاهد نیستیم و انتظار می رود دولت در برابر کارشکنی های آمریکا ایستادگی نشان دهد و با قدرت در مقابلشان موضع بگیرد.

وی با پرسشی که چرا ۲۹۰نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی سکوت کرده اند، تاکید کرد: مجلس کمیسیونی را تشکیل داد و قرار شد گروهی از نمایندگان مجلس بر این موضوع بدعهدی ها و نغض ها نظارت داشته باشند.

امام جمعه خمینی شهر ادامه داد: مجلس باید از دولت و دولتمردان رهنمودهای رهبری را مطالبه کند و نمایندگان مجلس وظییفه دارند که بر برجام نظارت داشته و واکنش هایی را از دولت یازدهم در برابر نغض عهدهای آمریکا مطالبه کند و تحریم چند شرکت کوچک آمریکایی خنده آور است و این اقدام دولت بر آمریکا اثر ندارد که این واکنش به حساب نخواهد آمد و باید طبق قوانین برجام پیش رفت تا اثرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه امام راحل همیشه به یاد خدا بود و تنها به خداوند توکل داشت و به این دلیل احساس داشت که پشتش گرم است و قدرتی امام را حفظ می کرد، هشدار داد: جمهوری اسلامی میوه شیرینی است از درخت تنومندی که محصول زحمات قرن ها مجاهدت و مبارزه است که باید مراقب فتنه ها و توطئه ها باشیم که این میوه شیرین را از ما نگیرند.

اضافه کردن دیدگاه جدید