کد خبر : 30420
۶:۳۴ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۴/۲۳
امام جمعه خمینی شهر مطرح کرد؛

لزوم حمایت از معلولین در جامعه/ فوتبال، ورزشی اقتصادی و سیاسی شده است

آیت الله رحیمی با بیان اینکه دولت به سمت حمایت از ورزش فوتبال جهت گیری داشته گفت: فوتبال به ورزشی سیاسی- اقتصادی و ابزار قدرت برای سرمایه داران شده است.

به گزارش قلمکده ؛ امام جمعه خمینی شهر در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی خمینی شهر با اشاره به آیات و روایات در اسلام پیرامون عفاف و حجاب گفت: امام صادق(ع) بالاترین مرتبه عبادت در اسلام را عفاف برشمرده است؛ دشنام دادن و فحش دادن در اسلام فسق و گناه کبیره است.

 آیت الله عباس رحیمی با اشاره به هفته گرامیداشت ورزش پهلوانی و قهرمانی افزود: برخی ورزش ها مناسب نبوده و باید دولت از ورزش های مناسب و خوب حمایت جدی داشته باشد.

امام جمعه خمینی شهر ادامه داد: متاسفانه دولت به سمت حمایت از ورزش فوتبال جهت گیری داشته در حالی که فوتبال کشور یک ورزش بیمار است.

وی با بیان اینکه ورزش فوتبال سیاسی و اقتصادی شده است، تصریح کرد: بازیکنان ورزش فوتبال را خرید و فروش می کنند و بیشتر از مربی خارجی استفاده می شود، وزارت ورزش چه می کند که نمی تواند مربی ایرانی برای این رشته تربیت کند.

آیت الله رحیمی اظهار کرد: چرا از مربی خارجی کافر استفاده می شود و پول زیادی هزینه و در آخر هم حاشیه و منت فراوان دارد.

وی اضافه کرد: ورزش ارزش دارد اما برخی از ورزش ها ابزار قدرت برای سرمایه داران شده و باید مراقب باشیم ورزش آلوده نشوند.

خطیب جمعه خمینی شهر با اشاره به هفته بهزیستی خاطرنشان کرد: بهزیستی نهادی خدماتی است که از معلولین به خوبی نگهداری می کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید به معلولان فعلی جامعه هم کمک کنیم، افزود: برخی از معلولین در رشته های مختلف اشتغالزایی ایجاد کرده که باید به آن ها کمک و با خرید محصولاتشان از قشر جامعه حمایت کنیم.

اضافه کردن دیدگاه جدید