کد خبر : 30152
۷:۴۷ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
در جلسه شورای هماهنگی شهرستان خمینی شهر مطرح شد؛

انتقال مکان ترمینال باربری و جلوگیری از ورود خودروهای سنگین به خیابان داخل شهر

انتقال مکان ترمینال باربری و جلوگیری از خودروهای سنگین به خیابان داخل شهر از مهمترین موضوعاتی بود که در جلسه شورای هماهنگی شهرستان خمینی شهر مطرح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، اولین جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان در سال جاری با حضور اعضا در فرمانداری خمینی شهر برگزار شد.

فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان خمینی شهر با اشاره به این که وسایل نقلیه سنگین نامتناسب با محیط شهری است اما به وفور در خیابان های شهر دیده می شود، گفت: قبل از حادثه تصادف تریلر با موتورسیکلت که منجر به کشته شدن همه اعضای خانواده ای شد ۱۰۰میلیون تومان جریمه رانندگان خودروهای سنگین را داشتیم و در این چند روز هم بیش از ۳۰۰میلیون تومان خودروهای متخلف را جریمه کرده ایم.

سرگرد پاکروان افزود: مردم از پلیس ناراضی هستند که چرا رانندگان و خودروهای سنگین را جریمه نمی کنیم و رانندگان خودروهای سنگین هم ناراضی اند و بیان می کنند راهی خارج از شهر برای تردد وجود ندارد.

سرپرست فرمانداری شهرستان خمینی شهر با اشاره به این که رسانه ها رابط بین مردم و مسؤولین هستند و باید در جریان امور و پیگیری های انجام شده در شهرستان قرار بگیرند، افزود: در آستانه انتخابات باید تلاش کنیم که نارضایتی های مردم کاهش پیدا کند، جان انسان ها برای تک تک مسوولان اهمیت دارد و در مسائل ترافیکی نیز مسوولان شهرستان اهتمام ویژه داشته باشند.

مجتبی راعی با اشاره به اینکه جلسه شورای ترافیک هر ماه با حضور اعضا تشکیل می شود، از پلیس راهور شهرستان  درخواست کرد: تابلوها و علایم راهنمایی ورانندگی مورد نیاز در سطح خیابان های شهر را به شهرداری اعلام کند و پایش تصویری در شهر نیز تکمیل و ساماندهی شود.

وی همچنین در خصوص انتقال پایانه باربری به خارج از شهر گفت: برای انتقال پایانه ها در اولین فرصت با حضور نماینده حمل و نقل و پایانه های استان، حمل و نقل جاده ای و سایر دستگاه های مربوطه جلسه ای تشکیل می شود و در آن جلسه راهکارهای انتقال پایانه ها بررسی و در صورتی که مکان مورد نظر آماده نباشد می توان به وسیله کانکس در آن محل مستقر شوند.

راعی خاطرنشان کرد: راهکار پیشنهادی شهرداری برای حل موقتی ورود ماشین های سنگین به داخل خایابن های شهر را ارائه کند تا از بروز حادثه در خیابان های شهر بر اثر ورود خودروهای سنگین جلوگیری شود و برای اجرای دوربرگردان پل غیر همسطح کمربندی جدید و قدیم رایزنی ها و اقدامات لازم توسط دستگاه های مربوطه انجام شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید