کد خبر : 30149
۶:۴۵ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۳

شرکت بیش از ۶هزار معتکف در ۳۰مسجد شهرستان خمینی شهر

حجت الاسلام کوچکی گفت: مراسم معنوی و پرفیض اعتکاف همزمان با ایام البیض با شرکت بیش ا ز ۶هزار نفر در ۳۰مسجد در شهرستان خمینی شهر برگزار شد.

حجت الاسلام سید محسن کوچکی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی قلمکده گفت: سال گذشته ، ۲۶ مسجد در شهرستان خمینی شهر پذیرای ۵هزار و ۸۸۰معتکف (۳۸۱۰نفر خواهر و  ۲۰۷۰نفر برادر) که از سن ۹سال تا سن ۹۰ سال در اعتکاف حضور داشتند.

وی اظهار کرد: امسال ستاد اعتکاف شهرستان خمینی شهر با محوریت اداره تبلیغات اسلامی ۳۰ مسجد را برای این امر مهم آماده پذیرش از معتکفین کرد.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خمینی شهر بیان کرد: در سال گذشته برای اولین بار ستاد اعتکاف به مسأله اعتکاف دانش آموزی به صورت جدی وارد شد و با همکاری جوانان فعال اعتکاف دانش آموزی ویژه پسران را در مسجد الزهرا محله فروشان برگزار شد که امسال نیز اعتکاف دانشجویی و دانش آموزی همچون گذشته برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه اعتکاف سال گذشته نسبت به سال۹۴ رشد ۶۰درصدی داشته و استقبال خوبی از این مراسم معنوی شد، اعلام کرد: با توجه به استقبال مساجد برای برگزاری مراسم اعتکاف در شهرستان و تکمیل ظرفیت برخی مساجد در همان روزهای ابتدایی ثبت نام شاهد بودیم وطبق آمار که از سوی مسوولین برگزاری مساجد اعلام شد بیش از ۶هزار معتکف در سال جاری شرکت کره اند.

دبیر ستاد اعتکاف شهرستان با اشاره به اینکه ثبت نام از معتکفین به صورت سامانه ای و اینترنتی نیز انجام شد، اضافه کرد: برنامه هایی فرهنگی و محتوایی با محوریت مساجد پیش بینی و اجرا می شود، همچنین در خصوص خرید مواد لبنیاتی برای پذیرایی مساجد برگزار کننده اعتکاف با شرکت پگاه هماهنگی هایی انجام شد تا با کمترین قیمت محصولات لبنی را در اختیار قرار دهند.

وی افزود: هماهنگی هایی با بیمه کارآفرین برای بیمه شدن معتکفین در این سه روز انجام شد و هلال احمر، شبکه بهداشت، نیروی انتظامی، آتش نشانی و دیگر سازمانهای خدماتی شهرستان نیز در این ایام از مساجد سرکشی و بازدید می کنند.

اضافه کردن دیدگاه جدید