کد خبر : 30170
۵:۴۵ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۲/۱

انتخابات پشتوانه و آبروی کشور است/ دشمن از حضور حداکثری مردم در انتخابات ترس دارد

آیت الله رحیمی با بیان اینکه دشمن از حضور حداکثری مردم در انتخابات ترس دارد، گفت: انتخابات پشتوانه و آبروی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، آیت الله شیخ عباس رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی خمینی شهر با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب رهنمودها و سفارشات گهرباری دارند اما متاسفانه توجهی نداریم، گفت: ایشان در سخنرانی اخیر گفتند اگر مسوولان کشور از آمریکا بترسند، مردم هرگز نمی ترسند و مسوولان باید نترسیدن از دشمن را از مردم یاد بگیرند.

وی با اشاره به اینکه همینطور که تاکنون مردم از هیچ چیزی نترسیده اند و نظام را این مردم حفظ کرده اند، افزود: برای مقابله و مواجهه با دشمن باید در هر حادثه و اتفاقی، تنها ثبات و یاد خدا می تواند کمک ما باشد این راهی است که ملت ایران اسلامی انتخاب کرد.

امام جمعه خمینی شهر با بیان اینکه در انتخابات دو مسئله مهم است، گفت: حضور حداکثری اقشار مختلف مردم و عدد آرای انتخابات ریاست جمهوری برای کشور بسیار مهم است.

وی اظهار کرد: انتخابات پشتوانه و آبروی کشور بوده و دشمن نیز از تعداد آرا و حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای می ترسد که مهمتراز آن نیز انتخاب فرد اصلح برای رییس جمهوری است.

آیت الله رحیمی با تاکید بر اینکه انتخابات شوراهای شهر و روستا را نباید دست کم گرفت، گفت: برای انتخابات شورای شهر به تحقیق و بررسی برای انتخاب افراد مناسب شورا نیاز است.

وی افزود: اگر اعضای مناسبی برای شورای شهر انتخاب شوند، شهر آباد و بیت المال حفظ می شود، دزدی و خیانت نمی شود، طرح های عمرانی به اهل آن واگذار خواهد شد.

خطیب جمعه خمینی شهر با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب سه محور را برای انتخاب عنوان کردند، اظهار کرد: مسوول باید متدین، انقلابی، کاردان باشد و اگر این سه شرط را اعضای شورای شهر نداشته باشند رای که می دهیم هدر رفته و ۴سال شهر عقب می ماند.

وی تصریح کرد: اعضای شورای شهر باید کاردان و متخصص باشند و متاسفانه بسیاری از کسانی که برای انتخابات شوراها ثبت نام کردند تخصص لازم و کافی برای عضویت در شورای شهر را ندارند.

آیت الله رحیمی اضافه کرد: کاردانی باید برای شورای شهر انتخاب شود که از مسائل و مشکلات شهری، باقت های فرسوده، معماری شهری، قوانین شهرداری تخصص داشته و بتواند شهردار شایسته ای را انتخاب کند.

وی خاطرنشان کرد: افراد اصلح و مناسب برای شورای شهر را با تحقیق و بررسی انتخاب و به اطرافیان نیز تبلیغ کنید تا ضمام شهر را به دست افراد مناسب داده  شهردار شایسته و فعالی نیز توسط اعضای شورای شهر به نمایندگی از مردم انتخاب شود.

امام جمعه خمینی شهر در پیایان با اشاره به اینکه در مدت اخیر بسیاری از کارها بر زمین مانده، کارخانه های بسیاری تعطیل شده، گفت: رهبر معظم انقلاب مشکل کشور را ضعف مدیریت می دانند که اصلاح مدیریت کشور را مردم باید از شوراها و بدنه کشور با انتخاب افراد شایسته آغاز کنند.

اضافه کردن دیدگاه جدید