کد خبر : 30268
۵:۵۲ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
به همت اداره اوقاف و امور خیریه؛

چهلمین دوره مسابقات قرآنی خمینی شهر خاتمه یافت/ تصویر+نفرات برتر

چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مرحله شهرستانی با شرکت برادران و خواهران خمینی شهری برگزار و با اعلام نفرات برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مرحله شهرستانی با حضور حدود ۴۰۰شرکت کننده برادر و خواهر خمینی شهری در امامزاده سید محمد بن زید بن امام علی بن الحسین(ع) برگزار و نفرات برتر مشخص شدند.

حجت الاسلام حمزه نیکو در حاشیه برگزاری این دوره از مسابقات گفت: ثبت نام به شکل اینترنتی و حضوری و همچنین با تعامل با مراکز قرآنی سطح شهرستان فراخوانی داده شد و افراد علاقمند شرکت در مسابقات در رشته های قرائت، ترتیل، حفظ ۵،۱۰،۲۰جزء و حفظ کل قرآن، اذان، دعاخوانی ثبت نام کردند.

وی افزود: مسابقات در رده سنی بالای ۱۸سال و بزرگسال بوده که در هر رشته ۳نفر برگزیده و برندگان مرحله شهرستانی به مسابقات مرحله استانی، کشوری و بین المللی سازمان اوقاف و امورخیریه اعزام می شوند.

کارشناس فرهنگی اوقاف و امورخیریه شهرستان خمینی شهر ادامه داد: داوری این مرحله از مسابقه را داوران برتر استانی و کشوری آقایان گلبان، سعادت نیا، عنایتی مقدم، تربتیان، همدانیان بر عهده داشته و تیم خواهران نیز با حضور داوران متخصص شهرستانی قضاوت شد.

وی اضافه کرد: سازمان اوقاف کشور در لبیک گفتن به ندای رهبر معظم انقلاب که فرمودند ۱۰میلیون حافظ پرورش دهیم، سازمان اوقاف برای محقق شدن بخشی از این رهنمود، طرحی را اجرا کرده است که پنجمین دوره طرح ملی حفظ قرآن در شهرستان نیز برگزار و نفرات برتر قرآنی انتخاب شدند و مدرک مربوطه را اخذ کردند.

حجت الاسلام نیکودر این خصوص اظهار کرد: ۳۰پایگاه سطح شهرستان این طرح را پیگیری و مشتاقان به حفظ آیات قرانی در این مراکز قرآنی آموزش لازم را فرا می گیرند که در سال گذشته بیش از ۹۰۰نفر در شهرستان در این طرح ملی شرکت کردند و با برگزاری مسابقه از این بین حدود ۵۰نفر برگزیده شدند که در حاشیه چهلمین دوره مسابقات قران شهرستان به آنها هدایایی اهدا شد.

نفرات برتر چهلمین دوره مسابقات قرآنی شهرستان خمینی شهر به شرح زیر است:

اضافه کردن دیدگاه جدید