کد خبر : 30091
۶:۵۶ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۱۷

برنامه مراسمات وداع، تشییع، خاکسپاری، یادبود شهید مدافع حرم سیدعلی اکبر موسوی در خمینی شهر

سیدعلی اکبر موسوی از لشکر فاطمیون (افغانی) در دفاع از حرم در کشور سوریه به شهادت رسید که در خمینی شهر تشییع و در گلزار شهدای امامزاده سید محمد بن زید بن امام علی بن الحسین(ع) خاکسپاری می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، سید علی اکبر موسوی از لشکر فاطمیون (مدافعان افغانی) در دفاع از حرم حضرت زینب کبری (س) در سوریه به شهادت رسید که مراسمات ویژه ای با حضور اقشار مختلف مردم شهیدپرور خمینی شهر پیش بینی شده که به شرح زیر برگزار می شود.

مراسم وداع با پیکر شهید مدافع حرم حضرت زینب(س) و قرائت دعای پرفیض کمیل پنجشنبه <امشب> 17/1/96 بعدازنماز مغرب و عشا در مسجد جامع محله هرستان خمینی شهر پایگاه بسیج اباعبدالله الحسین(ع) برگزار می شود.

مراسم تشییع و خاکسپاری شهید مدافع حرم سید علی اکبر موسوی جمعه <فردا> 18/1/96 بعد از نماز جمعه از مصلی خمینی شهر به سمت گلزارشهدای امامزاده سیدمحمد و خاکسپاری در قطعه شهدای مدافع حرم فاطمیون انجام می شود.

همچنین مراسم بزرگداشت و یادبود شهید در روز شنبه ۱۹/۱/۹۶ از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۲ صبح در سالن گلزار شهدای محله هرستان خمینی شهر پیش بینی شده است.

ظهر روز گذشته مسوولین سپاه ناحیه خمینی شهر با حضور در منزل پدر و مادر این شهید افغانی خبر شهادت علی اکبر را اطلاع دادند، شهید سید علی اکبر موسوی ۳۳سال سن داشت و فرزند ارشد خانواده بود.

به گزارش قلمکده ، شهرستان خمینی شهر پیش از این ۷شهید مدافع حرم ایرانی به نام های محسن حیدری، روح الله مهرابی، سید سجادحسینی، عبدالرضا مجیری، سیدیحیی براتی، عبدالمهدی کاظمی، مهدی اسحاقیان و ۶شهید مدافع حرم افغانی  به نام های جمعه خانعلیزاده، مهدی هزاره، محمدباقر مهردادی، سردار امیری، سیدمحمد شاه حسینی، رسول انصاری را در دفاع از حرم اهل بیت عصمت و طهارت در سوریه و عراق تقدیم اسلام کرده است.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید