کد خبر : 30165
۱۱:۱۷ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۳۱
مسوول اورژانس115 شهرستان خمینی شهر خبر داد:

ثبت بیش از ۲۵۰هزار تماس با اورژانس شهرستان خمینی شهر در سال گذشته

پیرحاجی گفت: سال گذشته ۲۵۰هزار و ۴۹۳ تماس تلفنی با اتاق فرمان خمینی شهر و درخواست کمک از سوی مردم شد.ش

مسعود پیرحاجی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قلمکده گفت: اتاق فرمان این شهرستان با برخورداری از یک نفر پزشک و یک نفرکارشناس پرستاری در هر شیفت کاری و استفاده از تجهیزات پیشرفته نظیر دستگاه ضبط مکالمات تلفنی و بی سیم درطول ۲۴ ساعت شبانه روز به تمام تماس های ورودی ۱۱۵ پاسخ داده و خدمات رسانی به شهروندان را بر عهده دارد.

وی افزود: افراد حاضر در اتاق فرمان ضمن پاسخ دهی به تماس، پس از گرفتن شرح حال تلفنی از تماس گیرنده نظیر سن، جنس، سوابق بیماری و مشکل کنونی بیمار و در موارد تصادفی، نوع تصادف و محل آسیب دیده، درصورت نیاز واحد امدادی را اعزام و یا امدادخواه را راهنمایی می کند.

مسوول امور پایگاه های فوریت های پزشکی شهرستان خمینی شهر با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۵۰هزار و ۴۹۳ تماس تلفنی با اتاق فرمان خمینی شهر و درخواست کمک از سوی مردم شد، خاطرنشان کرد: فوریت های پزشکی شهرستان خمینی شهر با استفاده از ۶ پایگاه اورژانس و ۴۵ نفر تکنسین پیش بیمارستانی به صورت رایگان و شبانه روزی در حال ارائه خدمات اورژانسی به شهروندان است.

وی با بیان اینکه تکنسین های اورژانس ۱۱۵ شهرستان خمینی شهر در سال گذشته به ۱۲هزار و ۷۵۰ ماموریت اعزام شدند، اضافه کرد: اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان خمینی شهر در سال ۹۵ به ۵ هزار و ۹۹۲ حادثه تصادفات رانندگی امدادرسانی داشته و ۶ هزار و ۷۵۸ ماموریت غیرتصادفی را در پرونده خود دارد که نسب به گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

پیرحاجی با اشاره به اینکه مسمومیت با گاز CO در سال گذشته ۳۰ درصد کاهش روبرو بودیم، تصریح کرد: واحدهای امدادی اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان در سال گذشته به یک هزار و ۷۲۶ بیمار قلبی، یک هزار و ۲۶۱ تنفسی، یک هزار و ۱۴۹ بیمار مغزی، ۴۵۳ نفر با مشکل زنان و زایمان، ۱۸۹ مصدوم ناشی از مسمومیت، ۴۲۵ مصدوم ناشی از سقوط کمک داشته اند.

اضافه کردن دیدگاه جدید