کد خبر : 30180
۱۰:۱۵ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۴
سرپرست فرمانداری شهرستان خمینی شهر خبر داد:

تایید صلاحیت ۱۸۳نفر/ رد صلاحیت ۶۱داوطلب/ انصراف ۲۰کاندیدا از پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا

راعی با اشاره به اینکه ۲۶۴ نفر در پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در شهرستان خمینی شهر ثبت نام کردند، گفت: پس از بررسی های هیئت های اجرایی و نظارت اسامی تایید صلاحیت شدگان به فرمانداری اعلام شد و در مدت قانونی به اعتراضات رسیدگی و اسامی نهایی نامزدها به صورت رسمی اعلام می شود.

مجتبی راعی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی قلمکده گفت: از مجموع ۲۶۴ نفر داوطلب ثبت نام کننده در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان خمینی شهر، ۶۱ نفر در هیئت نظارت یا هیئت اجرایی انتخابات شهرستان رد صلاحیت شدند.

وی ادامه داد: ۲۰نفر از داوطلبان شوراهای اسلامی شهرستان، قبل از آغاز بررسی ها و اعلام نتایج اولیه انصراف خود را نیز اعلام کردند.

سرپرست فرمانداری شهرستان خمینی شهر افزود: برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۴شهر خمینی شهر، درچه، اصغرآباد، کوشک و ۲روستای قلعه امیریه، تیرانچی در مجموع ۱۸۳نفر تایید شدند.

وی اظهار کرد: مهلت قانونی اعتراض از ۳اردیبهشت لغایت ۶اردیبهشت بوده که نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان باید به هیئت نظارت استان اصفهان اعتراض خود را تحویل دهند.

راعی تصریح کرد: هیئت نظارت استان پس ازبررسی های لازم در مدت مقرر ۱۰روزه نتایج را تا ۱۷اردیبهشت به فرمانداری ارائه کرده و ستادانتخابات شهرستان نیز پس از آن اسامی نهایی داوطلبان را به صورت رسمی اعلام کند و نامزدها نیز در زمان تعیین شده طبق قانون تبلیغات خود را آغاز کنند.

وی با اعلام اینکه در شهر خمینی شهر انتخابات شورای شهر الکترونیک برگزار می شود، تاکید کرد: رعایت قانون و اخلاق مداری از نامزدهای انتخابات شهرستان انتظار است و به کاندیداها دستورالعمل هایی ابلاغ می شود

 راعی در پایان تاکید کرد: مشارکت و حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای بسیار اهمیت دارد و نشستی هم با کاندیداهای شوراهای شهر و روستا در شهرستان خمینی شهر پیرامون انتخابات برگزار می شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید