کد خبر : 30065
۱۰:۳۶ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۱۶

ثبت نام ۲۶۴داوطلب در انتخابات شوراهای شهر و روستای شهرستان خمینی شهر/ افزایش ۶۵درصدی ثبت نام در شوراها/ حضور ۳۰بانو در این دوره از رقابت ها

راعی با اشاره به اینکه افزایش ۶۵درصدی ثبت نام در شوراهای شهر و روستا در این دوره از انتخابات شهرستان نسبت به دوره گذشته دارد گفت: ۲۶۴داوطلب در انتخابات شوراهای شهر و روستای شهرستان خمینی شهر ثبت نام کردند که پس از تایید صلاحیت ها آمار قطعی شرکت کنندگان در انتخابات اعلام می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، مجتبی راعی با اشاره به اینکه در مهلت قانونی ثبت نام از داوطلبان حضور در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان خمینی شهر انجام شد، گفت: ۲۶۴ داوطلب حضور در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان خمینی شهر با حضور در فرمانداری و تکمیل مدارک ثبت نام خود را انجام دادند.

وی با بیان اینکه این تعداد ثبت نامی در دو حوزه شهری و روستایی است، افزود: در این میان ۲۳۸نفر مربوط به حوزه شهری و ۲۶ داوطلب مربوط به حوزه روستایی هستند.

سرپرست فرمانداری شهرستان خمینی شهر با اشاره به ثبت نام ۳۰نفر از بانوان در این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان، اظهار کرد: از این تعداد ۲۹نفر در حوزه شهری و یک نفر در حوزه روستایی ثبت نام شده اند.

راعی جمعیت شهرستان خمینی شهر را بر اساس سرشماری سال۹۵ که توسط مرکز آمار اعلام شد ۳۱۹هزار و ۷۲۷نفر اعلام کرد و ادامه داد: اعضای شوراها در این دوره از انتخابات در شهر درچه از ۷نفر به ۵عضو، در شهر خمینی شهر از ۱۳عضو به ۹نفر کاهش دارد و در شهر های کوشک، اصغرآباد ۵عضو باید انتخاب شوند، در روستای قلعه امیریه از ۳عضو به ۵نفر افزایش دارد و روستای تیرانچی همچون دوره گذشته بر ۵ عضو باقی است.

با اشاره به اینکه ثبت نام داوطلبان این دوره از انتخابات شوراهای شهر و روستا در شهرستان نسبت به دوره گذشته ۶۵درصد افزایش دارد، اظهار کرد: در شهر خمینی شهر۱۵۴داوطلب، شهر درچه ۴۸نفر، شهر کوشک ۲۰داوطلب، شهر اصغرآباد ۱۶نفر، روستای تیرانچی ۱۴داوطلب و روستای قلعه امیریه ۱۲نفر برای شرکت در انتخابات شوراهای شهر و روستا در شهرستان ثبت نام کردند.

سرپرست فرمانداری شهرستان با بیان اینکه انتخابات بر اساس جدول زمانبندی شده آغاز که ستاد انتخابات با همکاری هیئت های اجرایی و نظارت به دنبال برگزاری انتخاباتی سالم، پرشور و قانونی است، اضافه کرد: احراز صلاحیت افراد ثبت نام کننده پس از اعلام نتایج بررسی ها در خصوص سوابق داوطلبان توسط مراجع قانونی و بررسی در هیئت های اجرایی و نظارت به داوطلبان اعلام می شود.

به گزارش قلمکده ، هیئت اجرایی شهرستان با برگزاری انتخابات بین ۳۰نفر از معتمدینی که معرفی و تایید شده بودند پیش از ثبت نام کاندیداها برگزار شد که احمدباقری، عزت اله صفار،اکبر مجیری، علی کیانی خواه، کریم ابراهیمی، عبدالرضا رئوفی، حمید عشقی و هاشم کمالی به عنوان هیئت اجرایی شهرستان خمینی شهر انتخاب شدند.

جدول زمانبندی انتخابات۹۶ در شهرستان خمینی شهر به شرح زیر است:

۳۰اسفند۹۵ الی ۶فروردین۹۶ ثبت نام داوطلبان حضور در انتخابات

۷الی۱۶فروردین اعلام سوابق ثبت نام شده ها از مراجع قانونی (دادگستری، نیروی انتظامی، ثبت احوال، اطلاعات)

۱۷الی۲۳فروردین بررسی صلاحیت داوطلبان در هیئت اجرایی

۲۵الی۳۱فروردین بررسی صلاحیت داوطلبان در هیئت نظارت

۲اردیبهشت اعلام صلاحیت ها برای حضور در انتخابات به کاندیداها که پس از آن ۴روز مهلت اعتراض و به هیئت نظارت شهرسان و استان دارند

۲۲الی ۲۷اردیبهشت تبلیغات نامزدهای انتخابات در شهرستان به مدت یک هفته

۲۹اردیبهشت۹۶ برگزاری انتخابات شورهای شهر و روستا، ریاست جمهوری

اضافه کردن دیدگاه جدید