کد خبر : 30159
۶:۳۷ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۹

تشکیل کمیته تحقق شعار سال در فرمانداری/ دستیابی ۹۹درصدی تعهد اشتغال شهرستان خمینی شهر در سال گذشته

در جلسه اقتصادمقاومتی، اشتغال و بهبود فضای کسب و کار شهرستان خمینی شهر مصوب شد کمیته ای برای تحقق بخشیدن شعار سال و رسیدن به فرمایشات رهبر معظم انقلاب تشکیل شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، کارگروه های اقتصاد مقاومتی، اشتغال، تولید و بهبود فضای کسب و کار با حضور اعضای این کارگروه ها برای اولین بار در سال جاری در محل فرمانداری شهرستان خمینی شهر برگزار شد که مسوولان ادارات گزارش هایی از عملکرد دستگاه های مربوطه در حوزه اشتغال و اقتصاد مقاومتی را ارائه کردند.

علیرضا موحدی گزارش هایی از وضعیت اشتغال شهرستان خمینی شهر و برنامه های پیش بینی شده در سال جاری، اعلام کرد: تعهد اشتغال شهرستان خمینی شهر براساس ثبت در سامانه رصد در سال گذشته ۹۹درصد انجام شد که بیش از ۳هزار شغل ایجاد شد.

وی افزود: مبلغ ۸۴۰میلیون تومان به ۱۶۸نفر در قالب تسهیلات مشاغل خانگی در سال گذشته پرداخت شد که تا حدودی اعتبار اختصاص داده شده به شهرستان خمینی شهر کاملا جذب شد.

رییس اداره کار، تعاون و رفاه شهرستان خمینی شهر با بیان اینکه در سال جاری اعتباراتی در اختیار ستاد اشتغال استان اصفهان به صورت شناور وجود دارد که درصورت جذب کامل اعتبار پیش بینی شده برای شهرستان، مبالغ مازادی نیز اختصاص پیدا می کند، اعلام کرد: اعتبار پیش بینی شده برای سال۹۶ جهت اشتغال شهرستان خمینی شهر بالغ بر ۳۸۰میلیون تومان است.

وی خبر داد: خمینی شهر چهارمین شهرستانی است که بیشترین اعتبار اشتغال استان اصفهان را به خود اختصاص داده و ادارات شهرستان باید برای جذب تسهیلات اختصاص داده شده در خصوص اشتغال تلاش کنند.

سرپرست فرمانداری شهرستان خمینی شهر در ادامه جلسه با اشاره به نامگذاری سال توسط رهبر معظم انقلاب به سال اقتصادمقاومتی تولید و اشتغال، گفت: رهبر معظم انقلاب تاکید فراوانی بر محقق شدن شعار سال دارند و بر حمایت از تولید داخل و کمک به اشتغال سفارش کردند.

وی تصریح کرد: اصل و هدف ما در مجموعه مدیریت شهرستان خمینی شهر نیز تحقق شعار سال۹۶ و رسیدن به رهنمودهای رهبری است و از مسوولان شهرستان درخواست می شود نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص رسیدن به این هدف مطرح و ارائه کنند.

مجتبی راعی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی سیاستی است که با تکیه بر منابع داخلی می توان از تنگناها عبور کرد که این امر مستلزم فرهنگ سازی مناسب و حمایت از تولید کننده داخلی و استمرار بر خرید لوازم و تجهیزات بومی و داخلی به خصوص از سوی دستگاه های اجرایی و مدیران برای انجام امور اداری است.

وی اضافه کرد: کمیته ای برای تحقق شعار سال ۹۶ در فرمانداری شهرستان خمینی شهر تشکیل می شود که ادارات باید با کارآفرینان و کسانی در حوزه اشتغالزایی فعالیت می کنند در جهت کمک و حمایت از آنان در امور اداری و فرآیندها سهولت بخشند و گزارش عملکرد در حوزه اشتغال را به این کمیته ویژه ارائه دهند و راهکارها برای تحقق شعار سال بررسی شود.

راعی با اشاره به بهبود فضای کسب و کار و معرفی کالاهای تولیدی بومی، تصریح کرد: درخواستی از شرکت شهرک های صنعتی است تا واحدهایی که در شهرک ها واگذار شده هرچه سریعتر به بهره برداری و نتیجه برسد و در منطقه اشتغال ایجاد شود

وی در پایان اضافه کرد: شرکت شهرک ها می تواند از واحدهای صنفی شهرستان حمایت کند، پتانسیل ها و ظرفیت های بسیاری در بحث صنایع چوب، سنگ، خاتم، درودگری، ریسندگی و بافندگی و… در خمینی شهر وجود دارد و باید با مطالعات و بررسی های کاربردی از این واحدهای صنعتی در کنار شهرک های صنعتی موجود در شهرستان استفاده کرد که این مسئله می تواند در اولویت های شرکت شهرک های استان قرار گیرد.

اضافه کردن دیدگاه جدید