کد خبر : 30175
۱:۰۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۲/۱
حجت الاسلام ابطحی :

مسئله کشور جهت گیری انقلابی است/ این دوره از انتخابات رقابت دو جریان انقلابی و غیرانقلابی است

حجت الاسلام ابطحی با بیان اینکه مسئله کشور جهت گیری انقلابی است، گفت: باید در پیکر نظام و سیستم اجرایی کشور روحیه انقلابی احیا شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدصادق ابطحی در مسجد ابوالفضل محله قائمیه خمینی شهر و در جمع اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلابی شهرستان گفت: انقلابی گری برخلاف نظر و تبلیغ برخی ها تندروی نیست بلکه انقلابی یعنی عادلانه، خردمندانه، دلاورانه، دلسوزانه، منصفانه، قاطعانه و بدون رودربایستی عمل کردن است.

وی با اشاره به سخنان رهبری که بارها فرمودند آنچه بر روی آن تکیه می کنم روحیه انقلابی گری است و باید این روحیه را حفظ کرد، افزود: اگر روحیه انقلابی نباشد وادادگی در برابر درخواست ها و عقب نشینی دربرابر دشمن است.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: آقای رییس جمهور در دوسال گذشته در مجمع فرماندهان سپاه سخنرانی کرد و تعبیرش این بود که دوره انقلاب اسلامی تمام شد و دوره تثبیت جمهوری اسلامی است یعنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معنا ندارد و دیگر نیازی به آن نیست.

وی ادامه داد: روز بعد از سخنرانی رییس جمهور در جمع فرماندهان سپاه، فرماندهان سپاه با رهبر معظم انقلاب دیدار داشتند که ایشان فرمودند سپاه تشکیل شده از چهار کلمه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هر کلمه را توصیف کردند.

حجت الاسلام ابطحی با بیان اینکه نباید فقط در انتخابات گرد هم آییم و تا انتخابات بعدی فراموش کنیم، خاطرنشان کرد: باید در ادارات و مساجد و جامعه ای که زندگی می کنیم روحیه انقلاب گری را حفظ کنیم، برای یک روحانی و امام جماعت مسجد یک ننگ است که پس از نماز تکبیرها و اشعار انقلابی در آن مسجد گفته نشود.

وی تصریح کرد: یک انسان انقلابی شجاعت دارد و اهل اقدام و عمل است، بن بست شکنی می کند و کشور را در دل بن بست ها قرار نمی دهد که کارخانه ها یکی پس از دیگری تعطیل شود، گره گشایی می کند، به آینده امیدوار است و از چیزی ترس و واهمه ندارد.

کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: بحث ها، جنجال ها، حاشیه سازی و پرداختن به چیزهای کوچک مسئله کشور نیست بلکه روحیه و جهت گیری انقلابی مسئله کشور است که در انتخابات این موضوع تحقق می رسد که باید وظیفه و نقش پررنگ خود را نشان دهیم.

وی گفت: متاسفانه در انتخابات گذشته گروه های انقلابی عملکرد مناسبی نداشتند و تشدد، پراکندگی و چند دستگی وجود داشت و گروه های غیرانقلابی از این موقعیت استفاده کردند.

حجت الاسلام ابطحی با بیان اینکه اگر کسی احساس وظیفه را مطرح می کند باید برخی اوقات به خاطر هدف انقلابی و انجام احساس وظیفه از صحنه رقابت کنار برود، اذعان کرد: جمعی که به عنوان جمنا تشکیل شده و باتوجه به اساسنامه و رای گیری های انجام شده امیدواریم طبق تعهد و مصوب، به نفع فرد انقلابی اصلح تر کنار برود و این وظیفه است.

وی با تاکید بر اینکه مسئله کشور جهت گیری انقلابی است و باید در پیکر نظام و سیستم اجرایی کشور احیا شود، تصریح کرد: اگر مدیریت ها متدین، انقلابی و کارآمد باشد همه مشکلات کشور قابل حل است.

این سخنران با اشاره به اینکه رهبری تاکید دارند که از همه مشکلات کشور باخبرند و مشکلات اقتصادی و معیشت مردم را مطلع هستند، گفت: سخنرانی رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال در مشهد مقدس بسیار شفاف و صریح بود و بحث اقتصادمقاومتی، اشتغال و تولید را تشریح کردند و گفتند در هر کجایی که مدیر انقلابی داشته ایم کار پیش رفت و و در جایی که مدیران ضعیف، بی تحرک، ناامید و غیرانقلابی داشتیم کارها متوقف یا به انحراف رفته است.

وی اظهار کرد: شاخصه های نیروهای انقلابی پایبندی به مبانی و ارزش های انقلاب اسلامی، هدف گیری آرمان های انقلاب و همت بلند برای رسیدن به آن، پایبندی به استقلال همه جانبه کشور، حساس بودن در مقابل دشمن و ضعیف عمل نکردن در برابر دشمن، تقوای دینی و سیاسی از جمله جهت گیری ها و شاخصه های یک نیروی انقلابی و جریان انقلابی است.

حجت الاسلام ابطحی با بیان اینکه برخی هنوز بر روحیه سال های۵۷ ایستاده اند، تاکید کرد: این دوره از انتخابات رقابت دو جریان انقلابی و غیرانقلابی است که باید یک حرکت کلیدی رخ دهد.

وی با توجه به آمار بسیار زیاد ثبت نام داوطلبان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گفت: سال گذشته رهبر معظم انقلاب سیاست های کلی انتخابات را ابلاغ کردند اما دولت عمل نکرد و مجلس نیز به خوبی وارد میدان نشد که باید این مشکل برای انتخابات آینده برطرف شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید