کد خبر : 30142
۹:۰۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
در گفت و گو با میثم صمدی :

فناوری هسته ای نمایانگر پیشتازی در حرکت علمی است

صمدی با بیان اینکه فناوری هسته ای نمایانگر پیشتازی در حرکت علمی است، گفت: دولتی که مدعی حرف های بی عمل است باید پاسخ دهد که راکتور آب سنگین اراک به ازای کدام آورده ای از بتون پر شد و سانتریفیوژهای ایران با کدام حق کمیسیونی اوراق شد؟ آیا نباید این گمان را برد که دشمن در همه این سال ها علاوه بر طرح آشکار ترور برای فلج کردن صنعت هسته ای طرح پنهان دیگری را هم دنبال کرده است؟

میثم صمدی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی قلمکده به مناسبت ۲۰فروردین روزی که به عنوان روز ملی فناوری هسته ای در تقویم جمهوری اسلامی ایران نام گذاری شده است، گفت: روز ملی فناوری هسته ای برای ملت شریف ایران تنها یک روز متعلق به یک صنعت نیست، این روز تجلی باور به کلمه ما می توانیم است.

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خمینی شهر اظهار کرد: بزرگداشت این باور بزرگداشت یکی از آرمان های اصلی انقلاب یعنی اتکا به هوش و استعداد جوانان این مرز و بوم است.

وی افزود: توجه به اتفاقی که در کشور در عرصه هسته ای و در دوران انقلابی گری مسوولین و مردم رقم خورد ما را از وسوسه شیاطینی که بزرگی و پیشرفت را در خضوع و وادادگی در برابر طواغیت می دانند می رهاند.

صمدی با تاکید بر اینکه فناوری هسته ای حاصل جهادها و خون های پاک جوانان انقلابی این کشور است، تصریح کرد: فناوری هسته ای در واقع نمایانگر پیشتازی در حرکت علمی است که در زمانی پیش از دولت یازدهم، ما شاهد این بودیم که در مقاطع بسیار نزدیک خبرهای خوش مستمری در زمینه دستاوردهای علمی به گوش ملت شریف ایران می رسید.

وی اضافه کرد: در آن زمان داشتن فناوری هسته ای حق مسلم ما بود و البته طبیعی بود که دشمن تاب دیدن قطار سریع السیر علمی ایران را نداشته باشد.و طرحی آشکار را آغاز کرد که این نقشه، حذف و ترور وحشیانه پاره های جگر وطن بود.

فعال فرهنگی و رسانه ای خمینی شهر خاطرنشان کرد: برای ما بدیهی شد که آنچه در اختیار داریم گوهر نابی است که مکّاران، دل در ربودن آن دارند که آمریکا و اسرائیل غاصب هزینه های زیادی برای این ترورها کردند اما با تمام این اوصاف یک پیچ صنعت هسته ای کم نشد و قطار سرعتش را کند نکرد.

وی با بیان اینکه البته این اتفاق دوام نیاورد و امانت به دست نااهلان رسید، تصریح کرد: سوالی ذهن مرا به خود مشغول کرده و می خواهم از مسوولین امروزمان بپرسم و آن اینکه چرا امروز همان دانشمند هسته ای که در لیست ترور واقع شده و از دوستان احمدی روشن است همان کسی که هم در رسیدن به غنی سازی ۲۰درصد و هم در تولید کیک زرد نقش آفرین بوده بدون اینکه دشمن اصلی با هزینه ای گزاف او را حذف کند به واسطه مدیران ارشد امروز کشور و دولت فعلی اخراج می شود و با تمام استعدادها و تجربه ها راهی شرکت های خصوصی و یا ادارات دولتی بی ارتباط با فناوری هسته ای می شود؟

صمدی اضافه کرد: دولتی که مدعی حرف های بی عمل است باید پاسخ دهد که راکتور آب سنگین اراک به ازای کدام آورده ای از بتون پر شد و سانتریفیوژهای ایران با کدام حق کمیسیونی اوراق شد؟ آیا نباید این گمان را برد که دشمن در همه این سال ها علاوه بر طرح آشکار ترور برای فلج کردن صنعت هسته ای طرح پنهان دیگری را هم دنبال کرده است؟ آیا نباید به ایفای درست نقش دولت در این طرح اذعان داشت؟

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خمینی شهر اشاره کرد: صنعت هسته ای یک نماد است از توجه به علم و دولت در عرصه های دیگر علمی نیز همین بلا را بر سر کشور آورد؟ در عرصه فضایی دانشمندی را می شناسم که در دولت قبل از فرط کار و تلاش فرصت خواب را هم نداشت اما امروز آن دانشمند بیکار است و برای امرار معاش خود در جستجوی شغل است!

وی با اشاره به سخنان رییس جمهور که در طلب کار بودن نشانه امید در کشور است، ابراز کرد: تجربه این سال ها تجربه پرهزینه ای بود و اگر از این تجربه استفاده نکنیم دچار خسران عظیمی می شویم، ما نباید تنها به این نتیجه اکتفا کنیم که اعتماد به آمریکا کار غلطی است و این نتیجه گیری درست ولی حداقلی است.

صمدی تاکید کرد: آنچه امروز باید بر باورهای این مردم اضافه شود و آنجایی که به جای توجه به مدیریت انقلابی و باورمند به توانایی های ملت، به مدیری اعتماد کردیم که میخواهد اندیشه غربی، اندیشه غیر توحیدی و اندیشه تعبدی در برابر دشمن را به خورد ملت دهد، ضربه خوردیم و در همان زمان دچار ارتجاع شدیم.

وی ادامه داد: ملت، تفاوت آن مدیری که خود را خادم مردم می داند و آن وزیری که به جای پاسخگویی جفتک می اندازد و متکبرانه با ملت سخن می گوید را می فهمند.

میثم صمدی خاطرنشان کرد: مردم این باور را در تصمیم گیری های آینده خود لحاظ خواهند کرد و توهین هایی را که به واسطه مدیریت غرب زده و مدیریت اشرافی که نه تنها حقوق های نجومی را قبح نمی داند بلکه مدیر نجومی را ذخیره نظام می خواند، را پاسخ خواهند داد.­­­

اضافه کردن دیدگاه جدید