کد خبر : 30156
۶:۳۷ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۱/۲۵

قانون انتخابات ناقص است/ ارتش افتخار جمهوری اسلامی است/ مردم خمینی شهر به سنددار کردن خانه ها اهمیت دهند

آیت الله رحیمی با اشاره به سند دار شدن خانه های شهر درچه و برخی از مناطق خمینی شهر، افزود: اگر مردم خمینی شهر به موضوع سنددار کردن خانه ها اهمیت ندهند و کوتاهی کنند در آینده با مشکل روبرو می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، امام جمعه خمینی شهر در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: ۲۹فروردین روز ارتش نام گرفته و جمهوری اسلامی افتخار می کند که ارتش در خدمت کشور و ملت است که در گذشته ارتش در خدمت نوکر آمریکا بود.

آیت الله عباس رحیمی با بیان اینکه در گذشته ارتش برای ملت نبود بلکه برای دشمنان بود، اظهار کرد: زمانی ژنرال های آمریکایی فرماندهی ارتش را برعهده داشتند که با الطاف خداوند و برکت انقلاب اسلامی ارتش نیز به ملت پیوست و امروز ارتش در خدمت مردم است.

امام جمعه خمینی شهر افزود: ارتش در دوران هشت ساله دفاع مقدس با دشمن جنگید و شهدای بسیاری را تقدیم نظام اسلامی کرد و امروز نیز شاهد یک ارتش مقتدر، آزادی خواه، خدمتگذار و در خط ولایت هستیم.

وی ادامه داد: دشمن با تحریم ها و ایجاد مشکلات در ایران و بوجود آوردن جنگ و خونریزی و مسائلی دیگر به شیعیان کشورهای جهان ظلم می کند.

آیت الله رحیمی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند که نمی توان به آمریکایی ها و همپیمانانش اعتماد کرد و اینها بدعهد هستند، اضافه کرد: آمریکایی ها به هیچ چیز پای بند نیستند و مردم بی گناه بسیاری در یمن، عراق، سوریه با جنگ و خونریزی مظلومانه کشته شدند و اگر محکمه عدلی برپا شود آمریکا اولین کشوری است که باید محاکمه شود.

وی به ثبت نام در انتخابات ۹۶ که حدود ماه آینده برگزار می شود اشاره و تصریح کرد: اتفاقاتی در ثبت نام شوراهای شهر و روستا، مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری بوجود آمد که هر کسی چنین جریاناتی را می بیند یا می شنود ناراحت می شود.

امام جمعه خمینی شهر اظهار کرد: چرا مسوولان نظام پس از گذشت ۳۷سال قانونی پیش بینی نکرده اند که هر کسی به خود اجازه ندهد در انتخابات ثبت نام کند در حالی که بسیاری ثبت نام کنندگان شرایط اولیه را ندارند.

وی اضافه کرد: کسانی که در این چند روزه برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می کنند، ریاست جمهوری را به مسخره گرفته اند وعده ای نیز ادعاهایی دارند و در رفتار و گفتار نشان می دهند که درک صحیحی از شرایط ریاست جمهوری ندارند.

آیت الله رحیمی با بیان اینکه قوانین انتخابات ناقص است، افزود: قانون گذاران سرگرم همه چیز شده اند و مسائل اساسی را حل نکردند.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات مجلس شاهد بودیم که ۱۲هزار نفر برای ۲۹۰کرسی مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند و این حرکت باعث بروز مشکلاتی برای شورای نگهبان و برگزار کنندگان و مجریان انتخابات می شود، گفت: در این چند روز مهلت ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری نیز شاهد حضور اشخاصی بودیم که تنها آمار ثبت نام داوطلبان را افزایش داده و باید نمایندگان در سال جاری اصلاح قانون انتخابات را در اولویت کاری خود قرار دهند.

خطیب جمعه خمینی شهر خاطرنشان کرد: افرادی که تمایل به شرکت در انتخابات شوراها، مجلس، ریاست جمهوری را دارند باید صلاحیت های لازم اولیه را داشته و در بین مردم نیز حدنصابی از محبوبیت و مقبولیت لازم را داشته و فرد ثبت نام کننده این ویژگی را تضمین دهد.

وی خاطرنشان کرد: برای ثبت نام از کاندیداها، نیروی انسانی و هزینه بسیاری از بیت المال مصرف می شود در حالی که با اصلاح قانون این وضعیت را می توان کنترل کرد و به کاهش هزینه های انتخابات کمک کرد.

آیت الله رحیمی در پایان با اشاره به سالگرد تاسیس بنیاد مسکن و حساب ۱۰۰امام است، گفت: از ابتدای انقلاب حضرت امام خمینی (ره) به فکر محرومان و نیازمندان بودند و نهادهای حمایتی متعددی مانند کمیته امداد و… را تاسیس کردند.

وی با اشاره به سند دار شدن خانه های شهر درچه و برخی از مناطق خمینی شهر، افزود: اگر مردم خمینی شهر به موضوع سنددار کردن خانه ها اهمیت ندهند و کوتاهی کنند در آینده با مشکل روبرو می شوند.

اضافه کردن دیدگاه جدید