کد خبر : 30233
۱۱:۵۴ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲۵
دادستان شهرستان خمینی شهر:

حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باعث حفظ آبرو و اقتدار نظام است

کریمی گفت: شرکت حداکثری مردم در انتخابات باعث حفظ آبرو و اقتدار نظام است و باید مسوولان در این زمینه کوشا و فعال باشند و از طریق رسانه ها و فعالان این حوزه خبری به همه اطلاع رسانی شود.

یوسف کریمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قلمکده گفت: رسانه های شهرستان خمینی شهر در انجام وظایف محوله موفق و کوشا بوده و در انتقال مطالب رعایت امانت داری را داشته و در ادامه راه نیز باید این امانتداری را حفظ کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خمینی شهر افزود: خدمتگذاری به مردم شریف و ولایتمدار خمینی شهر توفیق بزرگی برای هر مقام مسوول است که باید قدر این مردم ایثارگر را بدانند و از این فرصت که خداوند برای آنها فراهم کرده در راه خدمتگذاری بهترین استفاده را کنند و کسانی که در این شهرستان مسوول هستند باید این را به عنوان یک نعمت و فرصت بشمارند و استفاده کامل را داشته باشند.

وی با توجه به انتخابات شوراهای شهر و روستا چند توصیه به نامزدهای انتخاباتی و مردم شهرستان کرد و افزود: تایید صلاحیت ها به پایان رسید و به کسانی خود را در معرض این امتحان قرار داده بودند ابلاغ شد که تعدادی تایید شدند و امیدواریم خداند توفیق دهد که در شوراهای اسلامی شهر و روستا خدمت کنند، البته نامزدها باید در چارچوب قانون تبلیغات کنند.

کریمی با اشاره به اینکه ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی به قصد خدمت به مردم خود را به عنوان کاندیدا معرفی می کنیم که اولویت برای کاندیدا باید رعایت اخلاق باشد، اظهار کرد: اگر اخلاق انتخاباتی وجود نداشته باشد تفاوتی بین نظام و مسوولان کشور با دیگر کشورهای جهان وجود ندارد و در نظام مقدس جمهوری اسلامی از هیچ شخصی، بداخلاقی پذیرفته نیست و آنچه باعث بروز برخی مشکلات برای نظام مقدس جمهوری اسلامی در دوران گذشته صورت گرفت به خاطر بداخلاقی از سوی برخی کاندیداها و طرفداران آنها بود که باید از بداخلاقی ها دوری شود.

وی با تاکید بر تقوی انتخاباتی و اخلاق انتخاباتی باید سرلوحه همه خدمتگذاران و مردم قرار بگیرد، تصریح کرد: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران قانون جامع، شفافی دارد که در کشور ما قانون فصل الخطاب است و کسی حق ندارد درباره التزام نداشتن به قانون اظهار نظری داشته باشد، رعایت قانون یک اصل است.

دادستان شهرستان اضافه کرد: توجه به توصیه های ولی امر مسلمین جهان و رهبر معظم انقلاب اسلامی که تاکید به رعایت قانون، دفاع از آرای مردم و باید زمینه ای فراهم شود تا مردم حضور حداکثری در صحنه انتخابات را داشته باشند.

وی با بیان اینکه شرکت حداکثری مردم در انتخابات باعث حفظ آبرو و اقتدار نظام است و باید مسوولان در این زمینه کوشا و فعال باشند، گفت: حضور حداکثری در انتخابات باید از طریق رسانه ها و فعالان این حوزه در این ایام مورد توجه باشد و حضور حداکثری مردم در صحنه انتخابات بسیار مهم است.

کریمی اظهار کرد: تبلیغات رسانه ها و بیگانگان باسرعت و شتاب آغاز شد و برعلیه نظام و انتخابات شروع به کار کردند که سعی در کمرنگ کردن حضور و عدم شرکت و عدم تمکین از قانون را برای مردم تبلیغ می کنند و با نشست های غیرقانونی، ایجاد تفرقه بین نیروهای انقلاب را انجام می دهند و باید نقشه های دشمن را خنثی کنیم.

وی با اشاره به اینکه در دادگستری شهرستان خمینی شهر ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی تشکیل شده، گفت: اگر مردم تخلف و جرم انتخاباتی را مشاهده کردند می توانند به دادستان شهرستان اطلاع دهند و در ستاد پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی بررسی کرده تا با هرگونه تخلفی برخورد انجام شود.

دادستان خمینی شهر با تاکیدد بر اینکه دستگاه قضایی و دادگستری شهرستان با سه اصل قانون مندی، بی طرفی، امانتداری در انتخابات حضور فعال داشته و نقش موثری را ایفا می کند، ابراز کرد: اصل قانون مندی بسیار اهمیت داشته و دستگاه قضایی نسبت به موضوع بی طرفی حساس خواهد بود و آنچه را که مردم انتخاب می کنند به عنوان امانت دار باید مراقبت کنیم، دستگاه قضایی شهرستان خمینی شهر با رویکر مشارکت فعال و موثر در صحنه انتخابات حضور داشته و تبلیغاتی با شور و انگیزه برای مردم دارد.

وی با اشاره به اینکه شعبه ویژه ای برای رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در دادگاه در نظر گرفته شد، گفت: اگر مشاهده شود برخی دنبال سوءاستفاده از موقعیت و باعث ناامنی در جامعه شوند با متخلفان و مجرمان انتخاباتی برخورد قاطعی را داریم وبرخورد با هرگونه تخلف و حرکت خلاف قانون بدون درنظر گرفتن جایگاه شخص یا افراد متخلف برابر قانون باسرعت و قاطعیت در خارج از نوبت رسیدگی می شود.

کریمی با توجه به ماده ۶۷قانون انتخابات شورای اسلامی که به موارد مهمی در خصوص جرائم انتخاباتی اشاره کرده و باید مورد توجه همه کاندیداها و مردم باشد، گفت: خرید و فروش رای توسط هر شخص و در هر مکانی از مهمترین جرائم انتخاباتی است که با قاطعیت به آن رسیدگی می شود.

وی افزود: تقلب در اوراق تعرفه، برگ رای، صورتجلسات، تهدید در امر انتخابات، رای دادن با شناسنامه جعلی، رای دادن با شناسنامه فرد دیگری، رای دادن بیش از یک بار، اخلال در امر انتخابات، تغییر در تعداد آرا و تعرفه، تقلب در رای گیری یا شمارش آرا، توصیه به نوشتن نام کاندیدایی در پای صندوق رای، معدوم نمودن اسناد انتخاباتی و موارد بسیاری تخلف به حساب می آید.

دادستان شهرستان خمینی شهر افزود: دخالت در انتخابات، ایجاد رعب و وحشت برای شعبه های اخذ رای، ممانعت از حضور نمایندگان نامزدها در شعب اخذ رای و…. از مواردی است که به عنوان جرائم انتخاباتی مدنظر است و قانون گذار برای هر تخلف مجازات هایی را پیش بینی کرده است.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید