کد خبر : 30230
۱۱:۳۴ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۶

مجموعه فرهنگی ورزشی و زورخانه ذوالفقار در خمینی شهر افتتاح و به بهره برداری رسید

مجموعه فرهنگی ورزشی و زورخانه ذوالفقار محله آدریان خمینی شهر همزمان با مبعث پیامبر اکرم (ص) با حضور استاندار اصفهان، مدیرکل ورزش و جوانان استان و مسوولان شهرستان و جمعی از ورزشکاران افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، آیین افتتاح زورخانه ذوالفقار خمینی شهر همزمان با مبعث پیامبر اکرم (ص) برگزار شد.

رسول زرگرپوردر این مراسم با بیان اینکه هرچه امنیت و آرامش و برکات داریم به خاطر خون شهدای گرانقدر است که شهرستان خمینی شهر نیز در ایثار و شهادت جایگاه ویژه ای در استان و کشور دارد، گفت: به برکت مقاومت و ولایتمداری مردم در آرامش و امنیت زندگی می کنیم و در همه مراحل نظام در انقلاب، جنگ تحمیلی، سازندگی ها و عرصه های مختلف پیشرو بوده، علما و بزرگان زیادی از این خطه برخاسته اند که نشان دهنده ویژگی ها و ظرفیت های مختلف مردم خمینی شهر است.

وی با بیان اینکه ریشه کن کردن آسیب های اجتماعی در کشور یکی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب است، افزود: طلاق، فساد، اعتیاد، قتل و دزدی و حدود ۱۸آسیب اجتماعی مهم در کشور شناسایی شده که ۴آسیب اجتماعی به عنوان اولویت مقابله با آنها انتخاب شده و در دستور کار دولت قرار گرفته که مطالبات رهبر معظم انقلاب است.

استاندار اصفهان با اعلام اینکه نرخ ابتلا به اعتیاد در کشور ۲٫۶درصد و در استان اصفهان ۱٫۹درصد است، اظهار کرد: مسائل حاشیه نشینی در اصفهان نسبت برخی از استان های کشور کاهش دارد که شرایط مذهبی و فرهنگی باعث شده که آمار کمتری را داشته باشد.

وی اضافه کرد: سیاستی که دولت در رابطه با آسیب های اجتماعی پیش گرفته، اجتماعی کردن مبارزه و برخورد با این آسیب ها و مشارکت همه مردم در این عرصه است و دومین سیاست نیز رویکرد پیش گیری از بروز آسیب های اجتماعی است و یکی از راه هایی که می تواند در کاهش با آسیب های اجتماعی موثر باشد ورزش است.

زرگرپور با بیان اینکه ورزش یکی از راه های موثر در کاهش آسیب های اجتماعی است، گفت: استان اصفهان رتبه اول ایثارگری را داشته و جایگاه خاصی در ولایتمداری و دینداری را دارد که این ویژگی ها باعث شده از متوسط کشور در بحث آسیب های اجتماعی پایین تر باشد.

وی با اشاره به اینکه پرداختن به مسائل فرهنگی و ورزشی برای کشور مهم است و می تواند جلوی گسترش آسیب های اجتماعی را بگیرد، تصریح کرد: هر مدرسه ای که در استان اصفهان افتتاح شود درب یک سلول زندان بسته می شود و اگر یک مرکز ورزشی افتتاح شود درب یک بند زندان بسته می شود.

استاندار با بیان اینکه در ورزش باستانی و پهلوانی پرورش جسمی و روحی انجام می شود، اضافه کرد: جوانان دارای شور و نشاط هستند که باید این هیجان در مکان هایی تخلیه شود و اگر بسترهای فرهنگی، هنری، ورزشی را برای جوانان فراهم کنیم باعث می شود از آسیب های اجتماعی دور شوند.

وی افزود: ورزش باستانی باعث رشد و آموزش صفات دلاوری و پهلوانی، شجاعت و مردانگی، غیرت و ایثار در جوانان می شود که این صفات نیز از ویژگی های حضرت علی (ع) است و باید ورزش زورخانه ای در استان اصفهان توسعه پیدا کند.

محمد سلطان حسینی در ادامه با تاکید بر اینکه از ظرفیت های شهرستان خمینی شهر وجود خیران ورزشی است، گفت: در شهرستان خمینی شهر خیران بسیار زیادی فعالیت دارند که در این ۳سال کمک بسیاری در حوزه ورزش داشتند.

وی با اعلام اینکه در سه سال گذشته حدود ۳۵۰پروژه ناتمام در استان اصفهان وجود داشت، افزود: نزدیک به ۱۰۰پروژه را خیران و بخش های خصوصی در سطح استان به عهده گرفتند تا تکمیل و به بهره برداری برسند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با اشاره به اینکه ورزشگاه نقش جهان اصفهان از بزرگترین پروژه هایی بود که سالهای بسیاری ناتمام مانده بود، اضافه کرد: از لحاظ بودجه ای با بسیاری از استان های کوچک برابری داریم اما با مدیریت مسوولان پرتلاش استان و کمک خیران، باعث شده که بهترین عملکرد را در بین استان ها داشته باشیم، برای توسعه و ادامه راه نیاز به کمک بیشتر مسوولان و یاری خیران حوزه ورزش استان اصفهان هستیم.

مجتبی راعی با بیان اینکه این مجموعه ورزشی از مطالبات مردم و ورزشکاران این محله بود، گفت: در شهرستان خمینی شهر۵۵ هیئت ورزشی فعالیت دارند و نزدیک به ۴۰باشگاه خصوصی در رشته های مختلف ورزشی ایجاد شده که بر اساس بیمه ورزشی ۱۵هزار ورزشکار در شهرستان سازمان یافته اند.

وی با اشاره به اینکه ورزشکاران این خطه در رشته های مختلف ورزشی مدال آور بوده و همچنین داوران، اساتید و مربیان ورزشی از این شهرستان در سطح استان و کشور فعالیت دارند، افزود: ورزش پهلوانی با توجه به اهمیت و جایگاه ویژه ای که دارد و از ابعاد معنوی برخوردار است، در بین مردم مذهبی خمینی شهر نیز جایگاه خاصی دارد.

سرپرست فرمانداری شهرستان خمینی شهر با بیان اینکه باید در بین ورزشکاران منش پهلوانی را آموزش دهیم، اضافه کرد: با توجه به اینکه از آموزه های دینی و انسانی در ورزش باستانی و زورخانه ای موج می زند و ایثار، امانتداری، خیرخواهی و… به ورزشکاران این رشته آموزش داده می شود.

به گزارش قلمکده ، مجموعه فرهنگی ورزشی و زورخانه ذوالفقار محله آدریان خمینی شهر همزمان با مبعث پیامبر اکرم (ص) با حضور استاندار اصفهان، مدیرکل ورزش و جوانان استان و مسوولان شهرستان و جمعی از ورزشکاران افتتاح و به بهره برداری رسید.

مجموعه ورزشی ذوالفقار خمینی شهر در زمینی ۳۰۰متری با ۵۰۰مترمربع زیربنا در ۲طبقه و با اعتباری بالغ بر ۱میلیارد و ۲۰۰میلیون تومانی ساخته شد.

اضافه کردن دیدگاه جدید